Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
technonur

Mesaj gönderen technonur » Sal May 08, 2012 11:09 pm

[quote]kilikyali tarafindan yazilan metin:

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Tekrardan gecmis olsun. Lutfen yanlis anlama ama vize basvurusunda red yemek icin herseyi yapmisin. Okul gecmisin konusunda evet, ortalamanin altinda bir performans ve vize icin en buyuk red gerekcesi o gosterilebilir. Vize sansinin zaten normal bir basvurusu olmasinda bile dusuk oldugunu belirtebilirim. Ama senin durumunda daha once cok sayida red yiyen ogrenci gordum ama iyi bir basvuru yapip vize alan bir kac ogrenci de gordum(2-3 yil oss sonrasinda myo bitirip, hic almanca sertifikasi olmadan basvuru yapma).[/quote]

Gurkan bey yanlis anlamam tabiki,siz bu konuda benden daha tecrubelisiniz gorusleriniz benim icin elbette onemli. Sunu belirteyim bu red gerekceleri beni hic mi hic yansitmiyor. Mesela ben konsolosluktaki gorevli kadina, garantorum bir alman hic bir zaman o garantorum benim "hayat arkadasim ifadesini kullanmadim" yani benim GAY olabilecegim kanaati bile beni cildirtiyor. Egitim hayatimda mesela hic bosluk yok. Durust olmaya calistim. evet 2004 yilinda mezun oldum, 2005 te maliye okudum 2006 da biraktim, 2007 yilinda Mersin unide okudum ve unin sartlarini ve egitimi bana hicbirsey kazandiramayacagini anlayinca biraktim 2008 de tekrar myo girip 2010da iyi bir not ortalamasi ile bitirdim ve suan bitirdigim bolumle ilgili bircok sertifikam var ve o meslegi yapiyorum.Calisma belgeleri vs.vs. bunlarin pek onemi olmasin. Konsolosluktan ciktigimda konusmami burada yazmistim,bircok arkadaslarim gorusmemin guzel gectigini soylemislerdi red geldi ve 3.5 ay sonra bugun cevabi geldi. Gulsemmi aglasam mi bilemiyorum. Ben bu konusmalarin hicbirisini yapmadim,Ayrica benim 3 aylik garantorluk belgem yok! Benim egitim masraflarimi karsilayacak diye 6 aylik dedikleri o belgeden var.Hep sacmalamislar, Yani HER maddesinin bende curutecek belgeleri var.

Tekrar tekrar okuyorum,yani bende bu konuya varacak gorusmede boyle birsey hic konusulmadi veya olmadi. Konsoloslugun verdigi cevap anlayamadigim boyutta,tamam egitim konusu biraz karisik okulu birakmisim tekrar baslamisim sonucta ben bitirdigim bolumu devam ettiriyorum. Peki sizce konsoloslugun bu karari hem vicdani hemde hukuki mi? Benim egitim hayatimda basarili olup olmayacagimdan onlara ne veya bana alman hukuku egitim hakkini vermis ben basvurmusum, red vermeleride hukuki mi acaba.
Sizce idare mahkemesi sonucu ne olabilir, yani objektif olalim,sonuc burada kotu bile olsa ben basvuracagim ve bu isin sonuna kadar gidecegim.Buradada butun arkadaslarimlada bunu paylasacagim.[/quote]

Benim egitim masraflarimi karsilayacak diye 6 aylik dedikleri o belgeden var.

1)garantor belgesi benim bildigim 6 aylik olmuyor genelde egitimi suresince yaziyor.
2)garantor olayina gelince yine belki garantorun boyle birsey soylemis olabilir garantorunun ne kadar guvenilir biri oldugunuda burada sorgulamak gerekiyor cunku benim bildigim almanlar kolay kolay birseye imza atmazlar atarlarsada altinda vardir bir oyun o soylediyse hayat arkadasimdi diye birsey direk olarak boyle birsey algilamislardir ve oyle algilamasalar bile cok uzun suredir tanidigin biri olmadigi icin sana formaliteden garantor olacagin yonuyle bakmislardir yani sahsen ben olsam oyle dusunurdum.
3) birde o mesafe olayida onlar icin cok buyuk bir dayanak olacagini dusunuyorum.

yinede davandan vazgecme gittigi yere kadar git

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Sal May 08, 2012 11:13 pm

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

[quote]kilikyali tarafindan yazilan metin:

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Tekrardan gecmis olsun. Lutfen yanlis anlama ama vize basvurusunda red yemek icin herseyi yapmisin. Okul gecmisin konusunda evet, ortalamanin altinda bir performans ve vize icin en buyuk red gerekcesi o gosterilebilir. Vize sansinin zaten normal bir basvurusu olmasinda bile dusuk oldugunu belirtebilirim. Ama senin durumunda daha once cok sayida red yiyen ogrenci gordum ama iyi bir basvuru yapip vize alan bir kac ogrenci de gordum(2-3 yil oss sonrasinda myo bitirip, hic almanca sertifikasi olmadan basvuru yapma).[/quote]

Gurkan bey yanlis anlamam tabiki,siz bu konuda benden daha tecrubelisiniz gorusleriniz benim icin elbette onemli. Sunu belirteyim bu red gerekceleri beni hic mi hic yansitmiyor. Mesela ben konsolosluktaki gorevli kadina, garantorum bir alman hic bir zaman o garantorum benim "hayat arkadasim ifadesini kullanmadim" yani benim GAY olabilecegim kanaati bile beni cildirtiyor. Egitim hayatimda mesela hic bosluk yok. Durust olmaya calistim. evet 2004 yilinda mezun oldum, 2005 te maliye okudum 2006 da biraktim, 2007 yilinda Mersin unide okudum ve unin sartlarini ve egitimi bana hicbirsey kazandiramayacagini anlayinca biraktim 2008 de tekrar myo girip 2010da iyi bir not ortalamasi ile bitirdim ve suan bitirdigim bolumle ilgili bircok sertifikam var ve o meslegi yapiyorum.Calisma belgeleri vs.vs. bunlarin pek onemi olmasin. Konsolosluktan ciktigimda konusmami burada yazmistim,bircok arkadaslarim gorusmemin guzel gectigini soylemislerdi red geldi ve 3.5 ay sonra bugun cevabi geldi. Gulsemmi aglasam mi bilemiyorum. Ben bu konusmalarin hicbirisini yapmadim,Ayrica benim 3 aylik garantorluk belgem yok! Benim egitim masraflarimi karsilayacak diye 6 aylik dedikleri o belgeden var.Hep sacmalamislar, Yani HER maddesinin bende curutecek belgeleri var.

Tekrar tekrar okuyorum,yani bende bu konuya varacak gorusmede boyle birsey hic konusulmadi veya olmadi. Konsoloslugun verdigi cevap anlayamadigim boyutta,tamam egitim konusu biraz karisik okulu birakmisim tekrar baslamisim sonucta ben bitirdigim bolumu devam ettiriyorum. Peki sizce konsoloslugun bu karari hem vicdani hemde hukuki mi? Benim egitim hayatimda basarili olup olmayacagimdan onlara ne veya bana alman hukuku egitim hakkini vermis ben basvurmusum, red vermeleride hukuki mi acaba.
Sizce idare mahkemesi sonucu ne olabilir, yani objektif olalim,sonuc burada kotu bile olsa ben basvuracagim ve bu isin sonuna kadar gidecegim.Buradada butun arkadaslarimlada bunu paylasacagim.[/quote]

Benim egitim masraflarimi karsilayacak diye 6 aylik dedikleri o belgeden var.

1)garantor belgesi benim bildigim 6 aylik olmuyor genelde egitimi suresince yaziyor.
2)garantor olayina gelince yine belki garantorun boyle birsey soylemis olabilir garantorunun ne kadar guvenilir biri oldugunuda burada sorgulamak gerekiyor cunku benim bildigim almanlar kolay kolay birseye imza atmazlar atarlarsada altinda vardir bir oyun o soylediyse hayat arkadasimdi diye birsey direk olarak boyle birsey algilamislardir ve oyle algilamasalar bile cok uzun suredir tanidigin biri olmadigi icin sana formaliteden garantor olacagin yonuyle bakmislardir yani sahsen ben olsam oyle dusunurdum.
3) birde o mesafe olayida onlar icin cok buyuk bir dayanak olacagini dusunuyorum.

yinede davandan vazgecme gittigi yere kadar git[/quote]

bilmiyorum ki orasini garantorum boyle birsey der mi, sanmam sonucta evliydi esinden ayrilmisti.
Garantorum konusu ise dil kursu ve egitim masraflarimin karsilanacagi belge, yani bir suresi yazmiyor,sadece istedikleri belge diye belirtmek istedim.
Mesafe konusunda bircok kisi bu sekilde vize alabiliyor aslinda. Bu olayin uzerine elbette gidecegim.Yani inaniyorum vizemi alabilecegime.
[center][small]Birgun kaybedegin seylerin degerini bil.[/small][/center]

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Çrş May 09, 2012 11:45 am

Kilikyali senin islerinin olmamasinin en buyuk nedeni garantorunden kaynaklanmaktadir.
Adamin evliligi bitmis ama hangi nedenden, sen adama duygusal bir sey hissetmiyorsundur ama belki o sana karsi duygusal bir sey hissetmistir bunu ne ben nede sen bilemezsin.
Yabancilar polisinin kafasini baya karistirmis onlarda guvensizlik olusturmustur. Verdigi bilgiler senin isini kolaylastirmak bir yana vize almani engellemistir.
Senin yapman gereken en az a2 seviyesine kadar dil egitimi gorup belge alman ve egitim giderlerin icin bloke hesap gostermek olmali bunun sana baya bir artisi olacaktir.Umidini tuketmek istemem ama mahkemeyede basvursan garantorunun ifadesi yukarida sana gelen yazidaki gibiyse bir sonuc alabilecegini dusunmuyorum.Iyi gunler
-Zaman en buyuk hazine Sabir ise en gerekli bir nimettir.-

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Çrş May 09, 2012 12:16 pm

[quote]mbasalak tarafindan yazilan metin:

Kilikyali senin islerinin olmamasinin en buyuk nedeni garantorunden kaynaklanmaktadir.
Adamin evliligi bitmis ama hangi nedenden, sen adama duygusal bir sey hissetmiyorsundur ama belki o sana karsi duygusal bir sey hissetmistir bunu ne ben nede sen bilemezsin.
Yabancilar polisinin kafasini baya karistirmis onlarda guvensizlik olusturmustur. Verdigi bilgiler senin isini kolaylastirmak bir yana vize almani engellemistir.
Senin yapman gereken en az a2 seviyesine kadar dil egitimi gorup belge alman ve egitim giderlerin icin bloke hesap gostermek olmali bunun sana baya bir artisi olacaktir.Umidini tuketmek istemem ama mahkemeyede basvursan garantorunun ifadesi yukarida sana gelen yazidaki gibiyse bir sonuc alabilecegini dusunmuyorum.Iyi gunler[/quote]

Mehmet, konsoloslugun soyledikleri inan o red cevabi koca bir YALAN. Ben hic konusmamda oyle birsey bahsetmedim. Garantorum bana egitim amacli aldi ve konsolosluga fax cekmisti, fax cekmeden once aramistim kabul edeceklerini soylemislerdi. Yani okudugum o Red cevabi icinde birkac tane dogrulari var o koca 6 sayfa bastan sona, bilim kurgu filimleri bile yaninda 0 kalir. Fakat objektif hic degil. Onlarda akademik hayatimla ilgili. Acikcasi bu red benim cok kolayca ispatlar sunabilecegim ve bu gerekcelerini curutebilecegim bir cevap olacak. Idare mahkemesine veren bir arkadas varmi konsoloslugu. Ayrica Herhalde ilk defa olacak ve cok kotu bir imaj oldu herhalde bu sitede vizenin red gerekcelerinden biri Gay olma durumuyla karisilasan bir benim sanirim.

chatelet

Mesaj gönderen chatelet » Çrş May 09, 2012 12:58 pm

Vizenin red sebebi neden bir insanin gay olma ihtimali olsun ki? Suudi Arabistan konsolosluguna mi basvuruyorsun sanki? Acik ve net sana ret gerekcelerini sunmuslar. Bu surece hakim olmayan biri olarak ben bile anladim. Herhangi birinin senin stright olup olmamanla ilgilendini kesinlikle dusunmuyorum. Senin, sebebin bu oldugunu dusunmende normal zaten.Cunku gay fobisi Turkiyede var.

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Çrş May 09, 2012 1:06 pm

[quote]sspk1 tarafindan yazilan metin:

Vizenin red sebebi neden bir insanin gay olma ihtimali olsun ki? Suudi Arabistan konsolosluguna mi basvuruyorsun sanki? Acik ve net sana ret gerekcelerini sunmuslar. Bu surece hakim olmayan biri olarak ben bile anladim. Herhangi birinin senin stright olup olmamanla ilgilendini kesinlikle dusunmuyorum. Senin, sebebin bu oldugunu dusunmende normal zaten.Cunku gay fobisi Turkiyede var.[/quote]

Arkadasim mektupta yazmislar, red gerekcelerimden birininde duygusal olarak garantorumle aramda birseyler olabilecegini dusunmusler buda benim almanyaya egitim icin degilde garantorumle birlikte bir hayat gecirebilecegim icin red verme gerekcelerinden biriymis mis mis. Yani lutfen yukaridaki konsoloslugun red cevabin okuyun. Gay fobisi felan yok, olmadigim birseyde boyle suclanmak hic hosuma gitmez.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Çrş May 09, 2012 1:30 pm

kilikyali ben senin vize almani gonulden isterim yazdiklarimi yanlis anlama kardesim.Sonucta vizeler cebinden cikmiyorki zarar edeyim.
Yazidaki ifadeler bahsettigim sahsa ait ise mahkemede konsolosluk kendini o o sahsin ifadeleriyle savunacak ve buda seni zor durumda birakacak.Mahkeme sureci yerine a2 sertifikasive bloke hesap acarsan adamlara mazaret kalmaz ben onu dile getirmeye calistim saglicakla kal.
Birde sspk1 dedigi gibi suudi arabistana basvurmuyorsun ve bunu kafaya dert etme onlar soyledi diye sen g.y olmassin kardesim ALLAH\'a emanet ol

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş May 09, 2012 4:20 pm

Saka maka bugun 16. gunum:) Bu siralar ups den mesaj gelmesin diye dua ediyorum.

ebrumrcn

Mesaj gönderen ebrumrcn » Çrş May 09, 2012 6:13 pm

Yorumlari surekli takip ediyoruda burda myo mezunu ve hic almanca bilgisi ve sertifikasi olmadan vize alan tek kisi benim sanirim. Kendimi sansli hissetim.
Bekleyen herkese sabirlar. Umarim beklediginiz gibi olur hersey.

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Çrş May 09, 2012 7:08 pm

[quote][quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Saka maka bugun 16. gunum:) Bu siralar ups den mesaj gelmesin diye dua ediyorum.[/quote][/quote]

2 haftan kaldi Eren sabret :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş May 09, 2012 7:20 pm

insallah Oguz;)

mhmtkrdg

Mesaj gönderen mhmtkrdg » Çrş May 09, 2012 7:52 pm

eren bende senin gibiyim ayni gun girdik vizeye allah yardimcimiz olsun dun konsoloslugu aradim iiii sesli bi bayan kaldidi iste dedim dedim bn ogrenci vizsi icin basvurmustum 24 unde dedi bi saniye 1 dk sonra bana dondu almanyadan cvp yok sisteme dusmus cvp yok bekleyeceksin dedi acaba bu iiiiiye isaret mi arkadaslar gerci almanlarin sagi solu belli olmuyor ama :ap
soyle; dogrularim yanlislarinin irzina mi gecti !

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş May 09, 2012 7:55 pm

Bnen 23. de basvurdum mahmut ;) Bence iyi bir sey belgeler gitmeden de red yiyebilirdin.Seninkini gondermislerse eger red degilse benim belgeler de gitmistir umarim:)

mhmtkrdg

Mesaj gönderen mhmtkrdg » Çrş May 09, 2012 9:56 pm

ins ins yani seninde gitmistir mutlaka sen elazigdami oturuyorsun eren
soyle; dogrularim yanlislarinin irzina mi gecti !

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş May 10, 2012 12:51 am

Yok Ankara da oturuyorum.

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Prş May 10, 2012 9:23 am

Benim red gerekcekcelerim, egitimhayatimda bosluklar olmasi, basarisiz olma dusunceleri, almanyaya egitim icin gitmedigimi orada garantorumle birlikte bir hayat gecirmem, 3 aylik turistik amacli garantorluk belgesi, uni ile ikamet edecegim yerin cok uzakta olmasi gibi nedenler sunmuslar. Tekrar kons. basvursam bir bayan garantor veya bloke hesap yine olumsuz olmayacak mi, sonucta egitim hayatimdaki bosluklar var demisler.

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Prş May 10, 2012 12:30 pm

once a2 kadar sertifila al sonra bloke hesap isini hallet(garantor isine girme) dil kursunu adresini degilde kalacagin yerin adresini duzelt ya yakin bir yurt adresi,yada kalacak yakin bir adres ver sen bunlari yaptiktan sonra bir seyler basarirsin.
Ama ben bu yolda daha fazla zaman keybetmek istemim dersen.
DGS ye calis sadece turkce matematik iyi bir universiteyi kazanirsin.Lisansi tamamladiktan sonra y.lisansa basvurursun bu arada lisansi okurken arada almanca sertifikalarida alirsin karar senin iyi gunler :)

kilikyali

Mesaj gönderen kilikyali » Prş May 10, 2012 1:02 pm

evet bende oyle dusunuyorum, acikogretim isletmenin acaba yuksek lisansi kabul goruyormu.

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Prş May 10, 2012 6:10 pm

Bende dun bloke hesap parami gonderdim teb int. subesinden bugun hesabima gecmis gorunuyor.75tl masraf aldilar 8bin euro icin ancak karsi tarafa 7990 euro gecmis heralde 10 eurosunuda onlar kesti ins. sorun olmaz yarin konsolosluga gidicem

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş May 10, 2012 6:16 pm

Garantor parasi derken bloke hesaptan bahsettin galiba.7908 euro olmasi lazim fazla bile olmus problem olmaz yani.

Kilitli