Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Basvuru Formu ( Resimli Anlatim)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
zeitung

Re: Vize Basvuru Formu ( Resimli Anlatim)

Mesaj gönderen zeitung » Sal Eyl 24, 2019 2:59 pm

Şartlı kabul yok. Özel dil kursuna kayıt oldum. Ankara'da bir sigortacı ile görüştüm.6 aylık seyahat sağlık sigortası 250 tl dedi. Ama bunu sadece konsolos için yapıyorum. Almanya'ya gidince privat sigorta yaptırmam gerekecek.

ROHAT

Mesaj gönderen ROHAT » Pzt Eki 14, 2019 1:18 pm

Merhaba,
3 gün sonra Almanya aile birleşimi için vize randevum var. Başvuru formuna gidiş tarihi istedikleri için gidiş tarihimi 20.12.2019 tarihi olarak belirttim. Yani yaklaşık 2.5 ay kadar sonrası. Ulusal vize maksimum 3 ay içinde sonuçlanıyor. Gidiş tarihini vize sonuçlanma tarihini gözönünde bulundurduğumuz zaman değiştirmem gerekiyor mu? 3 ay kadar sonrası 30.01.2020 olarak yazmam daha mı doğru olur.
Ayrıca vize onaylandıktan ne kadar zaman sonra Almanya'ya gitmem gerekiyor. Belli bir süresi var mı? Vize onaylandıktan 15 sonra ya da 30 gün sonra gibi.
Teşekkürler iyi çalışmalar dilerim

tur595

Mesaj gönderen tur595 » Cmt Eki 26, 2019 8:57 pm

Hypsia yazdı: Sal Haz 18, 2019 1:20 am Ozel sigorta 35 euro public 80-90 euro. Benim privat sigortam var ama 450€ uzeri calisiyorum. Buraya gelince at11i uzatirsiniz
Bildigim kadariyla private sigorta ile calisilmiyor, nasil becerdiniz? Yaniliyor olabilirim tabi, sadece buradan okudugum bilgilere dayanarak bunu soyluyorum.

Güney

Mesaj gönderen Güney » Prş Ara 19, 2019 10:55 pm

Staatsmann yazdı: Çrş Oca 14, 2009 2:57 am
* Doldurmaniz gereken yerler kirmizi halka icerisine alinmistir..
* Vize gorusmesinde bu formdan iki tane doldurmaniz gerekmektedir.
* Ogrenci ve Ogrenci Adayi vizesine basvuracaklar bu sekilde vize basvuru formunu doldurabilirsiniz..
* Formu indirmek icin ( Istanbul Konsoloslugu ) ;
Aile birlesimi, Evlilik, Calisma amacli, Geri Donus ve uzun sureli Egitim ile Dil Kursu vizesi icin basvuru formu + Beyanname [pdf; 129.92 k]

http://www.istanbul.diplo.de/Vertretung ... =Daten.pdf

Basvuru Formu:
http://www.istanbul.diplo.de/contentblo ... ate_DD.pdf

[center]*Resimleri daha iyi gorebilmeniz icin once resmin uzerine tiklayiniz,daha sonra yeni acilan sayfayi sag ust kosede ki "Tam Ekran"a basarak buyultunuz ve resme gelerek zoom yapiniz..
Veya resime sag tiklayin ve \'\'resmi farkli kaydet \'\' diyerek bilgisayariniza indirin.
[/center]

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Umarim isinize yarar.. =)

Merhaba bugün başvuru yaptım ve boş bıraktığım yerleri zaten girişteki görevli doldurmuştu tekrar kontrol etmedim. Ama aklıma takıldı şimdi. Almanya dışındaki ikametiniz devam edecek mi sorusuna ya cevap vermedim ya da evet dedim. Eğer cevap vermemişsem görevli doldurmuş mudur? Ve ne olarak doldurmuştur? Vize bölümünü arayıp sormam sıkıntı yaratır mı?

cagdas1881

Mesaj gönderen cagdas1881 » Pzr Şub 09, 2020 9:22 pm

Physiker yazdı: Prş Oca 22, 2015 6:16 pm form dogru, oyle bir durum yoksa o bolumleri bos birakiyorsun.
merhabalar
çok önemli bir sorum var,
vize başvuru formunda almanya federal cumhuriyetinde daha önce bulundunuz mu diye bir soru var bu sorunun cevabı evetse buldunğum tarihler almanyaya giriş ve çıkış pulumun üzerinde yazan pul mu yoksa anmeldung abmeldung tarihlerim mi ?

ismettirpan

Mesaj gönderen ismettirpan » Pzt Şub 10, 2020 4:28 pm

Elinize sağlık teşekkürler.

holdenscofiedl

Mesaj gönderen holdenscofiedl » Pzt Ağu 31, 2020 11:14 am

6. Almanya Federal Cumhuriyeti'nde kalmayı planladığınız yer
Sonstiges( diğer )

Studentenwerk'e başvurdum fakat hala bekleme listesindeyim. Tam olarak ne yazmam gerekiyor ?
Forumda aratınca : "ich werde im Studentenwerk Schlafsaal bleiben." (yurtta kalacağım) bu çıkıyor bu yeterli midir?

10. Referenzen in der Bundesrupublik Deutschland (z. B. Arbeitgeber, Studienanstalt, Verwandte)
Almanya Federal Cumhuriyeti'ndeki referanslar (örn. işveren, öğrenim kurumu, akraba)

Garantör Belgesindeki akrabamı mı yazmam gerekiyor? Finansal olarak o destek olacak ve uzun yıllardır orda yaşayan biri, yazmam faydalı olur mu? Birde "garantör" ün almancası ne tam olarak

13. Geçiminizi nasıl sağlayacaksınız?

Garantörüm finansal olarak belirtilen BaföG miktarı kadar destek olacak mı demem gerekiyor? Buna ek olarak, Türkiye'den ailem de destek olacak diye eklemeli miyim ?

Geçerli sağlık sigortanız var mı?
at 11 alamıyorum. Almanya'da devlet sigortası yaptıracağım gittiğimde. Seyahat sağlık sigortası yaptırdım burdan 3 aylık. Evet mi Hayır mı işaretlemem gerekiyor. Başlıkta çokça tartışılmış ama herkes farklı yapmış.

şimdiden teşekkürler.