Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

isyeri acma

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
adzeson

isyeri acma

Mesaj gönderen adzeson » Prş Ara 01, 2011 1:30 am

Merhaba,

Almanyada master bitirenlerin isyeri acma hakki varmidir?
varsa nerelere nasil basvurulur. Bu konuda bilgisi olan paylasirsa cok sevinirim.

Tesekkurler
Murat

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

isyeri acma

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ara 01, 2011 5:10 am

Merhaba ,

Simdi is yeri acacagim dersen Alman makamlarina onlarda sorarlar nasil bir is yeri diye.
Daha ayrintili bilgi verebilirsen seviniriz.

Sermayen varsa elinde elbette acabilirsin.Hatta benim bildigim 200.000 Euro uzerinde yatirim yaparsan aninda vatandaslik oluyorsun.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

adzeson

isyeri acma

Mesaj gönderen adzeson » Cum Ara 02, 2011 2:51 am

Yapmak istedigim isle ilgili o kadar yatirima gerek yok.
Is magazalar icin urun terarigi. Cinden ve diger ulkelerden satilabilecegini dusundugum urunlerin pazarlanmasi.
gmbh kurmak icin 25bin euro gerekiyormus ama sinirsiz oturumum olmadigi icin sirket kuramiyorum diye biliyorum. Ama belki taninan bir hak vardir diye merak ettigim icin bu soruyu paylastim. Vatandaslik almak gibi bir niyetim yok, o kadar sermayemde. :)

Herr Ayer

isyeri acma

Mesaj gönderen Herr Ayer » Pzr Şub 05, 2012 9:29 pm

master bitirdinmi direk iznin olmayabilir yani ogrenciyken boyle birsey yapmaya izinli degilsin, isyeri acamazsin ama ogrencilik harici bir oturumun olursa tabiki isyeri acabilirsin ve anlattigin isi yapman icin gmbh olman sart degil einzelunternehmer olman yeter.