Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap Nasil Acilir ?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
xstern

Mesaj gönderen xstern » Prş Eyl 03, 2009 12:49 pm

sen ne ile gondermistin??
peki ups ile mi gondermem gerekiyodu acaba? hata mi yaptim? aralarinda cok fazla bi fark yok aslinda..

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Prş Eyl 03, 2009 1:09 pm

aps 2 3 gunde gidemez gibime geliyor ben ups e verdim hep gayet memnunum ertesi gun ellerinde oldu hep...biraz daha bekle bakalim en azindan ben ups te ellerine gectigini hatta kimin teslim aldiginida gordum icim rahat etti hep..takip numarasi gibi biseyin yoksa ulasip ulasmadigini bilmen zor...

xstern

Mesaj gönderen xstern » Prş Eyl 03, 2009 4:29 pm

olsun bakalim. tek tesellim eger bloke hesabin varsa ve bi de uniden kabulun varsa vizenin cok cabuk cikmasi. garantorde vize islemleri uzun suruyormus. bloke hesapta kisa suruyo...

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Prş Eyl 03, 2009 6:14 pm

ben yarin giricem vizeye bi dunya evrak oldu ya gerekli gerksiz herseyi aldim simdi asillari fotokopileri ayiriyordum yarin gelince vizeden vize ani defterine bizde animizi yazicaz bakalim:)

fbedir1907

Mesaj gönderen fbedir1907 » Cmt Eyl 05, 2009 4:47 am

merhaba arkadaslar benm 26 agustosta ankara alman konsoloslugunda randevum vardi o gun ayrica bloke hesap icinde basvurdum formlari kaseledim.randevu gorusmesi sirasinda benden bu formlarin fotokopisini aldilar ve asli bende kaldi. bana kimse bu formlari deutsche banka gonderin demedi sadece bana takip edin dediler. ankara alman konsoloslugu buradaki yazilardan okuduggum kadariyla kendisi gonderiyor ama formlarin asillari bende nasil oluyor cozemedim bir turlu... fotokopilerimi mi DB hamburga gonderecekler...

ergozm

Mesaj gönderen ergozm » Cmt Eyl 05, 2009 12:41 pm

[quote]xstern tarafindan yazilan metin:
olsun bakalim. tek tesellim eger bloke hesabin varsa ve bi de uniden kabulun varsa vizenin cok cabuk cikmasi. garantorde vize islemleri uzun suruyormus. bloke hesapta kisa suruyo...[/quote]

bugun moralimi duzelten tek yazi bu oldu :(

umarim soylediklerin benim icin de gecerli olur.

2 eylulde hesabi actirdim para yatirdim ve konsolosluga gonderdim. Suan bekliyorum acaba kac gun sonra vizem gelir ?

ergozm

Mesaj gönderen ergozm » Cmt Eyl 05, 2009 12:51 pm

[quote]fbedir1907 tarafindan yazilan metin:
merhaba arkadaslar benm 26 agustosta ankara alman konsoloslugunda randevum vardi o gun ayrica bloke hesap icinde basvurdum formlari kaseledim.randevu gorusmesi sirasinda benden bu formlarin fotokopisini aldilar ve asli bende kaldi. bana kimse bu formlari deutsche banka gonderin demedi sadece bana takip edin dediler. ankara alman konsoloslugu buradaki yazilardan okuduggum kadariyla kendisi gonderiyor ama formlarin asillari bende nasil oluyor cozemedim bir turlu... fotokopilerimi mi DB hamburga gonderecekler...[/quote]

valla dostum ben istanbuldan basvurdum.. aynen soyle oldu:

1-konsolosluk garantorumu kabul etmedi ve blokeki hesap acmam gerektigini soyledi.

2-Deutsche banka mail attim ertesi gun bana basvuru formu gonderdiler ingilizce ve almanca olarak.

3-bu belgelerin ciktisini aldim doldurdum pasaportumun fotokopisi ve universite kabul mektubumla birlikte konsolosluga onaylattim.

4-bu onaylattigim belgeeleri FED EX ile express olarak gonderdim. biraz pahali oldu ama ertesi sabah DB hamburga ulasmisti.

5-Hesap numarasi mail olarak geldi ve bende 650x12=7800 euro yatirdim.

6-hesapta para olduguna dairgelen maili hem e-mail hem fax olarak istanbul konsolosluguna gonderdim.

7-konsolosluktan gelen mailde evraklarimin ilgili yerlere iletilecegi yonunde bilgilendirme maili aldim..

tum surec boyle gelisti.. simdi de bekliyorm sinir stres icerisinde :(

fbedir1907

Mesaj gönderen fbedir1907 » Cmt Eyl 05, 2009 1:41 pm

[quote]ergozm tarafindan yazilan metin:
[quote]fbedir1907 tarafindan yazilan metin:
merhaba arkadaslar benm 26 agustosta ankara alman konsoloslugunda randevum vardi o gun ayrica bloke hesap icinde basvurdum formlari kaseledim.randevu gorusmesi sirasinda benden bu formlarin fotokopisini aldilar ve asli bende kaldi. bana kimse bu formlari deutsche banka gonderin demedi sadece bana takip edin dediler. ankara alman konsoloslugu buradaki yazilardan okuduggum kadariyla kendisi gonderiyor ama formlarin asillari bende nasil oluyor cozemedim bir turlu... fotokopilerimi mi DB hamburga gonderecekler...[/quote]

valla dostum ben istanbuldan basvurdum.. aynen soyle oldu:

1-konsolosluk garantorumu kabul etmedi ve blokeki hesap acmam gerektigini soyledi.

2-Deutsche banka mail attim ertesi gun bana basvuru formu gonderdiler ingilizce ve almanca olarak.

3-bu belgelerin ciktisini aldim doldurdum pasaportumun fotokopisi ve universite kabul mektubumla birlikte konsolosluga onaylattim.

4-bu onaylattigim belgeeleri FED EX ile express olarak gonderdim. biraz pahali oldu ama ertesi sabah DB hamburga ulasmisti.

5-Hesap numarasi mail olarak geldi ve bende 650x12=7800 euro yatirdim.

6-hesapta para olduguna dairgelen maili hem e-mail hem fax olarak istanbul konsolosluguna gonderdim.

7-konsolosluktan gelen mailde evraklarimin ilgili yerlere iletilecegi yonunde bilgilendirme maili aldim..

tum surec boyle gelisti.. simdi de bekliyorm sinir stres icerisinde :([/quote]

ergozm arkadas cevabin icin tesekkur ederim,bu proseduru az cok anladim, ancak ben form falan gondermedim 11 gun oldu, formlarin pasaportun ve diger evraklarin fotokopisini benden aldilar, ankara alman konsoloslugu formlari kendileri yolluyor heralde istanbul ve izmir alman konsolosluklarida kendisi gondermiyor siz gonderiyorsunuz, benim anlamadigim durum formlarin asli hala bende onlar fotokopimi aldilar o fotocopylerimi DB hamburga gonderecekler, ayrica siz formlari gonderirken fotokopilerini mi gonderdiniz yoksa asillarini mi ?

ergozm

Mesaj gönderen ergozm » Cmt Eyl 05, 2009 3:51 pm

3 adet belge gonderdim,
bunlar: hesap acilmasi icin DB den gelen 5 sayfalik form.
pasaport fotokopisi ve universite kabul belgesi fotokopisi
ancak bu belgelerin hepsini konsolosluga onaylatip gondermek zorundaymisiz. ben de oyle yaptim.

fbedir1907

Mesaj gönderen fbedir1907 » Prş Eyl 10, 2009 12:45 pm

15 gundur deutsche banktan ne bir mail ne bir cavp geldi ankara alman konsoloslugu kendisi gonderiyor diyordunuz, bunun dogru olmadigina inanmaya basladim cunku benden sadece formlarin fortokopilerini aldilar, yani deutsche bankin asil basvuru formlari bende siz arkadaslarda da mi asil formlar mi kaldi, napacagimi bilmiorum konu basligi aciyorum moderatorler kilitliyor, acaba formlari ben gondersem mi elim ayagima dolandi,
ANKARA ALMAN KONSOLOSLUÐUNDAN BASVURUP SPERRKONTO FORMLARINI KENDISI GONDEREN ARKADASLAR VARMI...???

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Prş Eyl 10, 2009 9:53 pm

arkadasim ben kendim yolladim formlari izmirden basvurdum,sana olayi kisaca anlatayim mail attim bankaya bana pdf belge yolladi almanca anladigim kadarini doldurdum gittim konsolosluga,randevu felan almadan beni hemen iceri aldilar bloke hesap formunu burda imzaliyormusum dedim evet dediler yardimci oldular imzaladim 20 euro mu islem ucreti aldilar sonra bir guzel zimbalayip konsolosluuk kasesi burdular acilmasin zimba die o sekilde ups kargo ile kargoladim ve hemen acildi hesabim 2 3 gune mail geldi..olay budur,sonra parami yatirdim 2 gunde para ellerine geciyor 2. gun hemen mail geldi hesabim artik acilmisti...

diji

Mesaj gönderen diji » Pzr Eyl 13, 2009 12:11 am

[quote]ergozm tarafindan yazilan metin:
3 adet belge gonderdim,
bunlar: hesap acilmasi icin DB den gelen 5 sayfalik form.
pasaport fotokopisi ve universite kabul belgesi fotokopisi
ancak bu belgelerin hepsini konsolosluga onaylatip gondermek zorundaymisiz. ben de oyle yaptim.[/quote]

bloke hesap acmak icin universite kabul belgesimi olmasi lazim anlamadim o kismi :s

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Eyl 13, 2009 7:49 pm

Uni kabulu gerekmiyor..

xstern

Mesaj gönderen xstern » Cum Eyl 18, 2009 1:58 pm

peki arkadaslar actirdigimiz bloke hesaptaki parayi ay icerisinde bolerek cekebiliyo muyuz. mesela ben ekim icin 650 euro cekcem. aylik limit zaten bu, demek istedigim bu ekimin parasini tek bi seferde cekmesem de yeri geldigi surece ceksem hesabimdan (tabi o ay icerisinde) bu mumkun mu? mesela 200 + 200 + 250 gibi..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Eyl 18, 2009 6:31 pm

Elbette yapabilirsin..Ne kadar ihtiyacin varsa o kadar cekebilirsin eger o ayki miktari cekmezsen kalan tutar bir sonraki aya aktariliyor..

bilexi61

Mesaj gönderen bilexi61 » Çrş Eyl 30, 2009 10:51 pm

arkadaslar ben babama yuk olmak istemiyorum bu yuzden block hesabi soyle acmayi dusunuyorum..
reklam olacak sanirimda garanti bankasinda ogrenim kredisi var yarin babamla gidicez konustuk ogrenim kredisi basvurusunda bulunacaz...8000 Eu luk bir kredi bu..12 ay vadyele alicaz..Toplam faiz 704 Eu yillik..Ben almanyadan aylik aldikca parayi babama gondericem o da yatiricak..ustunude artik ya babam tamamlicak ya da abim..
ben boyle halletmeyi dusunuyorum... Yorumlarinizi bekliyorum sizce ne yapayim???

fbedir1907

Mesaj gönderen fbedir1907 » Prş Eki 01, 2009 12:30 am

daha once bu deneyen var mi bilmiyorum...ama dahiyane birsey... ne kadar yararli olur bilmiyorum, ancak konsolosluk isin ekonomik tarafina cok onem veriyor..bu yuzden red cevabida gelebilir, yani isin kotu tarafini da dusunmen lazim...ama denemkte fayda var....umarim hersey umdugun gibi olur..

bilexi61

Mesaj gönderen bilexi61 » Prş Eki 01, 2009 12:34 am

evet ben kendi uzerime alirsam sorun olur bu acik bisey fakat babam ya da dayim felan alirsa bu krediyi... illaki ogrenci kredisi olmasa da gerek yok ki :) olmaz mi

bilexi61

Mesaj gönderen bilexi61 » Prş Eki 01, 2009 12:34 am

hem bakarsa baksin yaa konsolosluk sonucta ben bu 8000 euro yu hesabima almisim deme :D

fbedir1907

Mesaj gönderen fbedir1907 » Prş Eki 01, 2009 12:39 am

alinacak kredi senin adina olmayacaksa vize alma sansin biraz daha yukselir...ama bu almanyaya egitim icin gelmek isteyipte bloke hesap yuzunden yada diger ekonomik kosullar yuzunden gelemeyen arkadaslar icin guzel bir yol olabilir...

Kilitli