Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Nerede nasil calisabilirm ?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
cryonix

Mesaj gönderen cryonix » Pzr Ağu 28, 2011 12:05 pm

Arkadaslar selam, 2 hafta sonra 3 aylik vizem bitiyo,uzatinca bi sikinti cikmazsa calisma izni alcam, gunluk 4 saat diye biliyorum ? yanlissam duzeltin lutfen, + bildigm kadariyla en fazla 400 € kazanabiliyomussun! bi yerden duymustum, biri bana bunu aciklayabilir mi ? neden 400 € ? yani daha fazla kazanmama izin mi yok ? yoxa vergiyi verdikten sonra sorun yok mu ?

ayrica bir diger konuda, ne tarz islerde calisabilir insan ? TR den Bachelor diplomam var, Elektrik&Elektronik Muhendisligi bitirdim, isimle ilgili stajer gibi bi is bulabilir miyim acaba ? yoxa dil sorun olur mu ? simdiye kadar duyduklarim bunun zor oldugunu McDOnalds tezgah arkasini zorunlu gibi gosteriyor ? burada bazi muh. burolari var sansimi deniycem B)

herkese selamlar, tesekkurler...

mirage

Mesaj gönderen mirage » Pzr Ağu 28, 2011 1:24 pm

Vize bitimine 1 ay kala uzatma islemlerine baslamaniz gerekirdi. Bir an once termin alip vizenizi uzatin. Muhtemelen azar isitirsiniz.

400 Euro ogrencilere ozel bir rakam degil. Almanya da ki is bulma sitelerine girdiginiz de 400 euro luk isler diye bir kategori vardir. Bu ogrencilerin yada is bulamayanlarin gecici olarak calistiklari islerdir.

Fazlasini alirsaniz vergi odersiniz.

400 euro yu opun basiniza koyun, o parayi bile kolay kolay vermiyorlar.

Calisma suresi 90 tam gun yada 180 yarim gun.

TR de "Bachelor" diplomanizi nereden aldiniz, cok merak ettim :)

cryonix

Mesaj gönderen cryonix » Pzr Ağu 28, 2011 7:57 pm

tsk.ler mirage, bende oyle tahmin ediyodum...400€ iy para tabi ama, ayda 750€ islatiyorum ben :) Pamukkale Univ. mezunuyum