Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'ya ilk gidis

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mcann

Almanya\'ya ilk gidis

Mesaj gönderen mcann » Cmt Mar 31, 2012 2:45 pm

Merhaba arkadaslar vizemin gelmesiyle 4 nisanda ins. Almanyaya gidiyorum. Size sormak istedigim aklima takilan bir kac soru var.

1.) Ucaktan indikten sonra pasaport kontrolunde ne gibi sorular soruyor oradaki gorevli ?
Hic almancam yok onun icin ne cevap verecegimi falan bilmiyorum. Sorun yaratirlarmi acaba ?

2.) Daha oncede sormustum bu soruyu fakat forumda bazi arkadaslar benim gibi gec gitmis ve uyum sorunlari yasamis. Dil kursum 19 martta basladi ve ben 4\'unde orada olacagim kurs basliyali 2 hafta oluyor. Bu 2 haftada cok ilerlenmismidir. Ben Akkusative kadar biliyorum. Gittigim zaman uyum sorunu yasarmiyim yoksa 1-2 ders sonra alisirmiyim ?

3.) Oturum alma islemini ne zaman yapmam lazim ilk gittigim haftami yoksa baska zaman yapsam olurmu ?

MiTRaLYoZ

Almanya\'ya ilk gidis

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cmt Mar 31, 2012 2:53 pm

1) hic bir sorun yasamazsin. Muhtemelen sana bisey sormaz. Sorabilecegi soru "hangi sehire gidiyorsun" sonra vizenin uzerine almanyaya giris muhrunu basar.

2) ben akkusative kadar da bilmiyordum 1 hafta gec basladim , simdi quizler cok sukur iyi. Yani akkusative kadar biliyorsan 2 hafta cok sknti olmaz.

3) hemen islem yapmasan da olur, yani 1-1.5 ay sonra basliyorlar genelde oturum islerine.

GK

Almanya\'ya ilk gidis

Mesaj gönderen GK » Pzr Nis 01, 2012 8:06 am

1-) daha ucaga binmeden yazil bir turke indiginde yardimci olsun sana.(ben ole yapmistim)
2-) calisirsan hic bir sorun olcagini dusunmuyorum 2 haftalik bir surenin eger birazda olsa birseyler biliyorum diyorsan.
3-) ben bu hatayi yapmistim geldikten 2 3 gun sonra hemen gidip oturum aldim sen bole yapma git 2 ay sonra yap o tarihten sonra oturum veriyorlar.(mesela ben oturumun son gunu sinavi gecip oturumumu uzatabildim 2 ay gec gitseydim bu kadar stress yapmazdim bir sonraki sinavada girmek icin sansim olurdu)

Borumu

Almanya\'ya ilk gidis

Mesaj gönderen Borumu » Pzr Nis 01, 2012 6:57 pm

Bu konu iyi olmus ben boyle seylerin oldugunu bilmiyordum.Bende de ne almanca ne ing. var nasil anlascaz hayirlisi :help Bu oturum alma olayi ne oluyor nereye basvuruyoruz.

mcann

Almanya\'ya ilk gidis

Mesaj gönderen mcann » Pzr Nis 01, 2012 8:27 pm

Cevap icin tesekkurler arkadaslar :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanya\'ya ilk gidis

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 01, 2012 10:56 pm

Asagidaki makale de biraz yardimci olur:

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=76

mcann

Almanya\'ya ilk gidis

Mesaj gönderen mcann » Pzt Nis 02, 2012 11:47 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Asagidaki makale de biraz yardimci olur:

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=76
[/quote]

Tesekkurler :)

Ogun

Almanya\'ya ilk gidis

Mesaj gönderen Ogun » Sal Nis 03, 2012 1:35 am

Ilk giris yapanlar icin soyluyorum Turkiyede almanca kursuna gitmediyseniz benim gibi en azindan ingilizceniz orta bi seviyede olsun yoksa kisa sureli panik yasarsiniz:)
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

FarukDemir

Almanya\'ya ilk gidis

Mesaj gönderen FarukDemir » Sal Nis 03, 2012 9:35 am

Orta seviye derken? :P
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

Borumu

Almanya\'ya ilk gidis

Mesaj gönderen Borumu » Sal Nis 03, 2012 11:40 am

[quote]Ogun tarafindan yazilan metin:

Ilk giris yapanlar icin soyluyorum Turkiyede almanca kursuna gitmediyseniz benim gibi en azindan ingilizceniz orta bi seviyede olsun yoksa kisa sureli panik yasarsiniz:)[/quote]

Yandik o zaman:) Neyse int. vs. vardir heralde soylediklerini google ceviriye yaz cevap vereyim derim3:D

Ogun

Almanya\'ya ilk gidis

Mesaj gönderen Ogun » Sal Nis 03, 2012 12:17 pm

Bildigin orta seviye iste Faruk intermediate level english :)

MiTRaLYoZ

Almanya\'ya ilk gidis

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Sal Nis 03, 2012 1:48 pm

ingilazca diyo iste faruk , "we can don\'t" :) demi ogun :)

Ogun

Almanya\'ya ilk gidis

Mesaj gönderen Ogun » Sal Nis 03, 2012 3:23 pm

Genau :)

mcann

Almanya\'ya ilk gidis

Mesaj gönderen mcann » Cum Nis 06, 2012 9:31 pm

Merhaba arkadaslar 2 gun once Almanyaya geldim anca bugun firsat bulup yazabiliyorm. Dil kursuna dun basladim. Kurstan 2 hafta gerideyim. Saliya kadar tatil, arayi kapatmaya calisacagim. Sinifimdakiler genellikle ingilizce konusuyor hoca almanca anlatiyor ama ingilizcede anlatigi oluyor. Ilk gun olmasindan fazla anlamadim ilerde duzelir ins. neyse simdi benim sormak istedigim bir kac sey var. Cevaplarsaniz sevinirim.

1)Bulundugum bolgede dayim Hsbc bankasi oldugun soyledi bende turkiyede hesap actim ama geldigim bolgede Hsbc yok. Turkiyeden para gonderim islerini en kisa yoldan nasil yapabilirim ?
2) Turkiyede 6 aylik sigorta yaptirdim burda bir daha yaptirmama gerek varmi ?
3) Oturum islemlerini 1.5 ay sonra yapmayi planliyorum bunun haricinde belediyeye gidip yerimi bildirmem gerekiyormu ?
4) Evde Almanca calisirken nasil bir yol izlemeliyim ? Cok karisik geliyor su anda ne yapacagim bilmiyorum.

Ogun

Almanya\'ya ilk gidis

Mesaj gönderen Ogun » Cum Nis 06, 2012 11:47 pm

1) illa HSBC olmasina gerek var mi?
2) evet gerekli. Internetten care-concept in sitesinden yapabilirsin veya aok ya gidip ordan yaptirabilirsin.
3) gerekli. evet ilk geldiginde anmeldung yaptirmalisin ikametgah yani
4) karisik gelmesin ne seviyedeysen o seviyeden basla calismaya busuu.com bu siteden calisabilirsin hic karisik degil cok kolay ve eglenceli ama ilk uye olman lazim

kilikyali

Almanya\'ya ilk gidis

Mesaj gönderen kilikyali » Sal Nis 10, 2012 11:40 pm

bir sure arkadasinin evinde kalacak kisi, oturum nasil alabilir ayni adresi gosterebilir mi?
[center][small]Birgun kaybedegin seylerin degerini bil.[/small][/center]

FarukDemir

Almanya\'ya ilk gidis

Mesaj gönderen FarukDemir » Sal Nis 10, 2012 11:53 pm

Arkadasinin kaldigi evin niteliklerine gore degisir.. Cok kucukse, veya ogrenci yurdunda kaliyorsa izin verilmez..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

mcann

Almanya\'ya ilk gidis

Mesaj gönderen mcann » Çrş Nis 11, 2012 12:02 pm

[quote]Ogun tarafindan yazilan metin:

1) illa HSBC olmasina gerek var mi?
2) evet gerekli. Internetten care-concept in sitesinden yapabilirsin veya aok ya gidip ordan yaptirabilirsin.
3) gerekli. evet ilk geldiginde anmeldung yaptirmalisin ikametgah yani
4) karisik gelmesin ne seviyedeysen o seviyeden basla calismaya busuu.com bu siteden calisabilirsin hic karisik degil cok kolay ve eglenceli ama ilk uye olman lazim[/quote]

Ogun cok gec cevap verdim. Kusura bakma, koyde kaliyorum internet falan yok anca bugun bir internet cafeye geldim oyle yaziyorum. Illa HSBC olmasina gerek yok postbank varmis galiba Turkiyeden pttden para yollaniyormus onun hakkinda bilgin varmi veya baska hangi yol ile Turkiyeden buraya para yollanabilir ?
Ikametgah bugun yaptirdim.
Birde sigortayi 1 ay sonra yapsamda olurmu ?
Bilgisayarimi yanimda getirmedim ondan internetten almanca calisamiyorum.Sozlukten cevire cevire yapiyorum birseyler :)