Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantor Belgesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
oktay

Garantor Belgesi

Mesaj gönderen oktay » Çrş Oca 28, 2009 10:50 am

slm arkadaslar bana gelen garantor belgesi olmadi cunku yanlis yapilmis

belgenin on yuzundeki en alt bolumde ki yerde yani surda :

vom Beginn der voayssichtlichen Visumgultigkeit am ...bis zur Beendigung des Aufenthalts o.g.Auslanders/in oder bis zur Erteilung eines Aufenthaltstitels zu einem anderen Aufenthaltszweck / a partir du prmier jour prevu de la duree de validiti du visa, le ..., jusqu\'a la fin du sejour de I\'etranger susmemionne eu jusqu!a la delivrance d!un titre de sejour pour un autre motif de sejour / starting with the presumable first day of validity of the visa on ... up to the termination of the foreigner!s stay or up to the issue of a residence title for another residence purpose

01.02.2009

Evet arkadaslar yukardaki tarih ne icin atilmis ya belgede ayni yazdiigm gibi sadece bunlar var .....

ve belgenin arka yuzundeki sag alt kosedeki muhurlu alandaki 4 tane kutucuk olan yer yani su :

Stellungnahme der Auslanderbehorde / Auslandsvertretung

DIn finanzielle Leistungsfahigkeit des/derVarpflichtungserklarenden wurde

glaubhaft gemacht ( ) .............. nich glaubhaft gemacht ( )

nachgewiesen ( ) ............... nich nachgewiesen ( )

\' BU YUKARDAKI
IKISININ UZERINE ........................\' BU IKISININ UZERINEDE OLUMLU
CIZGI CEKILMIS \' ........................ DIYE ISARET ATILMIS \'

YANI ARKADASLAR SOLDAKI IKI KUTUCUGA VE YAZIYA CIZGI CEKILMIS SAGDAKI IKI KUTUCUGADA OLUMLU DIYE ISARET ATILMIS ....YANI OLMADI BU BELGE

ve sizden simdi bilen varsa yardim bekliyorum belgenin on yuzundeki tarih kisminda tarih olacakmi yada nasil olmali (ve bana belgeyi gonderene tarihsiz olsun dedim yok illa tarih istiyorlar ne zaman gelecek diye ) ne yapilmali

ikinci olarak belgenin arka kismindaki 4 kutucuktan hangisinin isaretli olmasi lazim...

yardimlarinizi bekliyorum....

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Garantor Belgesi

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 28, 2009 2:40 pm

davetiye de tarih olmasi gerekiyor .. arkadaki kisma ise glaubhaft ve nachgewiesen isaretli olmali.. sana belgenin gecersiz oldugunu kim soyledi peki ?? ve bunlardan hangisi isaretliydi.?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

oktay

Garantor Belgesi

Mesaj gönderen oktay » Çrş Oca 28, 2009 2:50 pm

[quote]Physiker yazdi:
davetiye de tarih olmasi gerekiyor .. arkadaki kisma ise glaubhaft ve nachgewiesen isaretli olmali.. sana belgenin gecersiz oldugunu kim soyledi peki ?? ve bunlardan hangisi isaretliydi.?[/quote]

tarih olmasi derken benim gosterdigim sekilde 01.02.2009 sadece bu tarih yazili bunu gosterdigim tercuman da bu tarihte bu belge bitiyor diyor bunu suresiz iste diyo anlamadim gitti

ve kagidin arka yuzundeki nicht glauphaft venicht nachgewiesen bunlar (alfa isareti)ile isaretlenmis obur kutucuklar glaubhaft gemacht ve nachgewiesen yazilarinin uzerine sadece cizik cekilmis

ve kuzenim bu belgeyi alirken 250 euro ekisign var demis polis o zaman kuzenim dmeiski esimde calisoyr onuda getiiryim olur olur o zman demis ama gerek yok sen bunu gotur olur demis ama olmadi

simdi tekrardan kuzenim esiyle birlikte gidip alacak ama ben suresi zolsun diyorum ve ordakiler illa bri tarhi istiyorlar nasil yapacaz :S

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Garantor Belgesi

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 28, 2009 2:54 pm

sureli olacak elbette ama anlamadigim bi davetiye cikinca 3 ay gecerliligi olur.. arkadaki isaretli yerlerin anlami ise inandirici degil ve finansiyel durumuna garantor olabilecegini kanitlamamis diye isaretlenmis.. yeni davetiye cikarken buna dikkat etsinler, yani gecersiz bi davetiye yollamislar sana.. tarih olmasi gerekiyor davetiye de ve dedigim gibi 3 ay gecerli davetiye ciktiktan sonra..
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

oktay

Garantor Belgesi

Mesaj gönderen oktay » Çrş Oca 28, 2009 3:34 pm

[quote]Physiker yazdi:
sureli olacak elbette ama anlamadigim bi davetiye cikinca 3 ay gecerliligi olur.. arkadaki isaretli yerlerin anlami ise inandirici degil ve finansiyel durumuna garantor olabilecegini kanitlamamis diye isaretlenmis.. yeni davetiye cikarken buna dikkat etsinler, yani gecersiz bi davetiye yollamislar sana.. tarih olmasi gerekiyor davetiye de ve dedigim gibi 3 ay gecerli davetiye ciktiktan sonra..[/quote]

mesala cuma gunu yeni garantor belgesi alamya gidecke kuzenim ve o belge bana gelecek ben muracaat edecem konsloluga ve vizem ne zaman gelir gelmez bilmiyorumki bir tarih verim

01.02.2009 bis \'\'zum Studium\'\' gibi.. olurmu bu acaba

ya iste simdiki tek sorun tarih bolumunun nasil olacagi :S

oktay

Garantor Belgesi

Mesaj gönderen oktay » Cum Oca 30, 2009 5:27 pm

arkadaslar bugun kuzenim esiyle beraber garantor belgesi alamaya gitmis ama polis onlarin kagitlarin hafta ici size gonderecez demisler ve bu hafta yeni kanun cikmis para miktari artmis diye bilgiis olan varmi