Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Evde Almanca.

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
b00ne

Evde Almanca.

Mesaj gönderen b00ne » Pzr Şub 01, 2009 10:33 pm

evde nasil almanca ogrenebilirim?hangi kitaplarla ogreneblirim?turkce-almanca olan kitap bilen varsa yardim etsin ltfn.ve sozluk olarak en iyisi hangisi ?

b00ne

Evde Almanca.

Mesaj gönderen b00ne » Pzr Şub 01, 2009 11:39 pm

hmm saol.her yeni kelimeyi ezbrlemek lazim.

Serhan

Evde Almanca.

Mesaj gönderen Serhan » Pzt Şub 02, 2009 1:07 am

Ben kendi izledigim yolu aktarmak isterim oncelikle;
Once Bir Sahaf\'a Git (Eski Kitaplar Satan Kitapciya)
Ortaokul ve lise almanca bilgilerini iceren okullarda da bu kitapla egitimi verilen Hallo Freunde 1-2-3 Kitabini almani tavsiye ederim. 0 bulamayabilirsin ama 2. elini bulursun.

Daha Sonra Kendine Bir defter edin ve benim sana gonderecegim setle birlikte calismalara basla kendi kendinin ogretmeni ol ve defterine not et

Daha sonra bu setteki lektion 4 e kadar gel ve Hallo freunde kitabina basla basta agir gelebilir kitap ama ilerledikce kolaylasacaktir...

bu kitaptada bir konu isle ve sete don sette 4 konu isle kitaba don bu sekilde 2 yada 3 ay calis..

Daha sonra deutsche Welle alman kanalini uydudaki turkshow kanalindan izle ve yayinlarini takip et. (turkshow kanalinda dw-tv nin gunluk yayinlari cikiyor)
Daha sonra www.dw-world.de sitesinden sesli ve yazili almanca derslerine basla.. Ve boyle devam et.

Sayet kursa baslarsan bu calismayi birak...

b00ne

Evde Almanca.

Mesaj gönderen b00ne » Pzt Şub 02, 2009 2:10 am

benim icin o kdr almanca gerekmiyor,ki zaten hic zamanim yok maalesef,dershane ve toefl kursuna gidiyorum.universite nin dil kursuna yazilicam,benim icin gunluk konusmalar lazim.oneclikle tabi ki sozlukteki butun kelimeleri ezberlemeye calisicam bir sene boyunca.ama hani kitap vardir,mesela fransizca vardir bende turkce cumle yaziyo,ve almancasi nasil okunmasi gerektginide yazyor.yani gunluk yasamdaki almanca ogrenmek istiyorum.
ama verdigin bilgiler icinde tesskrler.goz onunde bulundurcam=)

Serhan

Evde Almanca.

Mesaj gönderen Serhan » Pzt Şub 02, 2009 2:12 am

Afedersin Yas kac.... 92 li degilmisin YAni lise 3 toefl kursu ne icin ...
hangi uninin dil kursuna yazilacaksin....

b00ne

Evde Almanca.

Mesaj gönderen b00ne » Pzt Şub 02, 2009 2:23 am

evet 92 liyim,lise 3 te inglizce dersleri olmadigi icin kursa gidiyorum,su an level 5 deyim,bu sene aralikta bitecek insallah.ondan sonra ise iste yogun sekilde dershaneye gidicem.
paderborn dusunuyorum,cunku oraya sifir almancayla aliyolarmis.cok merak ediyorum,baska diller biliyorum bunun yarari olurmu acaba universite kabulunde ? =)

Serhan

Evde Almanca.

Mesaj gönderen Serhan » Pzt Şub 02, 2009 2:28 am

istedigin bolum turizm galiba ama ingilizce egitim varmi paderbornda
http://81.169.169.236/kompass/xml/index_stud_en.htm bu sayfadan paderbornda hangi bolumler var bakabilirsin... almanca nicin o kadar gerkli degil anlayamadim sonucta almanyada egitim dusunuyosun ama almanca gerekmez diyosun...:o

b00ne

Evde Almanca.

Mesaj gönderen b00ne » Pzt Şub 02, 2009 2:31 am

hayir yok orda,zaten paderborn da isletme dusunuyorum.
hyr cnm gerekmez demedim,sadece simdilik zamanim yok.yani en iyisi universiteye girmek icin cabaliyim,YOS puanim yuksek gelsin die,almanca sonucta universitede orda ogrenicem,yogun olarak almanca ogrenmeyi dusunmuyorum bu sene.

der Nordostwind

Evde Almanca.

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cmt Şub 14, 2009 2:05 am

kardes BENDE FONONUN GRAMER KITABI VAR... TAVSIYE EDERIM...

hiPoKoNdRiyAk

Evde Almanca.

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Cmt Şub 14, 2009 2:46 am

Tebrik ediyorum.. Evde oturup ozel Almanca\'ya zaman ayirdiginiz icin. Anadolu lisesinde oldugum icin dil dersleri her zaman oldu. Ingilizcenin yaninda Almanca dersleri de goruyoruz. Ona ragmen hic ilgilenmedim ki hala ilgilenmemekte devam ediyorum.. Ne notum olurdu ne bir sey.. Sinava 2 gun kala bi panik. Konulari ogrenip sadece ezber yapmaya baslardim.. (Gecen sinav icin Deniz\'e de tekrar tsk ederim=)) 3 yildir almanca goruyorum. 3 yildir almancam 5, sinifin en yuksek notlarindan olmama ragmen en ufak bir sey hatirlamiyorum suan :D Diger arkadaslarim icinde ayni seyi soyleyebilirim. Bu yuzden bu azminiz ve kararliliginiz icin sizi tekrar tebrik ederim. Dilerim sonuna kadar ogrenme konusunda inat edersiniz..

b00ne

Evde Almanca.

Mesaj gönderen b00ne » Cum Şub 27, 2009 10:33 pm

rkurt67,abi saol tavsiyen icin.gercektende herkes eger 0dan baslamak istiyosan fononun kitabini al diyolar.

hipo,aslinda ogrenmicektim almanca zamanim olmicak demistim,ama sonra tekrar dusundum bence ogrenmek icin hicde gec degil.bi arkdasim iki senedir italyancayi evde ogrenmis,su an ana dili gibi konsuyor.benim ne eksigim var =) bende istersem ogrenirim bir seenede bare birazcik bilsem bana yeter.

DolnaBaNJica

Evde Almanca.

Mesaj gönderen DolnaBaNJica » Cmt Şub 28, 2009 12:49 am

arkadaslar fono konusuna bende aynen katiliyorumm.. suan almanyadayim dil kursu yapiyorum ve gercekten kafada soru isareti birakmayacak sekilde cok yalin bir dille anlatiyor.. HErkeze tavsiye ederim. Bu arada buraya gelmeden once basit duzeyde almanca bilgisini edinmek tabiki isinize yarayacaktir ancak.. Kendi kendime calisarak ana dilim gibi konusurum demek Hayalden oteye gecmez..

der Nordostwind

Evde Almanca.

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cmt Şub 28, 2009 4:26 pm

hem fononun kitabini bastan sona bitiren cok kelime bilgisine sahip olur.. gercekten super bir kaynak

Serhan

Evde Almanca.

Mesaj gönderen Serhan » Pzr Mar 01, 2009 1:51 am

bende var iste fono elimden geldigince her uyeye ulastirmay acalisiyorum...
aslinda bir sitenin yaptigi gibi bende dusnuyorum..
herkese ucretsiz almanca cd si kargo ucreti uyeye ait sadece...
bu planim hali hazirda suan ama destek gerekiyor....

:):):D:D

KurusSs

Evde Almanca.

Mesaj gönderen KurusSs » Pzr Mar 01, 2009 12:32 pm

[quote]Serhan yazdi:
bende var iste fono elimden geldigince her uyeye ulastirmay acalisiyorum...
aslinda bir sitenin yaptigi gibi bende dusnuyorum..
herkese ucretsiz almanca cd si kargo ucreti uyeye ait sadece...
bu planim hali hazirda suan ama destek gerekiyor....

:):):D:D[/quote]
valla serhan buyuk makbule gecer :p

Serhan

Evde Almanca.

Mesaj gönderen Serhan » Pzr Mar 01, 2009 12:37 pm

yapicam yapicam set elimde hazir hatta okulda bolum sefinden de bos dvd ler alicam ayarlicam biseyler 20 gun bilemediniz mart sonu bu hediye isini bizzat ben ayarliycam...

ama dedigim gibi kargo uyelere ait olucak...:D:D
Mart sonunu bekleyin...

DilekkY

Evde Almanca.

Mesaj gönderen DilekkY » Prş Oca 10, 2013 11:19 pm

http://www.dw.de/deutsch-lernen/deutsch ... tiv/s-9571
bakin bir bu var uzaktan egitim seklinde Deutsche Welle\'in.
bir de rosetta stone\'un var:
http://www.odevbilim.com/Thread-Rosetta ... -paketleri

onu da bu adresten kurabilirsiniz.oneririm ikisini de kendi kendine kitaptan ogrenmek bence daha zor.oysaki bu yolla en kotu ihtimal yazarak calismaya sikilsaniz bile tik tik\'larla yol alabiliyorsunuz.Sahsen ikisini de kullaniyorum ve kitaptan hicbisey anlamadigim halde bunlarla ustelik telaffuz da ogreniyorsunuz.

TOLGA817

Evde Almanca.

Mesaj gönderen TOLGA817 » Cum Oca 11, 2013 12:00 am

Rosetta stone gercekten iyi bir program ben kullandim halada pcde var :D

Telaffuzlari gercek degistiriyor cok faydali bir prog. siddetle oneririm :D

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Evde Almanca.

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Oca 11, 2013 3:08 pm

Yuzde 80 disiplin bu iste.Eger disiplin varsa bir de internet mevcutsa normal bir kitap bile yeterli olur bence.