Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Alman kadini severse...

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
horos

Alman kadini severse...

Mesaj gönderen horos » Pzr Eki 09, 2011 1:40 am

Bir alman severse,nasil davranir?bunu orda yasayanlar daha iyi bilir.gercekten sevdgni soyluyor.sevgisi gercekmidir?biliyorum kultur farki cok.ama herkez bu konuda biseyler soyleyebilir enazindan.evlilik dusunsem nekadar uyum olur.aslinda tek korkum kultur farki.gerisi hikaye.sizce?

Ogun

Alman kadini severse...

Mesaj gönderen Ogun » Pzr Eki 09, 2011 2:46 am

Bu nasil bi soru horos :) Kim bilebilir ki bu sorunun cevabini. Birinde cok sevmistir hersey yolunda gitmistir diye sende veya baskasindada gidecek degil, bu is tamamen kismet. Ama tabi biliyorum soruna cok keskin cok belli cevaplar verenler olacak ama bu isler dedigim gibi ne olacagi belli olmaz. Yasayalim gorelim :)

ekn_oky

Alman kadini severse...

Mesaj gönderen ekn_oky » Pzr Eki 09, 2011 2:52 am

kisilik ustunden gidilebilir bu sorunun cevabina uyruksal acidan zor.ama ornek olarak bir cok gurbetcinin almanlar ile yaptigi evlilikler guzel gitmekte en azindan cevremde oyle,bu yuzden guven veriyor alman kizlari diyebilirim ama gecmisi cok cetrefilli cogunun aklinda bulunsun:)

Ogun

Alman kadini severse...

Mesaj gönderen Ogun » Pzr Eki 09, 2011 3:19 am

Mehmet tamam dostum evlilikler guzel gidiyor falanda kimin iliskisinin iyi kimin iliskisinin kotu yuruyecegi belli degil yani ole alman kadini severse nasi sever buna bence hicbirimiz cevap veremeyiz yani en azindan ben veremem.

Mortingen sevgileri turk kizlarindan daha kuvvetli, ciddi, mantikli, tutarli oldugu kesin ama 20 li yaslara kadar deseydin bende katiliyorum diyecektim sana. 20 li yaslara girildikce bizim milletimizin kizlarindada o soledigin materyallerden oluyor :D Ama bence dunyada en iyi kizlar bizim turk kizlari bosversene ama iste biyerde bi yanlislik var bizimkilerde ama cozucez bunu yakindir :D

horos

Alman kadini severse...

Mesaj gönderen horos » Pzr Eki 09, 2011 9:09 am

Tesekkurler.deneyip gormek lazim.sevgsinin buyuk oldugunu idda edince kultur farkinida bilyrm ve degisik yorumlari dinlemek istdm.otele alman aile gelmisti.herkez kendi hesabini kendi oduyor.hatta kadinin parasi cikismadi gtti odadan aldi geldi adamdan almadi yani.

MERVE ASCI

Alman kadini severse...

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzt Eki 10, 2011 2:21 am

ya mortingen senin yazilarindan mumkun oldugunca uzak durmaya calisiyorum ; ama bu konuda da susmak istemiyorum! ne demek "Sevgileri turk kizlarindan daha kuvvetli-ciddi ve daha mantikli-tutarli oldugu kesin.
Kultur seviyeleri de ortada."... neden kendi halkinin bayanlarini bu kadar dusuk goruyorsun?

MERVE ASCI

Alman kadini severse...

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzt Eki 10, 2011 2:55 am

horos yengeyi bu durumdan ayri tutuyorum ; ama alman kizlarinin da yasam tarzlarini goruyoruz burada tren yolculuklarinda.mantikli tutarli insanlar o sekilde davranmazlar! ayrica kultur seviyemizde ne gibi bir problem varmis bizim?

MERVE ASCI

Alman kadini severse...

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzt Eki 10, 2011 2:59 am

haftasonlari yasanan sahnelerden bahsediyorum,gerci burada yasayip yasamadigini bilmiyorum ama...ayrica diger soruma cevap alamadim : nedir bizim kultur seviyemiz?

MERVE ASCI

Alman kadini severse...

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzt Eki 10, 2011 3:16 am

Kultur seviyemiz sifira yakin...! Okuma firsati bulan cogu turk bayanin senden daha kulturlu oldugunu iddia ediyorum beyefendi! bu sefer olayin cirkinlesmesine musade etmiycem ama. Sen hakli ol...

berliner34

Alman kadini severse...

Mesaj gönderen berliner34 » Pzt Eki 10, 2011 10:14 am

Horos sana guzel bir ornek amcamdan vericem,tabii butun almanlar iyi veya kotu diye ayrilmamali.Benim amcam 30 yil once almanla evlendi Ursula yenge, dunyalar tatlisi bir kadin ve cok mutlular,eeh tabi karar yine sende bitiyor.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Alman kadini severse...

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eki 10, 2011 12:03 pm

[quote]Mortingen Strasse tarafindan yazilan metin:

[quote]MERVE ASCI tarafindan yazilan metin:

Kultur seviyemiz sifira yakin...! Okuma firsati bulan cogu turk bayanin senden daha kulturlu oldugunu iddia ediyorum beyefendi! bu sefer olayin cirkinlesmesine musade etmiycem ama. Sen hakli ol...[/quote]

Public bir ortamda tezlerimi destekleyecek materyaller ekleyerek ufak da olsa bazi insanlarin kisilik haklarina zarar vermek istemedigimden konu biraz sig kaliyor istersen ozelden bu konuyu daha zengin bir sekilde tartisabiliriz.

Aslina bakarsan yalnizca turk kadini degil, genel anlamda kadinlarin kultur seviyesi dusuk. Cografyasal bir temele oturtmus gibi lanse etmek istemezdim ama konu o yone kanalize edildi. Durum tamamen biyolojik.

Turk kadinlarinin kultur seviyesine gelecek olursa; sanirim "icten pazarlik, dedikodu hastaligi, agirdan satma, bukalemun zihniyet, gereksiz kiskanclik vesaire vesaire" gibi turk kadinlarinda belirgin olan ozellikler kultur seviyesini belirlemede pozitif kistas olarak kullaniliyor.[/quote]

Bana gore de turk erkegi kadar abaza, kiro, cahil ve bakimsiz erkek yok. Sayet iki toplum arasindaki kultur farkini karsilastirmak istiyorsak, yani alman erkekler - turk erkekler veya alman bayanlar - turk bayanlar diye maalesef erkekler arasindaki ucurum, kadinlarla yapilan karsilastirma kadar buyuk degildir. Genelleme yapmak yanlis ama burda da gordugum gerek sonradan ogrenci olarak, isci olarak gelen veya bura dogumlu turk erkeklerinin hepsi ayri bir yapida cahil ve kultursuz kaliyor. Icten pazarlik, dedikodu hastaligi, kendini ortamda yuksek gorup komplexli davranislar sergileme ve heleki zihniyetsizlik ve bununla birlesen bir abazalik bence dunya da turk erkegini bu liglerde acik ara sampiyon yapiyor. Ornegin sanal ortamda bir karsilastirma yapalim: Bir alman bayan arkadasin varsa sor, tanimadigin bir erkekten teklif geliyorsa genelde nereli diye? ya araptir ya da turk. youtube ye giriyorum, dunyanin her dilinde videolar izliyoruz ama turklerin paylastigi videolardaki kufurlerin igrenclik derecesi dunya da hic bir irkda gorulmeyecek cinste igrenc. Abazalik etkenligini biraz dinsel yapiya dayandirabilirim fakat kultur konusunda maalesef gordugum en kultursuz erkekler biziz. Hatta afrikalilarin yaninda bile gayet nezaket kurallarindan yoksun, herturlu sorunun cozumunu kaba kuvvette arayan veya icinden cikamadiginda agza alinmayacak kufurleri hic cekinmeden dile getiren bizleriz maalesef. Haa kadinlarimizin da seviyesi cok iyi degil, fakat kendimize aynayi cevirmeden, bak bizim kadinlarimiz kultursuz demek bile aslinda ne tur bir kisilikte ve kalitede oldugumuzu gosteriyor.

FarukDemir

Alman kadini severse...

Mesaj gönderen FarukDemir » Pzt Eki 10, 2011 12:17 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Bana gore de turk erkegi kadar abaza...........[/quote]

Noktasina kadar katiliyorum.. Baska soze gerek yok bence.
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

murat181818

Alman kadini severse...

Mesaj gönderen murat181818 » Pzt Eki 10, 2011 12:23 pm

kendi fikrim olarakta kendi kulturune sifir diyip bati veya baska bir kulturu bizden ustun goren insandan braz suphelenirim,her millet kendi kulturuyle yetisir ve kendi kulturu belkide mantiksiz veya ona gore hos olmayabilir ama bana gore bir kisi milletinin kulturunu veya baska birseyini baska milleten daha az seviyede goruyorsa bu kendi milletine saygisizliktir.Kultur seviyeniz sifira yakin (Ulkenin dogusundaki illeri hesaplamaya katmadim zira o vakit eksiye duser.) bunu diyen biride dogu-bati ayrimi yapan kisilerden biri gelir.Bilmem hatirlatiirm biiz kulturumuz dogudan gelir,kulturumuze sahip cikmiyor olabilirsni ama boyle haksiz ve mantiksiz elestiri yapman beni kizdirdi.Her ne kadar ozgurlukcu bir ulkede fikirlerini soylebiliyorsan ama bunuda kisilerin haklairini cignemeden yaparsan seviniirm..Mortingen strassee
ve konuya cevaben olarakt ASK HER DILDE AYNIDIR,ONEMLI OLAN ADAM GIBI SEVEN BIRI BULMAK...ask her dilde her dinde her kulturdu aynidir,bulmak zor ama zor olan herseyde guzel zaten..
iyi forumlar

murat181818

Alman kadini severse...

Mesaj gönderen murat181818 » Pzt Eki 10, 2011 1:07 pm

mortingen strasse simdi parca uzundu ama okudum merak etme diger bahsetigin kadinlar gibi okumayip okudum,simdi bana cagdisi diyebilirsin veya dusunceme katilmayabilirsin ama farkindaysan ben senin dusuncelerini saygi duyuyorum asil ben sana degil allahin bir kulu oldugu icin saygi duyuyorum,evet doguluyum ama her olayda butun doguyu hedef almak ve bu cercevede butun dogullari sucsuz olmasina ragmen suclu hale getirenler asil bolucu onlardir,ama merak etme biz sizin gibi butun turk milletini sizden fazla deger veriyoruz ve seviyoruz...ben milletimin adina turkiyemden cok memnunum ama bilmem her konuyu objektiflikten sonra sadece kendi fikilerini baska alakasiz cati altinda burada bir soylemen egitim cati atinda konulla olmasina ragmen boyle demen ve hala burada konu yazabilmen beni gayet uzuyor...cevab vermemek isterdim ama cevab vermemek seni hakli duruma cikarmamak icin verdim..aaa bu arada
Ciplak Medeniyet
Ne zengin adamlar gordum
Ne zengin kadinlar gordum
Parayla deger kazananlar
Ciplaklikla buyuyenler,

Saygisiz Sayinlar
Sapkasiz bayanlar, donsuz adamlar
Zengin Ciplaklar...
Ve ya
Fakir modernler!

Ben mi geri kalmisim zamandan?
Zaman mi sasirmis saati?

Giysisiz medeniyetin acilisini
Hayvanlar yapti kac bin sene once
Ama ne makas vardi o gun
Ne kesilecek kurdele
Cunku hayvanlardi onlar

Ciplak kadinlar deger kazaniyor
Hayvanlasan insanlarin gozunde

Ciplaklik medeniyettenmis!
Ciplaklik sanattir diyorlar
O zaman hayvanlar daha medeni
Hayvanlar gercek bir sanatkâr

Anlaya bilirsin kendini
Duygularini denetle

Hayvansimi?
Insani mi?

Karar ver simdi…

technonur

Alman kadini severse...

Mesaj gönderen technonur » Pzt Eki 10, 2011 1:27 pm

Biz Turkler neden kendi milletimizi hep asagilariz neden kendimizi hep kucuk goruruz hala anlamis degilim turk birisi bi icat cikarir desteklemek yerine hep bi eksiklik arariz bi dalga gecme cabasi icinde oluruz toplum icinde yine oyle ve bu konunun bu kadar uzamasida ayri bir sacmalik sevginin dini dili irki olmaz sevenle sevilen arasindadir hersey turk olupta almanla evlenen yillar boyu mutlu kalanda var 5 gun sonra bosananda var.Doguyu kucumsemissiniz ama eminimki dogu tarafina 1 defa bile gitmemissinizdir ben Diyarbakira Hakkariye gittim orada emin ol hicbir sekilde ayrim yapmadan bilmediginiz tanimadiginiz bir insanin kapisina gidin ben suraya gitmek istiyorum diye sorun adamlar sizi once bi doyurur ondan sonra arabasi varsa alip goturur yoksa bi tanidigina der ve bundan 5 kurus karsilik beklemez bunu bir Almanda gosterin ben o zaman Turk kimligimi yokedicem.Zaten turk kizlari soyle turk kizlari boyle diye asagilayanlarda genelde erisemedigi cigere mundar diyen tiplerden oldugu icin bu olayi bu kadar uzatmayada gerek yok.Birde ek bilgi vereyim begenmediginiz DOGUnun bir sehri olan Tunceli Turkiyede okuma yazma orani en yuksek Sehirdir.

technonur

Alman kadini severse...

Mesaj gönderen technonur » Pzt Eki 10, 2011 1:34 pm

Murat oku oku, oku da feyz al. Ama kusura bakma ben senin yazdiklarina soyle bir goz atip geciyorum. Yazdigin siir de cok komik, konuyla ne alakasi var da bu mehmet akif bozmasi herifin siirini koydun? Ciplaklik medeniyettir gibi bir soylemde mi bulundum? Ahlaki cinsellik ile bagdastiran bir zihniyete ne anlatilabilir ki :D

Aslinda birseyler yazardim da aklima su geldi;
http://galeri.uludagsozluk.com/6/troll_269.jpg

Bu arada bu kadar memnunsaniz neden Almanya\'da egitim almak icin gidiyorsunuz? Demek ki o kadar da memnun degilmissiniz.[/quote]

Turkiyeden memnun olmadigimizdan degil Farkli kulturler farkli dinler egitimdeki farkliliklari avantajlari dezavantajlari gormek icin almanyada egitim aliyoruz takdir edersin ki Tek birseyi elestiremezsin oldugu gibi kabullenmek zorundasin ama birden fazla oldugunda neyin dogru neyin yanlis oldugunu ortaya cikarip bir 3. yu kendin yaratabilirsin ;)

technonur

Alman kadini severse...

Mesaj gönderen technonur » Pzt Eki 10, 2011 1:57 pm

Ulkemizdeki kadinlarin %90\'i okuma firsati bulamaz, % 9.9\'u okuma firsati bulur aile baskisi gormez onlar da degil ellerini kitaba surmek, sevgilisinden gelen 10 satir uzunlugunda bir yazi gorunce "aman bunu simdi kim okuyacak" deyip bos gecer, gezip tozacak yer arar o ozgurlugu kullanabilecegi kadar kotuye kullanir. Geriye kalan %0.1 tip ise surekli internette turk kadinlarini savunan tiplerdir. Turk kadini boyle ustun, turk kadini soyle ustun diye diye internette turk kadinlarinin ustun oldugunu insanlarin bilinc altina sokarlar. Sanarsin tum Turkiye bu kadinlardan olusuyor.
[/quote]
1) Bu kadar kesin ve net oranlari neye dayanarak soyleyebiliyorsun herhangi bir anket vs yaptin mi elinde bilimsel kanit varmi varsa kaynak goster yoksa acilen sil cunku ne kadar cahil oldugunu net bir sekilde ortaya koyuyorsun
2) gorunuse gore cok uzun sure almanyada yasamamissin onlari surekli iyi gosteriyorsun ama bir toplumu genel anlamiyla taniyabilmek icin en az 5-6 yil sureye ihtiyacin var oyle 1-2 yilda olacak sey degil

horos

Alman kadini severse...

Mesaj gönderen horos » Pzt Eki 10, 2011 2:09 pm

arkadaslar konuyu sapitmayalim.konum yine kapancak yaw... :(

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Alman kadini severse...

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eki 10, 2011 2:20 pm

mortinger, dun gece sabaha kadar kiz arkadasinla kavgami ettin?:) yazilarina soyle bir bakiyorum da, yaptigin genellemeler, sabit gorusler ve hafif kendini begenmislik; sende ergenlik bunalimlarimi goruyorum.:) mutevazilik kavramini hosgoru ve anlayisla birlestirmeden bir daha kultur karsilastirmasi yapma.;)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Alman kadini severse...

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eki 10, 2011 2:22 pm

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

ve konuya cevaben olarakt ASK HER DILDE AYNIDIR,ONEMLI OLAN ADAM GIBI SEVEN BIRI BULMAK...ask her dilde her dinde her kulturdu aynidir,bulmak zor ama zor olan herseyde guzel zaten..
iyi forumlar[/quote]

horos, sorunun cevabi burda. Bunun ustune pek yorum yapmaya gerek yok.

Konu kitlendi.

Kilitli