Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Testdaf

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
alico

Testdaf

Mesaj gönderen alico » Sal Eyl 06, 2011 11:02 pm

Ben kartal anadolu lisesinden mezun oldum.
almanca ogrettiler bize.bu yil turkiyede kursa gitsem kesin gecerim testdafi.
anladigim kadariyla burada o sinavi gectikten sonra bide bizi orada herhangi bir sinava
girmeyi sart kosabilirler mi.birde forumlarda ders saatimi doldurucam a2 seviyemi alcam diyorlar.testdaf a girebilmek icin belli bir saati doldurmak zorundamiyiz.cunku bana iki-uc aylik ufak bir kurs yeterli.:Z

mirage

Testdaf

Mesaj gönderen mirage » Sal Eyl 06, 2011 11:11 pm

Birincisi lisede gordugunuz Almanca ile sinavi gecemezsiniz. Ikincisi kurs takviyesi yapsaniz hadi cok calisip gectiniz diyelim ( ki hic sanmiyorum) Almanya da napmayi dusunuyorsunuz?

Pratiksiz dil ogrenilmez, bugune kadar hep "su kadar alirsam gecerim" diyenler daima kaldilar lutfen kendinize guvenin ama bu kadar degil :)

Sinav sart kosmazlar universitenin istedigi notlari testdaf sinavinda karsilamissaniz sorun yoktur.

Seviye tespit sinavina girin ne kadar bilginiz oldugunu gorursunuz. Testdaf\'a girebilirsiniz tabi ki ama kalirsiniz.

Bildigim tek sey hicbir sey bilmedigimdir.
SOKRATES

GK

Testdaf

Mesaj gönderen GK » Çrş Eyl 07, 2011 2:09 am

ben almanyada 9 ay kursa gittim testdaf i yinede veremedim bilmiyorum size nasil ogrettiler ,gerci benim salak olma olasiligimda yuksek.
testdaf i gectigin takdirde almanyada bidaha sinava girmiyorsun yani direk kabul alip kayit yaptirabilirsin.

Arda93

Testdaf

Mesaj gönderen Arda93 » Çrş Eyl 07, 2011 10:53 am

yok gurhan35 kendine yuklenme :) testdaf hicte kolay bir sinav degil normal bir lisede verilen egitimle testdafi biri gecebiliyorsa onu alkislamak falan gerekir :) Ama bencede almanyada pratik yapmadan dil hayatta pekismez.

seynifa

Testdaf

Mesaj gönderen seynifa » Çrş Tem 18, 2012 4:31 pm

merhabalar Test-Daf ile ilgili bir kac sorum olacakti; ben 2004 senesinde almanyada test-daF\'a girdim ve 3-3-5-5 notlari aldim.onumuzdeki kis somestir pedagoji lisans egitimi icin uni-assite basvurdum.
birinci sorum; test-daf\'in sitesinde sinavin gecerlilik suresinin sinirsiz oldugu yaziyor. ben tekrardan bu sinava girmek zorunda kalir miyim bir bilginiz var mi?
ikinci sorum ise; eger sinavim gecersiz sayilirsa benim vize alabilmem icin almanyada bir dil kursuna kayit yaptirmam mi gerekiyor?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Testdaf

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Tem 18, 2012 5:25 pm

1- testdaf omur boyu gecerli evet.

2- ne kadar burda oldugunuza ve ne tur bir vizenizin olduguna bagli.

seynifa

Testdaf

Mesaj gönderen seynifa » Çrş Tem 18, 2012 6:55 pm

ben 2004 yilinda Goethe enstitusunde dil kursuna gittim 8 ay ve sonrasinda Test-DaF sinavina girdim ve kazandim.o donem ozel sebeblerden kaynakli universiteye baslayamadim ve sinava girdikten sonra Turkiye\'ye geri dondum...suan ise Almanyada okumak icin basvuru yaptim ve cevap bekliyorum. umudum direk ogrencilik hakki kazamam ama sinavimin uzerinden 8 sene gectigi icin korkuyorumda acikcasi:( eger benden tekrar dil sinavi isterlerse, sinav gecerlilik suresinin olmamasi uzerinden bu duruma itiraz etme hakkim olur mu ?

ybrk

Testdaf

Mesaj gönderen ybrk » Çrş Tem 18, 2012 8:52 pm

[quote]seynifa tarafindan yazilan metin:

ben 2004 yilinda Goethe enstitusunde dil kursuna gittim 8 ay ve sonrasinda Test-DaF sinavina girdim ve kazandim.o donem ozel sebeblerden kaynakli universiteye baslayamadim ve sinava girdikten sonra Turkiye\'ye geri dondum...suan ise Almanyada okumak icin basvuru yaptim ve cevap bekliyorum. umudum direk ogrencilik hakki kazamam ama sinavimin uzerinden 8 sene gectigi icin korkuyorumda acikcasi:( eger benden tekrar dil sinavi isterlerse, sinav gecerlilik suresinin olmamasi uzerinden bu duruma itiraz etme hakkim olur mu ?[/quote]

TestDAF\'in gecerliligi omur boyu. Ancak suna dikkat etmen lazim, aldigin notlar 3-3-5-5.
Almanya\'da okullar "genel olarak" her bolumden en az 4 sarti kosuyor.

Ben de 2010\'da girmistim, 3-4-4-5 aldim. Kabul aldigim okul ile email yoluyla iletisim kurmustum. Ilk once mirin kirin ettiler, sonra notlarin ortalamasi 4 yapiyor diye kolaylik yapip kabul ettiler. Sende de ortalama 4 yapiyor ama 2 tane 3 olmasi sorun olabilir.

seynifa

Testdaf

Mesaj gönderen seynifa » Çrş Tem 18, 2012 8:56 pm

[quote]ybrk tarafindan yazilan metin:

ben 2004 yilinda Goethe enstitusunde dil kursuna gittim 8 ay ve sonrasinda Test-DaF sinavina girdim ve kazandim.o donem ozel sebeblerden kaynakli universiteye baslayamadim ve sinava girdikten sonra Turkiye\'ye geri dondum...suan ise Almanyada okumak icin basvuru yaptim ve cevap bekliyorum. umudum direk ogrencilik hakki kazamam ama sinavimin uzerinden 8 sene gectigi icin korkuyorumda acikcasi:( eger benden tekrar dil sinavi isterlerse, sinav gecerlilik suresinin olmamasi uzerinden bu duruma itiraz etme hakkim olur mu ?[/quote]

TestDAF\'in gecerliligi omur boyu. Ancak suna dikkat etmen lazim, aldigin notlar 3-3-5-5.

Ben de 2010\'da girmistim, 3-4-4-5 aldim. Kabul aldigim okul ile email yoluyla iletisim kurmustum. Ilk once mirin kirin ettiler, sonra notlarin ortalamasi 4 yapiyor diye kolaylik yapip kabul ettiler. Sende de ortalama 4 yapiyor ama 2 tane 3 olmasi sorun olabilir.[/quote]

acikcasi bende not ortalamasi 4 ettigi icin basvururken rahattim ama bir arkadasim sinavin uzerinden cok uzun zaman gecmis (8 sene) kabul etmeyebilirler diyince icime kurt dustu:( umarim boylesi bir sikinti yasamam...tesekkurler

seynifa

Testdaf

Mesaj gönderen seynifa » Prş Tem 19, 2012 12:41 pm

[quote]ybrk tarafindan yazilan metin:

Ben de 2010\'da girmistim, 3-4-4-5 aldim. Kabul aldigim okul ile email yoluyla iletisim kurmustum. Ilk once mirin kirin ettiler, sonra notlarin ortalamasi 4 yapiyor diye kolaylik yapip kabul ettiler. Sende de ortalama 4 yapiyor ama 2 tane 3 olmasi sorun olabilir.[/quote]

acikcasi bende not ortalamasi 4 ettigi icin basvururken rahattim ama bir arkadasim sinavin uzerinden cok uzun zaman gecmis (8 sene) kabul etmeyebilirler diyince icime kurt dustu:( umarim boylesi bir sikinti yasamam...tesekkurler[/quote]
bu konuda baska deneyimi olan arkadas var ise bana yardimci olursaniz cok sevinirim..:)