Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
sashaigloo

Mesaj gönderen sashaigloo » Sal Eki 04, 2011 10:14 pm

Merve Asci, cok tesekkur ederim. Ben Duisburg-Essen Uni\'den master kabulu aldim ve Essen kampusunde olacagim. Bu kabul mektubunda yaziyor. Basvuru belgeme ise yine Essende kalacagim evin adresini yazmistim. Kadin bunun bir yurt mu ev mi oldugunu sordu sadece ama ben Essen\'de olacagim diye ozellikle vurgulamadim.
Persembe sabahi erkenden yabancilar dairesini tekrar arayacagim ve su an ciddi anlamda moralim cok bozuk cunku 31 Ekim\'e kadar kayit hakkim var ve ben yanma ihtimalini dusunup herhangi bir B plani hazirlamadim. Umarim adam yanlis bi yere bakmistir ve aslinda benim belgelerim coktan ordadir:|

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Sal Eki 04, 2011 11:55 pm

ins. umarim vize olumlu cevap alirim.Hakikaten A1 de cok zorlanmadim kolaydi ama A2 de acikcasi zorlandim ama neticede basardim.tesekkurler eren_f2007

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Eki 05, 2011 12:48 am

ctuezuen gorusmen olumlu gecmis.umarim bu sefer olumlu bir cevap alirsin.
sashaigloo inan suan yasadigin stresi benden daha iyi kimse anlayamaz;ama umitsizlige kapilma hemen.persembe gunu bi ara bakalim.belki de olumlu bir cevap gelecek buradan.cunku adres yanlisligi diye bir sey olamaz senin durumunda ve belgelerin gereken yere ulastiysa muhakkak kayitta gozukur.ulasmadigini soylerlerse hic vakit kaybetmeden bir dilekce yazarsin.almanca olmasi onemli ama bu dilekcenin,fakat noter onayli falan olmasina gerek yok tabii.persembe durumu bildir lutfen ve olumsuz dusunme.

sashaigloo

Mesaj gönderen sashaigloo » Çrş Eki 05, 2011 1:11 am

Yarin dilekcemi hazirliyorum ve persembe sabahi da ilgili sahisla gorusuyorum ve hemen buraya durumu bildiriyorum. Bu paylasimin cok ise yaradigini dusunuyorum, vize gorusmemden once kesfetseydim burayi, ne bloke hesapta ne belgelerde bu derece acemilik cekmezdim ama kismet. En yakin zamanda bildiricem arkadaslar, tesekkurler;)

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Çrş Eki 05, 2011 8:04 am

Merve Asci Cok tesekkur ederim ins. olumlu olur.

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Çrş Eki 05, 2011 8:08 am

Ilk vize gorusmesinden once kesfetseydim bu siteyi neyseki 2.gorusme oncesi buldum bir okadar da cok yararli olduguna inaniyorum.Bu yuzden herkese ayri ayri cok tesekkuler.

Vize surecine hazirlanan herkese kolay gelsin, benim gibi sonuc bekleyen herkese de bol sanslar hayirlisi ile ins. herkese olumlu sonuclar gelir.

Iyi gunler diliyorum...

sashaigloo

Mesaj gönderen sashaigloo » Çrş Eki 05, 2011 10:27 am

Arkadaslar tekrar merhaba,
Size cook iyi haberlerim var. Daha ne Almanya\'yi tekrar aradim ne de dilekce yazdim ama iyi bir gelisme oldu. Ankara Konsolosluguna maille ulasmak mumkun degildi cunku mail listesinde vize departmani yoktu ben de kultur bolumune mail atip vize bolumune ulasamadim akibetimi ogrenmek istiyorum yazmistim. Aynen su cevap bu sabah geldi:

Sayin Yildiz,
yabancilar dairesinden dun onay geldi. Vizeniz hazirlayip pasaportunuz gonderilecektir.
Saygilarimla
Marlis hey-Dincer

--
Mit freundlichen Grußen
i.A. Marlis Hey-Dincer

Yabancilar Ofisindeki adamin burda kaydiniz yok demesinden sonra boyle bir sey nasil oldu inanin bilmiyorum ama bu mail haberler iyi diyor. Umarim en yakin zamanda hepimiz vizemizi aliriz. Vize bekleyen arkadaslara ciddi bir tavsiyem var!!!
ARKADASLAR, ANKARA KONSOLOSLUÐUNDAN BASVURANLAR SAHSI GITMEK YA DA TELLE ULASMAK YERINE MUHAKKAK KONSOLOSLUÐUN INTERNET SITESINDEN "KULTUR BOLUMUNE" MAIL ATIP ULASSINLAR!
cidden benden ise yaradi. Hicbir sekilde ulasamadiginizi ve bilgi almak istediginizi ingilizce ya da almanca yazin.
Hala beklemedeyim. Gelismeleri yazicam.Herkese cok tesekkur ediyorum ve yabancilar dairesini yarin tekrar ariycam cunku bu kadar olaydan sonra konsoloslugun her dedigine inanmamaya basladim;))))

mirage

Mesaj gönderen mirage » Çrş Eki 05, 2011 10:37 am

hayirli olsun :)

sashaigloo

Mesaj gönderen sashaigloo » Çrş Eki 05, 2011 10:48 am

Cok tesekkur ederim Mirage. Biraz da iskilleniyorum sanki. Onay benim daire\'yi aradigim gun geliyor falan;))

mirage

Mesaj gönderen mirage » Çrş Eki 05, 2011 10:55 am

Ankara bazen kendi insiyatifini kullanip vize veriyor bir kac arkadasin daha basina geldi.

Dosyanizin yabancilar subesinde gorunmemesinin sebebi bu sanirim.

sashaigloo

Mesaj gönderen sashaigloo » Çrş Eki 05, 2011 11:02 am

Evet, bir arkadas 23 gun gibi bir olaydan bahsetmis burada. Iste o zamana kadar daireden haber cikmazsa konsolosluk verir gibisinden.
Benim gorusum de dun daireyle gorusmemle alakali. Ben arayip kendimden haber verince sahislar varligimdan haberdar olup, aa bakin burda onay bekleyen bir ogrenci var demis olabilir. Bu kadar uzun da beklettik kie hadi onayi basalim hayirli olsun gibilerinden=)) Her yol mumkun, yarin saban arayip ogreniyorum ve buraya da yaziyorum..
Belgeler ya yabancilar dairesinde ya da konsoloslukta uzunca bir zaman oylece bekliyor kanimca. Bir arkadasim sunu demisti: Ogrenci basvurusunun yogun oldugu donemde konsolosluk tum ogrenci dosyalarini toptan yollar, aninda yollamaz. Yabancilar dairesi de gorunuse gore silkelemeden uyanmiyor. ;)))

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Eki 05, 2011 2:22 pm

sashaigloo cok sevindimm :) hadi hayirli olsun simdiden. Almanlarin bir sozu vardir : "Papier ist geduldig! "( Kagit isleri sabirlidir.) buraya geldiginde de goreceksin: bir belgenin arkasini kovalamazsan onlar hiic aceleye getirmez

sashaigloo

Mesaj gönderen sashaigloo » Çrş Eki 05, 2011 2:51 pm

Tesekkur ederim Merve;) Bu atasozunu boyle bi tecrubeyle ogrenmek cok iyi oldu. Umarim su vize elime sagsalim gecer ve umarim burada vize bekleyen herkes tez zamanda vizesine ulasir! Essen beni beklesin artikkk:lol

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Eki 05, 2011 3:10 pm

Tebrikler darisi basimiza insallah.. :)
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Çrş Eki 05, 2011 3:17 pm

hayirli olsun sashaigloo.acaba ekim sonunda yapilacak olan vize duzenlemeleri ogrenci vizelerini etkilermi.Cok uzun bekleme suresi cidden 1 ay sonrasina plan yapiyorsun fakat bazen 1.5,2 ay gibi bir sureden bahsediliyor.Benim istedigim vize memuru(kendisi bir akrabamin yakin komsusuydu) gelirse cok kolay alacagimi dusunuyorum.cok faydasi oldu turist vizelerini alirken

sashaigloo

Mesaj gönderen sashaigloo » Çrş Eki 05, 2011 3:17 pm

Tesekkurler Mehmet, kac gun oldu senin basvurali?

hurricane

Mesaj gönderen hurricane » Çrş Eki 05, 2011 3:25 pm

26 Agustos\'tan beri beklemedeyim. Konsoloslugu aradigimda "islemde" diye bir yanit aldim, pek de kibar olmayan bir sekilde "baska bir sey yok" cevabi aldim. Buradan aldigim gazla Berlin\'deki yabancilar subesini arattirdim garantorume, hic bir sekilde ulasamamis, Alman burokrasisi cok agir zannimca.

Sikintim su benim vize basvuru numaram yok, basvururken vermediler bi sey. Bu yabancilar dairesinde onu mu kullaniyoruz yoksa pasaport numarasini mi?

sashaigloo

Mesaj gönderen sashaigloo » Çrş Eki 05, 2011 3:26 pm

Karthus, su masaya yeni yatirilan vize kolayligi olayini mi diyorsun? Umarim bir sekilde faydasini goruruz, wintersemester basladigi icin sanirim su an konsolosluk en yogun donemlerinden birinde olabilir ve olabilecek herhangi bir duzenleme ne derece etkiler bilmiyorum.

Vize gorusmesi sirasinda, en azindan Ankara icin bu boyle, banka sistemi gibi sira alip ona gore giriyorsun ve gise numarasi malesef yazmiyor. Ben bazen 4 gisenin de calistigini ama bazen bazilarinin bos oldugunu gordum. Kafamiza gore gise memuru secebilir miyim emin degilim cunku bazilarinin gorusmesi 10 dakika bazilarininki ise 1 saate yakin suruyor hatta asiyor. Ama sira alirken belki fisi veren sahsa citlatabilirsin, ise yara mi bilmem ama denemekte fayda var. Gise memurunun o anki ruh halinin ne derece onemli oldugunu hepimiz burda kendi tecrubelerimiz ve diger arkadaslarin yasadiklariyla ogrendik.:)

sashaigloo

Mesaj gönderen sashaigloo » Çrş Eki 05, 2011 3:30 pm

[quote]hurricane tarafindan yazilan metin:

26 Agustos\'tan beri beklemedeyim. Konsoloslugu aradigimda "islemde" diye bir yanit aldim, pek de kibar olmayan bir sekilde "baska bir sey yok" cevabi aldim. Buradan aldigim gazla Berlin\'deki yabancilar subesini arattirdim garantorume, hic bir sekilde ulasamamis, Alman burokrasisi cok agir zannimca.

Sikintim su benim vize basvuru numaram yok, basvururken vermediler bi sey. Bu yabancilar dairesinde onu mu kullaniyoruz yoksa pasaport numarasini mi?[/quote]Merhaba, elimden geldigince cevaplamaya calisacagim, cok bi tecrubeli degilim ama 26 Agustos\'tan bu yana red yemediysen buyuk ihtimalle belgelerin Berlin\'e yabancilar subesine gitmis olabilir. Ama orada bekliyor sanirim, ben orayla konustugum gun onayim geldi, 4 hafta kadar beklemistim. Sanirim bazi sube memurlari hic bilgi veremeyiz falan diyorlarmis, benim konustugum adam sicak davranmis ve yarin aramami soylemisti ama onu aramadan konsolosluktan onay geldigine dair mail aldim.
Bence burdaki konsolosluga en azindan ulasip islemde lafini duyduysan, muhakkak yabancilar dairesine ulasmaya calis!! Mailleri var, tel\'i dene( ben telle ulastim) ya da biri bizzat gidebilir ama ben onlarla gorusmenin cok onemli oldugunu dusunuyorum. Sansin bol olsun

sashaigloo

Mesaj gönderen sashaigloo » Çrş Eki 05, 2011 3:31 pm

Bir de yabancilar dairesi dogum tarihini ve ismini soruyor sadece, en azindan bana sadece bunu sordu, benim de basvuru numaram yoktu. O numara Izmir\'de veriliyor olabilir.

Kilitli