Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada fizik

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
tudess

Almanyada fizik

Mesaj gönderen tudess » Çrş Kas 09, 2011 2:25 pm

Mrb arkadabaslar, ben bu yil batman fen lisesinden mezun olucam.Universite egitimi
almanyada devam etmek istiyom.Bundan dolayi almanyada bulunan abime yakin olmasi sebebiyle heidelberg unuversitesinin fizik bolumune girmek istiyom.Bunu icin giris sartlari ogrenmek istiyom.Fizik bolumu icin en cok hangi kriterlere bakiliyor , unuversite aliminda cok secici davraniliyor mu?Heidelberg unuversitesi disinda fizik bolumu icin onerebilceginiz baska unuversiteler var mi?Ayrica turkiyede bilim lisesi diye anilan fen lisesi turunde bir okuldan mezun olmam fizik bolumune girmemde avantaj saglar mi? Yardimci olursaniz cok mennun olurum.Aramizda fizik okuyan arkadaslar varsa direk irtibata gecmek istiyom.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanyada fizik

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Kas 09, 2011 3:22 pm

olabilecek en dogru sayfadasin su anda.:)

Oncelikle asagidaki makaleyi okuduktan sonra sorularini tekrar yoneltebilirsin:

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=64

tudess

Almanyada fizik

Mesaj gönderen tudess » Çrş Kas 09, 2011 6:15 pm

Iyi sevindim buna ...Makaleyi okudum ben daha detayli bilgi almak istiyordum.Nickinizden anlasildigi uzere sizde fizikcisiniz sanirim.Eger fizikciyseniz gercekten cok sansliyim.Ozel olarak sizinle irtibata gecebilirmiyim yada isterseniz mesaj olarak gondereyim ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanyada fizik

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Kas 09, 2011 6:32 pm

[quote]tudess tarafindan yazilan metin:

.Ozel olarak sizinle irtibata gecebilirmiyim yada isterseniz mesaj olarak gondereyim ?[/quote]

Hayir.:)

Sorularini burdan sorabilirsin ama elimden geldigince cevap veririm.

tudess

Almanyada fizik

Mesaj gönderen tudess » Çrş Kas 09, 2011 6:51 pm

tam ozman ... Ilk mesajimdaki sorularimi yanitlarsaniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanyada fizik

Mesaj gönderen Physiker » Prş Kas 10, 2011 11:49 am

oncelikle diger bolumlerde oldugu gibi 4 yillik bir lise(meslek lisesi degil) bitirmis olmak ve daha sonra osym den yine bir lisans bolumunu kazamis olmak ilk sart. Fizik okuyabilmek icin Turkiye de yine fizik veya benzer bolumleri kazanmis olmak gerekiyor. Genelde fizik bolumleri hep aciktir almanya da ve dsh yi kazanan her ogrenci Almanya da istedigi universitede fizik okuyabilir. Fizik bolumu icin universite tavsiyesi hangi alanda uzmanlasmak istedigine bagli olarak tavsiyelerde bulunabilirim. Ama illaki en iyi su universite demek biraz yanlis olur. Bunun disinda fizik bolumune alternatif olarak sayet dusunursen Nano teknolojisi muhendisiligini de tavsiye edebilirim.

tudess

Almanyada fizik

Mesaj gönderen tudess » Prş Kas 10, 2011 2:27 pm

Ben ilerde akademik alanda calismayi istiyorum.Bu nedenle astrofizik yada parcacik fizigi alanlarinda yogunlasmayi dusunuyorum.Bunun disinda unuversite kabulunde nasil bir surecten gecilir ne gibi zorluklar cikabilir.Almanca dil yeterligim cok iyi degil. Bunun icin sartli kabul veriliyor yanilmiyorsam.Ayrica oss ile kazanacagim unuversite lisedeki genel ortalamam etkide bulunur mu ?Unuversite ve yuksek lisans egitimi ne kadar surede bitiyor ?Danismanlik sirketiniz unuversite kabulunde ne gibi kolayliklar ve yararlar saglayabilir ?

tudess

Almanyada fizik

Mesaj gönderen tudess » Cmt Kas 12, 2011 6:48 pm

Sorularima cevap verecek kimse yok sanirim!Vereceginiz bilgiler universite icin izlemem gereken yolu belirleme acisindan benim icin onemli.Fazla zamaninizi almiyorsam bana yardimci olursaniz gercekten mutlu olurum...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanyada fizik

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Kas 13, 2011 2:03 am

Astrofizigi bilmiyorum ama pek tutmuyor genelde o alan. Zaten master seviyesine geldiginde sen de anlayacaksin. Parcacik fiziginde en iyi uniler tum, jena, gottingen ve uni duisburg. kabul sartlarini simdiye kadarki egitim durumuna gore daha net biseyler soyleyebilirim. Lisans 3, yuksek lisans 2 yil suruyor.Danismanlik hizmeti ile ilgili genel bilgiler sitenin ustunde zaten var.

Fizik disindaki sorularin cok genel, tavsiyem sitede biraz arastirma yap, o yuzden kimse cevap vermiyordur.

tudess

Almanyada fizik

Mesaj gönderen tudess » Pzr Kas 13, 2011 2:17 pm

Simdiye kadar egitim durum kastiniz anlayamadim.Eger genel basari durumumu kastediyorsaniz lise not ort yaklasik 5 uzerinden 4,5 ustunde olmasi gerekiyor.Ayrica fen lisesinden mezun olcam okulun zorluk derecesi diger okulara gore yuksek ve fen bilimleri okulun bilim insani yetistirme amacli oldugundan daha agirlikli veriliyor.Bunun disinda ortaokulu basarili olmamdan burslu olarak ozel okulda okudum.Bu sene girecegim oss sinavinda bogazici yada en kotu ihtimale odtu fizik yerlesebilcegimi dusunuyorum.Genel basari profilim nekadar belirleyici olur kabul sartlarin daha net aciklarsanizz iyi olur...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanyada fizik

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Kas 13, 2011 5:01 pm

yukarda dedigim gibi 4 yillik bir lisans bolumu, fizikle veya fizige yakin bir universite kazanirsan butun universitelerde Almanya da fizik okuyabilirsin. Not ortalamansi vs ok yani.

mavisim

Almanyada fizik

Mesaj gönderen mavisim » Cmt Kas 19, 2011 1:02 am

1 dersten 2 kere kalinirsa okuldan atildigi dogru mu acaba?
Degismeyen tek sey degisimdir!

pardon

Almanyada fizik

Mesaj gönderen pardon » Cmt Kas 19, 2011 11:34 am

Bir dersin sinavini 2 kere yazili, 1 kere de sozlu olarak veremezse okuldan atiliyor. Bir daha da o dersin oldugu hicbir bolumu Almanya´da okuyamiyor. Benim arkadasin dedigine gore bazi universitelerde 4 kez girme hakkin oluyormus. Ornegin FU Berlin. Hepsinde oyle mi bilemicem ama bizim universitede oyle, kaldigi dersi hemen ertesi semester varsa o ders o semester, yoksa ondan sonraki semesterda vermesi gerekli. Yani 6 ay yada 1 yil icinde o dersi vermeli yoksa yine atiliyor.

mavisim

Almanyada fizik

Mesaj gönderen mavisim » Pzr Kas 20, 2011 11:44 pm

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

Bir dersin sinavini 2 kere yazili, 1 kere de sozlu olarak veremezse okuldan atiliyor. Bir daha da o dersin oldugu hicbir bolumu Almanya´da okuyamiyor. Benim arkadasin dedigine gore bazi universitelerde 4 kez girme hakkin oluyormus. Ornegin FU Berlin. Hepsinde oyle mi bilemicem ama bizim universitede oyle, kaldigi dersi hemen ertesi semester varsa o ders o semester, yoksa ondan sonraki semesterda vermesi gerekli. Yani 6 ay yada 1 yil icinde o dersi vermeli yoksa yine atiliyor.[/quote]

O zaman bitirmek cok zor olsa gerek,bir de bu isin yabanci ogrenciye yaklasim kismi var.Ola ki yabancisin diye daha da yanli davrandilar,bitirmek iyice zor olsa gerek :(
Degismeyen tek sey degisimdir!

pardon

Almanyada fizik

Mesaj gönderen pardon » Pzt Kas 21, 2011 1:49 am

Cok zor demek yanlis olabilir, ama kolay degil. Gerekli altyapisi olan ve duzenli calisan yapar bence. Yabanci ogrenciye kotu yaklasimi ben bizim unide gormedim. Unide yabanci diye de yanli yaklascaklarini pek sanmam , ama hayatta olmaz da diyemem. Yine de sozluye kalmamakta her halukarda fayda var.