Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU-Munchen\'de WS 2008 Baslangici

Bayern eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Eki 13, 2008 10:27 pm

Evet arkadaslar sonunda bugun okulun ilk gununu gecirdik. Ilk olrak Informatik okudugum icin bolume ait Fachschaft\'in Garching\'deki kampuste duzenledigi programa katildik saat 9\'da basladi. Burada genel olrak gunu nasil gececegi, ogrenci hayati, partiler, filmler vs. gibi eglence tarzi seylerin tanitimi yapildi. Sonra bolum dekani konusma yapti. Ondan sonra herkes gruplara bolundu ve yemek falan yendikten sonra, buyuk anfideki yerimizi aldik.

Burada genel olarak yurtdisi degisim programlari, sinav duzeni, kayitlar vs. anlatildiktan sonra da Hintli bir Profesor tarafindan Medizinische Informatik alaninda Ingilizce olarak bir Vorlesung yapildi. Bu deneme amacliydi yani bizim bir fikir edinmemiz amacli.

Garching\'deki program saat 16\'da bitti ve herkes saat 17\'de Sehir Merkezindeki kampuse dogru yol almaya basladi. Burada butun bolumler toplanacak ve okul rektoru tarafindan karsilama yapilacakti. Toplanti yeri Siemens tarafindan insa edilen Almanya\'nin en buyuk anfilerinden biri olan merkez anfi olmasina ragmen, bu anfi yetmemis yine relativ olarak buyuk olan baska bir anfi daha acilmis ve oraya yansitilma yapmis yer yine yetmemisti ben geldigimde icerideki Innenhof\'da yani acik alana da bir dev ekran konmus orada da yuzlerce ogrenci tas uzerinde oturmus rektoru dinlemeye koyulduk. Rektorun konusmasi tam bir sova donustu. Okulun yaptigi calismalari, okulun elit olmasini, harmalari vs. hepsini alkislar arasinda anlatti. Sonra okul tarafindan bu yil ilk defa dagitilan ve normalde 32€ degerinde olan okulun cantasi icinde cesitli hediyeler ile birlikte, Siemens sponsorlugunda bizlere dagitildi.

Ve tabiki herkesin bekledigi bolum BEDAVA BIRA ve Brezel. Evet yanlis duymadiniz. 3 tane buyuk bira standi kurulmus onceden. Saat 18:30\'da bira dagitimi baslayacakti ki herkesin bekledigi nokta bu idi. (Bu arada bir sise falan degil ne kadar icersen, yuzlerce tup bira siparis edilmis. :D). Ben onceki deneyimlerimden 15 dk. once bunlar icemeden arkadaslarla selamlasip ayrildim. Almanlarin eglenme, dans vs. gibi kulturu yok (yani en azindan Bayern\'de boyle). Adamlar bir kenara cekilir ne kadar bira varsa icer sizarlar. Neyse bende SIKICI olacagi icin ve bira da icmedigim icin ayrildim.

Genel olarak izlenimim bugun hakikaten ozellikle Rektorun konusmasinda TUM lu olmanin bir ayricaligini hissettim. Rektor kendisi TUM\'u Top Universitaet Munchen olarak da acmisti :D

Neyse burada bu sene baslayan arkadaslarimiz var. Izlenimlerinden bahsederlerse seviniriz.. :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eki 13, 2008 10:35 pm

haci en eglenceli anda kacmisin bea :D

ben de uniyi degistirdim, duisburg dan dusseldorf a gectim..

ilk gunumdu duss de, bizde de ayni seyler vardi, bu hediye dagitilan acilis torenleri falan da biraz SIKICI buldugum icn gitmedim..:D

deniz, sen bu semester linear algebra yapiyon mu la ?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Eki 13, 2008 10:43 pm

[quote]Physiker yazdi:

ilk gunumdu duss de, bizde de ayni seyler vardi, bu hediye dagitilan acilis torenleri falan da biraz SIKICI buldugum icn gitmedim..:D

deniz, sen bu semester linear algebra yapiyon mu la ?[/quote]

bizde oyle basit dersler yok :D

neyse diskrete strukturen diye bir dersimiz var. onun haricinde matematikle ilgili bir sey yok..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eki 13, 2008 10:46 pm

[quote]maniaturk yazdi:
[quote]Physiker yazdi:

deniz, sen bu semester linear algebra yapiyon mu la ?[/quote]

bizde oyle basit dersler yok :D

neyse diskrete strukturen diye bir dersimiz var. onun haricinde matematikle ilgili bir sey yok..[/quote]

basit ders yok dedigin bolum fizik yalniz :D:D

haa bi de o linear algebrayi , "informatik" ve matematik bolumunun ogrencileriyle beraber yapiyoruz;) merak etme, dersin adi baskadir ama linear algebrayi mutlaka goreceksin ilerki semesterlarda.. hade simdiden senin icin notlari tutuyorum ben:D
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Eki 14, 2008 1:54 am

Hadi egitim ogretim yiliniz hayirli ugurku olsun iyi haberler bekliyoruz sizlerden..Bu arada biri birami dedi ? :D hani nerde :D

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Çrş Eki 15, 2008 4:56 pm

hadi bakalim gozunuz aydin;)

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Cum Eki 17, 2008 5:16 pm

BU universitenin tanitimi detayli olarak eklenmistir. Ana sayfadan dileyen herkes ulasabilir...

Fprsch

Mesaj gönderen Fprsch » Pzt Mar 23, 2009 1:08 am

TUM Fakultat fur Maschinenwesen dillere destandir , efsanedir
Hayaldir, Geceleri NC icin 5 saat uykudan fazla uyutmayan bir seydir

huzunlendim...

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Mar 23, 2009 10:56 am

[quote]Fprsch yazdi:
TUM Fakultat fur Maschinenwesen dillere destandir , efsanedir
Hayaldir, Geceleri NC icin 5 saat uykudan fazla uyutmayan bir seydir

huzunlendim...[/quote]

merhaba seni de tanisaydik... :)

iglu

Mesaj gönderen iglu » Pzt Mar 23, 2009 9:47 pm

evet ahmeti taniyalim ;)

Fprsch

Mesaj gönderen Fprsch » Pzt Mar 23, 2009 9:51 pm

[quote]iglu yazdi:
evet ahmeti taniyalim ;)[/quote]
Merhaba maniaturk bende sizlerle tanismak ve formda yardimci olmak istiyorum
ITU makina 2.sinif dayim Adim Ahmet hamdi insallah forum sayesinde daha cok gorusecegiz TUM un makina fakultesi hayalimdir gercekten ayrica burdaki arkadaslarla maschinenbau hakkinda master yardimi yapabiliim
dipnot: forum uyelerinden iglu kiz arkadasim onun sayesinde uye oldum ama gercekten cok begendim siteyi .
Tam bana gore! :)

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Mar 23, 2009 10:02 pm

memnun oldum ahmet. ben de tum da informatik okuyorum. makina ile yanyana :) umarim hayallerin gerceklesir. itu de guzel universite. itu den degisimle gelen ve taniyip sevdigim 3-4 arkadasim oldu. bizim universitenin itu ile baglari iyidir.. :)