Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

2 yillik onlisans mezunlarinin yardimlarini bekliyorum

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Pzr Oca 18, 2009 1:33 am

Arkadaslar bilindigi uzere 2 yillik mezunlar almanyada okuyabiliyorlar..ben 2 yillik bilgisayar programciligi mezunuyum. 2008 mezunuyum Almanyada Duisburg Uni.den Kabul aldim fakat yasim 25 e geldi. Benim merak ettigim 2 yillik onlisans mezunu olup Almanya\'dan vize alip okuyabilen arkadaslar varmi... Ve Vize almada sorun yasarmiyim yoksa vize alan arkadaslarin tavsiyeleri nelerdir..

yani tr de 4 yillik kazanmak yada master icin gidenleri biliyoruz tanidigimiz giden okuyan arkadaslar war.. ama 2 yillik bitirip okuyanlar warmi iste olayin sikici olan tarafi bu. umutlanip sonrada hayal kirikligina dusmek koyar adama :)
Tesekkur ederimm

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Oca 18, 2009 1:53 am

2 yillik meslek yuksek okulu bitirmis olup vize alan arkadas-lar hatirliyorum..Senin lise mezunu olupta oss\'yi kazanan arkadaslardan farkin sadece Almanya\'da studienkolleg yapmayip dil sinavini verdikten sonra dire uni\'ye baslaman..Yani vize icin bir avantaj yada dezavantajin yok..Ve hala gencsin =)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Pzr Oca 18, 2009 2:04 am

walla bana oyle adamlar lazim iste :)
warmi yokmu bizde bilmiyoruz ki 2 yilliklarin vizelerinde hep bir sorun oldugunu dusunuyorum... bilmiyorum artik yani irtibata gecebilirmiyiz yakin bi zamanda benim durumumda gidip okuyanlar warmi yokmu :)
vize alirken nelere dikkat etmisler :) neyse bosuna dert ediyorum sanirim :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Oca 18, 2009 2:14 am

Bu mesaji okuyan elbet cevap verir ama bencede kuruntu yapma bos yere herseyini ayarla ve vizeye basvur yani..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Pzr Oca 18, 2009 2:18 am

hadi bakalim ne olacaksa .. basvurcam tabi oyle yada boyle deniycem yani sansimi olur olmaz sikintiya girmeye gerek yok :)

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzr Oca 18, 2009 2:17 pm

Kardes tum evraklarini hallet sikinti olcagini zannetmiyorum..arkadasinda dedigi gibi tek farkin lise cikisli olmaman...2 yillik giden var bu sitede hatirliyorum.. birde egerki mezun oldugun okuldan gordugun dersleri ve iceriklerini iceren resmi bir belge alirsan cok iyi olur tabiki mezun oldugun bolume yakin bir bolum okuyacaksan...dersleri sayan universiteler oluyor hic yoktan birkac dersten kurtulmus olursun...
sen hic sikinti yapma belgelerin tam olduktan sonra neden olmasin...B)

ysfozkr

Mesaj gönderen ysfozkr » Pzr Oca 18, 2009 8:08 pm

Thehelys sen 2 yilliga sinavsiz gecisle mi girmistin yoksa oss ile mi

Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Pzr Oca 18, 2009 8:30 pm

oss

Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Pzt Şub 09, 2009 7:36 pm

tekrar soruyorum arkadaslar tanidigi bildigi 2.yillik mezun olup vize alan arkadaslar warmi acaba.. bi kac arkadasimiz yazmis ama bilen warsa yazabilirmi.. benim war almisti gibisinden :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 10, 2009 1:13 am

bizim selcuk vardi, senin bolumden bitirme ona vize vermediler.. 4 kere basvuru yapti sanirim.. en sonda ankara konsolosluguna mail attim, bu kadar emek harcadim para harcadim neden kabul vermiyorsunuz sebebini ogrenmek hakkim diye.. adam almanca 3 sayfa mektup gondermisti.. ama genel olarak turkiye de 4 yillik bi uniyi kazanmadigi icin almanya da egitim gorme fikrini pek samimi bulmamislar..

buna ragmen 2 yillik bitirip de vize alanlari da biliyorum.. ilk basvuru da da alan var, 5. basvurusunda da :D.. neye gore karar veriyorlar bi fikrim yok isin acigi..

yas olayina gelince, almanya da uni bitirme yas ortalamasi 28 :D .. gecen sene 26 yasindaki bi arkadasi getirttik duisburg a .. yasi sorun etme yani ;)

Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Sal Şub 10, 2009 7:47 pm

Tskler efendim bilgilendirdiginiz icin:)

bnymnklft

Mesaj gönderen bnymnklft » Pzt Şub 23, 2009 2:03 pm

merhaba arkadaslar benimde sormak istedigim bi kac sey var. ben burda 2 yillik bi okulda okuiyorum son senem ama bu sene mezun olamicam. su anki halimle orda bi okula basvurup kabul alma sansim yok mu? almancamda hic yok bi yilda almanca okumak istiyorum yardimci olursaniz sevinirm.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 24, 2009 12:17 pm

mezun olmadan kabul alman cok zor gercekten.. almancan hic olmadan da kabul veren unilere veya ozel dil kurslarina basvuru yapabilirsin