Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Duisburg-Essen Unv. Yurt Basvurusu

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Ağu 25, 2011 9:35 pm

Arkadaslar, Duisburg-Essenden sartli kabulu aldim ve yurt\'a basvurmak istiyorum.Bunun icin ;
- http://studentenwerk.essen-duisburg.de/ Bu sayfadan mi kayit oluyoruz,oluyorsak nasil ? ikinci sorumsa ;
-kasim basi almanyada olmam gerekiyor vize cikarsa tabi,simdiden basvurmamin bir sakincasi olabilirmi ? yakin zamanda yurt kabulunu alsam kasim\'a kadar Yurt beni bekler mi ? hmmm
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

mirage

Mesaj gönderen mirage » Prş Ağu 25, 2011 9:44 pm

Gideceginiz tarihi iletirseniz sorun olmaz. Normal basvuru yapacaksiniz, bildigim kadariyla Studentenwerk Essen-Duisburg da online basvuru yok.

Formlar:

http://studentenwerk.essen-duisburg.de/ ... cle&sid=34

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Ağu 25, 2011 10:17 pm

[quote]mirage tarafindan yazilan metin:

Gideceginiz tarihi iletirseniz sorun olmaz. Normal basvuru yapacaksiniz, bildigim kadariyla Studentenwerk Essen-Duisburg da online basvuru yok.

Formlar:

http://studentenwerk.essen-duisburg.de/ ... cle&sid=34[/quote]

normal basvuru icin gerekenler nelerdir almancam olmadigi icin pek birseyler kavrayamiyorm sitede..ve genel olarak basvuru nasil yapilir ?

mirage

Mesaj gönderen mirage » Prş Ağu 25, 2011 10:23 pm

Altta yaziyor gerekenler,
http://studentenwerk.essen-duisburg.de/ ... bew_en.pdf

Please attach to this application:
• Certificate of study of the University Duisburg-Essen inasmuch as it is already available ( Bu sende yok, dolayisiyla gondermiyeceksin. Ogrenci belgesi istiyor yani.. )
• A copy of the passport (personal data/ residence permit ( Pasaportun )
• Approval document of a German university, for foreign students (Sartli kabulun)
• Certificate of attendance or booking confirmation of a language school for participation in a German course, for foreign students ( Dil kursu kayit belgen )
• Contract for internship assurance for an internship for guest ( Bunu bende anlamadim sanirim misafir icin bir guvence istiyor. Galiba sizinle alakasi yok :) )

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Ağu 25, 2011 10:29 pm

peki gonderdigin pdf. i doldurup o belgelerin icine mi koyuyoruz ? ayrica pasaport fotokopisi ve okul kabulunun mailden ciktisi sorun yaratirmi ki ?

mirage

Mesaj gönderen mirage » Prş Ağu 25, 2011 10:34 pm

Verdigim basvuru formunu doldurun, gerken dosyalar ile yurda gonderin.

Pasaport tabikide fotokopi olacak :) Istenilen sayfalari oraya yazmis dikkatli bakarsaniz ona gore fotokopi cekin.

Okul kabulunu cikti olarak iletebilirsiniz sorun cikartacaklarini sanmiyorum sorun cikartirlarsa siz isleme alin ulastiginda size iletirim dersiniz. O cok problem olmaz kafaniza takmayin.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Ağu 25, 2011 10:59 pm

anladim kardes simdi pdf. de essen ve duisburg diye ayirmis hangi sehir de olmak istedgimizi mi seciyoruz ? yada ikisini secemezmiyiz ?

mirage

Mesaj gönderen mirage » Prş Ağu 25, 2011 11:03 pm

O konuda bilgim yok, bir tanesinin secilmesi gerekiyor aslinda ama yinede Physiker\'a sorarsaniz daha net bilgi alirsiniz.
Yaniltmak istemem.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Ağu 25, 2011 11:08 pm

[quote]mirage tarafindan yazilan metin:

O konuda bilgim yok, bir tanesinin secilmesi gerekiyor aslinda ama yinede Physiker\'a sorarsaniz daha net bilgi alirsiniz.
Yaniltmak istemem.[/quote]

peki ya ucret konusunda bir fikrin varmi ? min. ve max. rakamlar nelerdir devlet yurdu icin.

mirage

Mesaj gönderen mirage » Prş Ağu 25, 2011 11:11 pm

Fiyat hakkinda bilgim yok, sitede de yazmamislar zaten. Ama genel olarak 180 Euro dan 400 euroya kadar yolu vardir yurtlarin :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ağu 25, 2011 11:58 pm

Selamlar mehmetcobanlar

Duisburg-Essen Universitesi \'nin iki sehirde de yerleskesi oldugundan iki sehirde de yurdlari bulunuyor.
Ancak suan cok buyuk bir yurd sikintisi var...Sebep ise ; her iki sehirde de bir kac yurdun bir yil sureyle tadilata girmesi...

Her ikisi sehir seceneginide isaretle derim.

Fiyatlar en dusuk 180 - 200 ve en fazla 260-300 Euro arasinda degisiyor...
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Cum Ağu 26, 2011 12:57 am

Merhabalar.
Bende bu zamanlarda evraklari hazirlayip Duisburg-Essen Universitesi\'ne basvurmayi planliyorum. Sartli kabul gelmesi, dil kursu, yurt sora vize isleri vs. derken sizce zamaninda yetisebilir miyim?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Ağu 26, 2011 1:02 am

Ogun merhabalar , kahin olsaydim belki cevap verebilirdim :) Ama oyle bir yetenegim malesef yok.

Tek diyebilecegim evraklarini eksizsiz olarak Studentenwerk\'e ulastirdigin taktirde , hangi dine veya inanca inaniyorsan o dinin Tanri\'sina bol bol dua etmen. :)
Simdiden bol sans diliyorum.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cum Ağu 26, 2011 2:18 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:

Selamlar mehmetcobanlar

Duisburg-Essen Universitesi \'nin iki sehirde de yerleskesi oldugundan iki sehirde de yurdlari bulunuyor.
Ancak suan cok buyuk bir yurd sikintisi var...Sebep ise ; her iki sehirde de bir kac yurdun bir yil sureyle tadilata girmesi...

Her ikisi sehir seceneginide isaretle derim.

Fiyatlar en dusuk 180 - 200 ve en fazla 260-300 Euro arasinda degisiyor...[/quote]

peki diyelim ben en fazla max.250 Euro odeyebilecegim bana bu miktara gore verirler mi yoksa senin sansina 300 euro luk bir oda ciktimi diyeceklerdir ? sans derken yani orada tum esyalar olsun bazilari olsun diye secenekler var bunlari o zaman nasil doldurmaliyim

pardon

Mesaj gönderen pardon » Cum Ağu 26, 2011 3:45 pm

basvuru formunda yazmasi lazim ne kadara kadar istedigin. oraya yazarsin su kadara kadar istiyorum die.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Eyl 01, 2011 1:17 pm

Kasim ayi icin duisburg-essen unv. yurt basvurusu yapacagim fakat basvuru formunda ; sofern verfugbar,wunsche ich mir......... diye bir kisim var orayi bos biraksak olurmu cunku yurda basvuracagim ama ne yazacagima dair hicbir fikrim yok.
ikinci sorumsa zusatzliche angaben von gasten ve zu satzliche angaben von programmstuierenden ( z.b.llp-erasmus.daad.rise ) bu kisimlara sartli kabul alipta basvuranlar dolduracakmi dolduruyorsa hangi tarafa?
ucuncu sorum bu formu posta yoluylami fax yoluylami yoksa ikisi beraber mi yolluyoruz ?

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Prş Eyl 01, 2011 3:51 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:

Ogun merhabalar , kahin olsaydim belki cevap verebilirdim :) Ama oyle bir yetenegim malesef yok.

Tek diyebilecegim evraklarini eksizsiz olarak Studentenwerk\'e ulastirdigin taktirde , hangi dine veya inanca inaniyorsan o dinin Tanri\'sina bol bol dua etmen. :)
Simdiden bol sans diliyorum.[/quote]

Elhamdulillah muslumaniz o konuda suphen olmasin hem ole hangi inanca inaniyorsan o dinin Tanrisina bol bol dua etmek gibi ole bisey yok yani hepimizin bildigi gibi tek bir Allah var suphesiz neyse bunlar derin konular yeri degil burasi :D

Sagol cevap vermissin ama daha yeni denk geldim, sagol sans dileklerin icin :)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Eyl 14, 2011 8:58 pm

arkadaslar simdi kasim ayi icin basvuru yapacagim.1 sayfalik basvuru formunu hangi evraklarla birlikte yolluyoruz yada once o 1 sayfalik basvuru formunu mu yolluyoruz yolluyorsak neyle posta,fax,mail ?

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Eyl 15, 2011 10:24 am

Bu konu hakkinda bilgi almak istiyorum..nerede Yurtcu arkadaslar yaw:zoh

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Eyl 15, 2011 5:15 pm

Kardesim ustte de aciklanmis ya formu indir ve doldur daha sonra gerekli evraklarla birlikte postala..