Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kabul belgesi geciktiginde gonderilebilecek mail ornekleri

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Ara 07, 2011 1:59 pm

Arkadaslar bende tam bu basligin cevabi olan bir mail ornegi ariyorum , bu sekilde ornek mail bulamadim veya goremedim ama eminim basvuru gecikince attiginiz mailler mutlaka vardir , iste bende bunlardan bir tane ornek ariyorum ki 4 gune kadar okuldan cevap gelmezse, maili gondermem gerekicek....Simdiden hazirlik yapmak istiyorum ve yardimlarinizi bekliyorum....

Ben 7 kasim\'da basvuruyu yaptim Duisburg-Essen universitesi Makine muhendisligi bolumune(bu arada lise diplomamin fotokopisinin almanca tercumesi yoktu ama bayan gerek yok tercumeye dedi ve diplomamin hangi liseye denk oldugunu sordu gymnasium dedik ve tamam yeterli dedi ama benim bu konuda tercume yapmadigim icin sikintim var yalniz bayan gerek yok dedigi icin pek takmadim acikcasi), International Office\'de ki gorevli bayan maximum 4-5 hafta arasinda cevap gelir dedi.Bugun 7 aralik yani 1 ay oldu ve 3-4 gun sonra 5. haftasi da dolacagi icin endiselerimi anliyorsunuzdur.... Cunku o belge gelince duisburga gidip dil kursuna kayit olacagim ve ne kadar erken olursa o kadar iyi olacak benim icin , zaten gec kaldim bu konuda bazi sebeplerden dolayi(simdiye vizemin bile cikip ocak kursuna baslayabilecek sekilde olmam lazimdi).... Benim durumum bu sekilde bana yardimci olabilirseniz cok sevinirim....Umarim beni anliyorsunuzdur.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Ara 07, 2011 2:39 pm

Endiselerini anliyorum benim ve benim gibi bekleyen arkadaslarda var senin yine iyi 1 aydir bekliyosun bizim 2 ayi gecti nerdeyse. Bu aralar boyle gec geliyor kabuller sistem degisikliginden dolayi. 2-3 hafta once kabulleri gelen arkadaslarinda 3 ay gibi bi surede kabulleri geldi. Hesabini sen yap:)

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Ara 07, 2011 2:47 pm

[quote]Ogun tarafindan yazilan metin:

Endiselerini anliyorum benim ve benim gibi bekleyen arkadaslarda var senin yine iyi 1 aydir bekliyosun bizim 2 ayi gecti nerdeyse. Bu aralar boyle gec geliyor kabuller sistem degisikliginden dolayi. 2-3 hafta once kabulleri gelen arkadaslarinda 3 ay gibi bi surede kabulleri geldi. Hesabini sen yap:)[/quote]

Evet kardesim maalesef 3 aydir bekleyen arkadaslarda varmis....Insallah dedigi zamanda gelir yoksa bizzat duisburg\'a gidicem kendim o bayanin yanina belki daha etkili olur , ama benimle ilgilenen duisburg\'da ki arkadasin bana dedigi su ; \'\'sen yarin duisburg\'a gel , dil kursu kaydini yapariz 1 haftada deutsche bank\'i hallederiz para hazirsa , sonra dil kursu vizesi almaya gidersin turkiyeye\'\' bende dedim ki ya oyle diyosun da dil kursu vizesi sonradan ogrenci vizesine cevrilmiyor dedim , o da bana bunun yanlis oldugunu soyledi ve zaten vizede ki gorevli memur soruyormus sonradan okula devam edecekmisin diye ? bende buna evet diyecegim ve makine muhendisligi kazandigimi belgeleyecegim , daha sonra almanyaya gelip dil kursu alirken bu sirada diger okullara basvuru yapariz dedi duisburgdaki arkadas....Ben ona guveniyorum gercekten cok yardimci oluyor....Eger red gelse bile bu sekilde yapacagim cunku 3 ay beklemek bana acikcasi pek uygun degil....Insallah en kisa zamanda kabul belgelerimizi aliriz kardesim....Elimizden geleni yapalim da :)

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Ara 07, 2011 3:00 pm

Sartli kabulunu almadan sadece dil kursu vizesine basvurma bencede daha sonradan tekrar Turkiye ye gel ogrenci vizesine basvur onu bekle uzun is. Dedigin gibi en yakin zamanda olumlu bi cevap aliriz insallah :) Artik elimi gectim bacagimdan geleni bile yapmak istiyorum :)

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Ara 07, 2011 3:10 pm

Insallah , bende senin gibi dusunuyorum ama tabi bizim elimize ipleri vermediler daha dil kursuna kadar is bizden cikiyor biraz sansa biraz tecrubeye ve artik birazda bilmiyom neye kaliyosa :d sen doldur orayi :) Hayirlisiyla o da olur , ben boyle karamsar olunca sadece mezun olduktan sonra ki hayatimla , Turkiye\'den mezun olduktan sonra ki hayatimi karsilastiriyorum oyle teselli buluyorum :) eminim bunu yapmayan yoktur ve yapilmasi da gerekiyor bazi seyler icin heralde.Bu arada sen hangi bolume basvuru yapmistin ? hangi tarihte ? birde bu belgelerin hepsi noter onayli ve almanca tercumelimiydi ?

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Ara 07, 2011 3:33 pm

Aynen oyle. Ben lisans egitimi icin basvurdum universitelerin lojistik ve isletme bolumlerine. Eylul 20 de evraklarim Almanya ya yollanmisti. Basvurum 1 ekimde degerlendirilmeye alinacakti ama bikac degisiklik, aksakliktan dolayi 15 ekimde degerlendirilmeye alinmis. 15 ekimden buyana bekliyorum yani anliycagin. Belgelerin hepsi noter onayli degildi sadece lise diploma fotokopisiyle OSYM sonuc ve yerlesti belgesi noter onayliydi. Almanca tercumeleride vardi tabi

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Prş Ara 08, 2011 1:52 pm

Arkadaslar konu guncel !!!!

Bu sekil de mail atan hic mi arkadas yok ya ? hepinizin zamaninda mi geldi kabul belgeleri ? Ogun\'la benden baska. Yani biraz sikistirmadikca bunlar cevap vermez , ben mail aticam 1 hafta cevap gelmezse kendim gidecem oraya , 3 ay beklenir mi ya insaf ya insaffff !!!!

Strnew

Mesaj gönderen Strnew » Cmt Ara 10, 2011 10:47 pm

Endiselerini anliyorum benim ve benim gibi bekleyen arkadaslarda var senin yine iyi 1 aydir bekliyosun bizim 2 ayi gecti nerdeyse. Bu aralar boyle gec geliyor kabuller sistem degisikliginden dolayi. 2-3 hafta once kabulleri gelen arkadaslarinda 3 ay gibi bi surede kabulleri geldi. Hesabini sen yap:)[/quote]

Katiliyorum Usta bende yanlis hatirlamiyorsam (o kadar uzun zaman olduki unutuyorum artik) Eylul\'un 20 si gibi basvurdum ne bi haber var nede bi iz :D

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Cmt Ara 10, 2011 11:37 pm

10 gun sonra 3. dalya diycem diyosun yani :D Insallah gelir 1 hafta 10 gune. Benimde Eylul 20 gibi evraklar Almanya\'ya gonderildi Ekim 1 gibide basvurulacakti normalde Ekim 15 e sarkmis iste o gunden bugune bekliyoruz :) Hayirlisiyla en yakin zamanda guzel haberleri aliriz insallah.

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Pzr Ara 11, 2011 12:46 pm

Bende 1 aydir bekliyorum.Hala kabul gelmedi.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzt Ara 12, 2011 11:55 am

cevremdeki butun insanlar sanki bilerek yapiyormus gibi her defasinda soruyorlar , ne zaman gidiyorsun kagitlar gelmedimi daha burdamisin olmadimi gitmedimi etmedimi yapmadimi bitmedimi , basimi yastiga koyamiyorum bu seslerden dolayi ya , bu ne bicim dert arkadas boyle. Alanlar nasil aliyor bu seyi , niye bu kadar zor anlatiliyor bu isler bize , yoksa gercekten bu kadar zor mu ? lutfen bu isin yonetici kismindaki arkadaslar destek versin bize normal veya anormal oldugunu soylesinler , sonucsuz bekleyise girmeyelim veya normalsa ona gore hazirlayalim kendimizi.

nazlim

Mesaj gönderen nazlim » Pzt Ara 12, 2011 12:14 pm

Benim kabul belgem 3 haftada elimde olmustu. Insallah en kisa zamanda alirsin sende..

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzt Ara 12, 2011 12:21 pm

[quote]nazlim tarafindan yazilan metin:

Benim kabul belgem 3 haftada elimde olmustu. Insallah en kisa zamanda alirsin sende..[/quote]

Insallah....Senin belgen bayagi hizli gelmis gercekten , peki bana bu belge gelmedi diyelim , konsolosluga gidince okula verdigim basvuru formunu gosterince alma sansimin oldugunu duydum , bana ne yapmami onerirsiniz gelmedigi taktirde beklememimi ? yoksa sansimi denememimi onerirsiniz? cunku benim 20 gun icinde Turkiye\'de olmam gerekiyor.Bu belge olsada olmasada

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Pzt Ara 12, 2011 12:25 pm

Gayet normal, mail atsan da bir ise yarayacagini sanmiyorum. Bankanin bana dedigi gibi \'Tek basvuru yapan sen degilsin!\' derler. O yuzden sabirli ol.. Umarim en kisa zamanda gelir..

Not: Benim kabul belgem hic gelmedi, kargoda kayboldu. Internetten cikti aldim. Yani ben de baya beklemistim..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

nazlim

Mesaj gönderen nazlim » Pzt Ara 12, 2011 12:28 pm

[quote]nlhaarlem tarafindan yazilan metin:

[quote]nazlim tarafindan yazilan metin:

Benim kabul belgem 3 haftada elimde olmustu. Insallah en kisa zamanda alirsin sende..[/quote]

Insallah....Senin belgen bayagi hizli gelmis gercekten , peki bana bu belge gelmedi diyelim , konsolosluga gidince okula verdigim basvuru formunu gosterince alma sansimin oldugunu duydum , bana ne yapmami onerirsiniz gelmedigi taktirde beklememimi ? yoksa sansimi denememimi onerirsiniz? cunku benim 20 gun icinde Turkiye\'de olmam gerekiyor.Bu belge olsada olmasada[/quote]

Arkadasinda dedigi gibi cikti alabiliyorsan al ama isi sakin aceleye bindirme aksi taktirde seytan karisiyor diyor ya buyukler, dogru soyluyorlar.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Prş Ara 15, 2011 11:48 am

Okula mail attim , personellerinin hastaligi sebebiyle islemlerde gecikme olmus.En kisa zamanda sonuclandiracagiz diyorlar.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Prş Ara 15, 2011 1:01 pm

Kabuller gelmeye baslamis yavas yavas hayirlisi..

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cmt Ara 17, 2011 3:46 pm

Kabuller gelmeye baslamis yavas yavas hayirlisi..[/quote]

kimin kabulu gelmis ? , araya simdi bunlarin yilbasi tatili gircek 2 hafta daha mort.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Cmt Ara 17, 2011 6:00 pm

Bu onumuzdeki hafta geldi geldi gelmedi bunlarin paskalyasi falan derken yine sarkabilir :)

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cmt Oca 14, 2012 10:59 am

35 gunde geldi kabulum. Normalde 28 gunde kabul edilmisim.Duisburgda basvuru yapmistim ben 1 hafta gecikme sebebi ise ; belge essen turu yapmis 1 hafta artik kimin hatasi bilmiyorum ama cok sukur elime ulasti sonunda :)