Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Aileyi garantor gostermek

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
aybers90

Mesaj gönderen aybers90 » Pzr Eyl 11, 2011 9:11 pm

selam arkdaslar benim suan duisburg-essen\'den kabulum var ve dil kursu kaydinida yaptirdim bu hafta vizeye basvurmak istiyorum ama garantor olarak ailemi gostercem bloke hesap acmadim zaten sure yetmez sanirim
sizce sansim ne derece yuksek olur ailemi garantor gosterirsem.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzr Eyl 11, 2011 9:20 pm

Bu sordugunun tam bi cevabi yok ama aileden aileye degisir. Senin gibi ailesini garantor gosteripte gidenler var neden olmasin.

aybers90

Mesaj gönderen aybers90 » Pzr Eyl 11, 2011 9:26 pm

cevapladigin icin tesekkurler daha once olmus mu bilmiyodum,

ailemin gelir durumu turkiye sartlarina gore iyi, gelir durumunu bildirmem gerekiyor sanirim.

peki aramizda ailesini garantor olarak gosterip giden arkadaslar var mi acaba, tecrubelerinden faydalansak...

aybers90

Mesaj gönderen aybers90 » Pzr Eyl 11, 2011 10:07 pm

[quote]Mortingen Strasse tarafindan yazilan metin:

[quote]aybers90 tarafindan yazilan metin:

cevapladigin icin tesekkurler daha once olmus mu bilmiyodum,

ailemin gelir durumu turkiye sartlarina gore iyi, gelir durumunu bildirmem gerekiyor sanirim.

peki aramizda ailesini garantor olarak gosterip giden arkadaslar var mi acaba, tecrubelerinden faydalansak...[/quote]

Aramizda ailesini garantor gosterip red yiyen bir suru insan var, visumtagebuch\'a bir goz at. Madem ailenin durumu Turkiye sartlarina gore iyi, o halde bu konuya kafa yormak yerine bir bloke hesap actir, 1 hafta sonra vize randevusu al. Yok yere red yemenin manasi yok. :)[/quote]

aileden suan icin vize cikmadigi icin boyle bisey dusundum en azindan simdilik.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzr Eyl 11, 2011 10:11 pm

Mortingen hakli tabi. Madem durum iyi bloke hesap actirda en azindan herkes kadar kafan rahat olsun

mirage

Mesaj gönderen mirage » Pzr Eyl 11, 2011 10:35 pm

red yemek icin guzel sebep :)

italian_stallion

Mesaj gönderen italian_stallion » Pzt Eyl 12, 2011 1:31 am

mirage yine cok sertsin:D
adrian: why do you wanna fight? rocky: because i can't sing or dance. ....

mirage

Mesaj gönderen mirage » Pzt Eyl 12, 2011 6:41 am

Yok estafurullah daa.. Yani adamlar koskoca yazmislar "Erasmus veya benzeri burs programlarinda" simdi yani bunu gore gore aileyi garantor gostermek kufur gibi birseydir. Bende olsam vize vermezdim yani :)

Eger ailenizin ekonomik durumuna garantor gosterecek kadar guveniyorsaniz bence en az 2 tane bloke hesap acabilirsiniz.

aida

Mesaj gönderen aida » Sal Eyl 13, 2011 2:15 am

Bence hemen olumsuz dusunmeyin. Ben ailemi garantor gostererek geldim Almanya\'ya. Fakat noterden aileniz cocuguma her ay su kadar para gonderecegim diye kagit imzaliyor ve almanyaya geldikten belli bir sure sonra yabancilar polisi ailenizin bu parayi her ay size gonderdigini kanitlamanizi istiyor. Kanitlayamadiginiz takdirde hemen almanyadan bir garantor bulmanizi talep ediyor. Ben daha sonra Almanya\'da yasayan dayimi garantor olarak gosterdim de vizemi uzattilar.

mirage

Mesaj gönderen mirage » Sal Eyl 13, 2011 4:26 pm

Aida, isterseniz garantorsuz - kabulsuz bir basvuru bile yapablirsiniz fakat sonuc yine ayni olacaktir. Siz ne zaman gittiniz bilmiyorum fakat eger konsoloslugun istedigi bir sekilde basvuru yapmazsaniz isiniz orada ki memura kalmistir.

Bizim burada demek istedigimiz temeliniz ne kadar saglam olursa o kadar basarili olursunuz. Cok merak ediyorum acaba kim cesaret edipte arkadasa "evet basvuru yapabilirsin, sorun yok!" diyebilir? Kimse peki.. Kim "bloke hesapla basvuru yapabilirsin sorun yok!" diyebilir? Herkez :) Umarim anlatabilmisimdir bu seyler sans meselesidir ben konsoloslugun ne istedigine bakarim gerisini onermem..

h0oney

Mesaj gönderen h0oney » Sal Eyl 13, 2011 9:56 pm

Benimde ablam abimler vs Almanyada yasiyorlar. Oradakileri garantor gostersem de mi olmaz ? Hani arkadas Turkiyedeki ailesini gostermek istiyor ya?

mirage

Mesaj gönderen mirage » Sal Eyl 13, 2011 10:19 pm

O sekilde olur h0oney fakat aile islerine pek sicak bakmiyorlar. Vize gorusmesine giderken saglam bir sekilde gitmelisin.

italian_stallion

Mesaj gönderen italian_stallion » Çrş Eyl 14, 2011 3:03 pm

Bende yengemi gostericem mesela garantor olarak,Almanya\'da yasiyor iyi bir isi ve maasi var.Turkiye\'de ise Aybers eger ailenin durumu cok saglamsa gostersen olabilir gibi,ama dedigim gibi cok saglam mi
adrian: why do you wanna fight? rocky: because i can't sing or dance. ....

aida

Mesaj gönderen aida » Çrş Eyl 21, 2011 8:28 pm

[quote]mirage tarafindan yazilan metin:

Aida, isterseniz garantorsuz - kabulsuz bir basvuru bile yapablirsiniz fakat sonuc yine ayni olacaktir. Siz ne zaman gittiniz bilmiyorum fakat eger konsoloslugun istedigi bir sekilde basvuru yapmazsaniz isiniz orada ki memura kalmistir.

Bizim burada demek istedigimiz temeliniz ne kadar saglam olursa o kadar basarili olursunuz. Cok merak ediyorum acaba kim cesaret edipte arkadasa "evet basvuru yapabilirsin, sorun yok!" diyebilir? Kimse peki.. Kim "bloke hesapla basvuru yapabilirsin sorun yok!" diyebilir? Herkez :) Umarim anlatabilmisimdir bu seyler sans meselesidir ben konsoloslugun ne istedigine bakarim gerisini onermem..[/quote]

Yazdigim mesaji bir daha oku istersen. Ben bu sekilde geldigimi belirttim illa ailenizi garantor gosterip gelin hic bir sorun cikmaz demedim. Konsoloslugun sitesinde yaziyordu aileniz garantor olabilir diye yani kafama gore yapmadim ben bunu. Tabi ben istatistikleri bilmiyorum kac kisi ailesini garantor gosterip red aldi bilemiyorum. Ama aileniz garantor olursa kesinlikle red yersiniz diye birsey soylemenin anlami da yok. Ama benim de tavsiyem bloke hesap acipta gelmeniz. Cunku oturumunuzu uzatirken sorun cikiyor.

mirage

Mesaj gönderen mirage » Çrş Eyl 21, 2011 8:39 pm

Ailenizi garantor gosterebilirsiniz ibaresi var dogru fakat oradaki parantezin icinde yazilan da gayet acik.

(Erasmus veya benzeri burs programlarinda)

aida

Mesaj gönderen aida » Cmt Eyl 24, 2011 10:14 am

O zaman vizemi prosedur disi verdiler bana. Ilginc.

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Çrş Eyl 28, 2011 1:47 am

Ben de Turkiye\'den garantor gostererek basvurumu yaptim ve vizemi aldim. Gelir seviyesine bakiyorlar anladigim kadariyla. Ancak vize uzatma icin gerekli olan taahhutname ile vize basvurusunda kullandiginiz taahhutname farkli, uzatma icin konsolosluktan onayli belge istiyorlar, aklinizda bulunsun.