Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzt Eki 03, 2011 11:15 pm

Mehmet basvurudan 15 gun sonra basvuru yaptigin konsoloslugu ara ve evraklarinin nerede oldugu hakkinda bilgi al.Onlar sana gonderildigi tarihi soyluyor

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Pzt Eki 03, 2011 11:22 pm

tesekkurler merve bir girelim bakalim gorusmeyede sonra ne olucak gorelim:) soruyu tekrarliyorum ama kusuruma bakma annem babam ve benim ikametgahim bunlari tercume etmeme gerek yok yani dimi tam temkilli vukuatli nufus kayit ornegi kaliyor tek etmem gereken bu listede boyle olursa

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzt Eki 03, 2011 11:35 pm

evet mehmet,sadece o belgeninki yeterli. yardimci olabiliyorsak ne mutlu.

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Pzt Eki 03, 2011 11:42 pm

hepimiz birimiz birimiz hepimiz icin:) deneyim elde edelim bizde paylasalim umarim,tesekkurler tekrardan merve,iyi aksamlar:)

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzt Eki 03, 2011 11:58 pm

:) bol sans :)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Sal Eki 04, 2011 12:21 am

[quote]MERVE ASCI tarafindan yazilan metin:

Mehmet basvurudan 15 gun sonra basvuru yaptigin konsoloslugu ara ve evraklarinin nerede oldugu hakkinda bilgi al.Onlar sana gonderildigi tarihi soyluyor[/quote]
tskkurler .. :)
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

ultrAsGs

Mesaj gönderen ultrAsGs » Sal Eki 04, 2011 4:49 am

[quote]MERVE ASCI tarafindan yazilan metin:

Schengen vizemde muhur yoktu; ama ogrenci vizemde var.istersen telefon ile bir sor.daha sonra problem cikmasin[/quote]

benimde schengen vizemde muhur var ogrenci vizemde yok. bu gunlerde vize alanlar hic dikkat etmediler mi ?

sashaigloo

Mesaj gönderen sashaigloo » Sal Eki 04, 2011 11:28 am

Arkadaslar tekrardan merhaba,
Az once Essen yabancilar dairesine ulasmayi basarabildim ama acan adam benimle ilgili bir sey bulamadigini soyledi. Sonra da orda ilk kisi oldugunu ve bu persembe tekrar ara diyip bir numara verdi:SSS
Hicbir sekilde vizem hakkinda bilgi sahibi olamayacagim sanirim. Arama, mail atma cabalarim sonucsuz kaliyor ve benim o lanet olasi vizeyi artik hic alamama ihtimalini bile dusunmeye basladim. Fazla mi abartiyorum bilmiyorum ama ben bu isin boyle olacagini bilsem emin olun bir kere daha dusunurdum gidecegim yeri secerken.

Sonuc olarak, Ankara\'dan basvuruyorum ve kontakt adina bi bilgisi olan arkadaslarimin onerisini bekliyorum. Burada okumustum mesela, bir arkadas kultur bolumune mail atip vizeye ulasamiyorum demis ve onlar bir sure sonra donmusler. Sanirim tavsiyeye ihtiyacim var:)

sashaigloo

Mesaj gönderen sashaigloo » Sal Eki 04, 2011 12:58 pm

[quote]Mortingen Strasse tarafindan yazilan metin:

[quote]sashaigloo tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar tekrardan merhaba,
Az once Essen yabancilar dairesine ulasmayi basarabildim ama acan adam benimle ilgili bir sey bulamadigini soyledi. Sonra da orda ilk kisi oldugunu ve bu persembe tekrar ara diyip bir numara verdi:SSS
Hicbir sekilde vizem hakkinda bilgi sahibi olamayacagim sanirim. Arama, mail atma cabalarim sonucsuz kaliyor ve benim o lanet olasi vizeyi artik hic alamama ihtimalini bile dusunmeye basladim. Fazla mi abartiyorum bilmiyorum ama ben bu isin boyle olacagini bilsem emin olun bir kere daha dusunurdum gidecegim yeri secerken.

Sonuc olarak, Ankara\'dan basvuruyorum ve kontakt adina bi bilgisi olan arkadaslarimin onerisini bekliyorum. Burada okumustum mesela, bir arkadas kultur bolumune mail atip vizeye ulasamiyorum demis ve onlar bir sure sonra donmusler. Sanirim tavsiyeye ihtiyacim var:)[/quote]

Basvurunu ne zaman yapmistin? Eger evraklarin 15 gunden uzun bir sure gecmesine ragmen yabancilar dairesine ulasmadiysa elciligin evraklarinizi Essen\'e yollamama olasiligi var ve bu durumda red vereceklerdir.[/quote]
28 Agustos gorusme gunumdu ama eksik evragimi 8 Eylul\'de teslim ettim ve 4 hafta kadar oldu ben giseden onay alali. Red olsaydi bana coktan ulasmasi gerekirdi diye dusunuyorum?
Telefona cvp veren adam dogum tarihimi, adimi sorup sanirim bir sistemden aradi ama cok karisik bir durumdu acikcasi. Buraya gel goruselim dedi ve sanirim beni oraya coktan gitmis biri sandi. Ankara\'dan aradigimi soyledigimde yine bir karisiklik oldu. Persembe tekrar aramami, dun Almanya\'dan resmi tatil oldugu icin bugun buroda ilk kendisinin oldugunu falan soyledi. Ne olacagini bilmiyorum ama telasliyim.
Bu forum\'u uzun zamandir takip ediyorum ve cok sey ogrendim. Benim vize alacagima inancim tamdi. Iyi ortalamali bir diploma, ingilizce ve almanca, bloke hesap yani her belge tam basvurdum. Ama basvuru sirasinda gorevlinin supheye kapilmasinin, birakacagim bir kotu izlenimin bile vize almami engelleyecegini ogrendim. Kadin bana ingiliz edebiyati bir ogrencisiyken niye Almanya dedigimde verdigim cevap Tum avrupa edebiyatlarin cermen kokenli oldugunu, bu yuzden kendimi Almanya\'da gelistirebilecegime inandigimi soylemis sonraki dakikalarda Almanca gelistirmek istedigimi eklemistim. Sanirim Germanistik ile alakam var da dedim ve bu kotu bir fikirdi:( Gorevlinin hakkimda nasil biz izlenim aldigini bilmiyorum ama birkac sikistirici soru disinda kibar davrandi ve sorularini yoneltti. Isim askida ve bu vize icin yuzlerce ogrenci bekliyor. Hepimiz kendi hayallerimizin pesinden kosuyoruz ve bu vize\'ye ihtiyacimiz var! Herkesin en kisa zamanda vizesine ulasmasini diliyorum..Tum hayalleriniz sizinle olsun..:)

sashaigloo

Mesaj gönderen sashaigloo » Sal Eki 04, 2011 2:05 pm

Cevap icin tesekkur ederim, bunu bir sekilde paylasmazsam cidden daraliyorum.Gelismelerden burayi da muhakkak haberdar edecegimdir=) Adamin derdimi tam anlamadigi fikriyle kendimi avutuyorum ama eger nacizane evraklarim oraya gitmemisse bu da aylardir suren cabalarim sabun kopugu demektir;))

mirage

Mesaj gönderen mirage » Sal Eki 04, 2011 2:37 pm

Eger bir kayit acilmamis ise evraklariniz gitmemistir. Bana sorsalar "sence kim hata yapmistir" deseler, dusunmeden konsoloslugu isaret ederdim :)

sashaigloo

Mesaj gönderen sashaigloo » Sal Eki 04, 2011 2:42 pm

[quote]mirage tarafindan yazilan metin:

Eger bir kayit acilmamis ise evraklariniz gitmemistir. Bana sorsalar "sence kim hata yapmistir" deseler, dusunmeden konsoloslugu isaret ederdim :)[/quote]
Konsolosluk evraklari 1 ay nasil gondermez yaa! Aklim almiyor cidden..Boyle bir sey mumkun mu? Ariyorum gunlerdir, sahsi olarak kac kere gittim ama tel\'den ulas diye baslarindan atiyorlar.

mirage

Mesaj gönderen mirage » Sal Eki 04, 2011 2:45 pm

Telefon, fax gibi araclar ile konsolosluklardan bilgi almak ( hele ki Ankara dan) cok zor.

Durumunuzu anlatan bir dilekce veya mail(daha iyi olur) atarsaniz 1 hafta icinde cevap vereceklerini dusunuyorum.
Vizenizin akibetini sormayin sadece yabancilar polisinden aldiginiz bilgiyi iletin kendilerine ve egitim programinizin alt ust oldugundan v.s bahsedin.

sashaigloo

Mesaj gönderen sashaigloo » Sal Eki 04, 2011 2:52 pm

Anladim. Persembe sabahi 8\'de ara demisti yabancilar dairesindeki adam. Onu o gun arayip kaydin yok derlerse buradaki konsolosluga dilekce gondermeyi dusunuyorum hemen. Icerigini anladim fakar bu dilekce konusunda beni biraz bilgilendirirmisiniz? Tam olarak kime teslim edecegim?

sashaigloo

Mesaj gönderen sashaigloo » Sal Eki 04, 2011 2:58 pm

Ankara Alman Konsoloslugu malesef mail kabul etmiyor ve sadece surekli mesgul calan bir numarayla iletisimi sagliyor;)

mirage

Mesaj gönderen mirage » Sal Eki 04, 2011 3:05 pm

Mektup seklinde gonderenler vardi buda biraz gec sonuclaniyor ama baska careniz yok gibi gorunuyo.

Ankara malesef boyle kime calistiklari cok belli degil.

O numarayi bazen dusurenler vardi biraz daha denemenizi oneririm.

sashaigloo

Mesaj gönderen sashaigloo » Sal Eki 04, 2011 3:10 pm

Cok tesekkurler Mirage=) Numarayi bugun 2 kere dusurmeyi basarabildim ama cvp veren olmadi. Artik sasirmiyorum, alistim cidden!
Denemekten zarar gelmez ben hemen bir dilekce hazirlayip, persembe sabahi Essen\'dan evraklarin burada yok kara haberi gelirse konsolosluga gonderecegim. Umarim ise yarar. Herkese bol sans diliyorum...ve umarim oradaki adam dogu ve bati almanya birlesti diye resmi tatil sarhosluguna girmis ve bana yanlis bilgi vermistir;)

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Sal Eki 04, 2011 8:34 pm

sashaigloo senin durumuna benzer bir durum yasamistim ben de ve 3 ay sonra vizem geldi.evraklarinin henuz oraya gonderilmemis olmasi red gelecegi anlamina gelmez! Gorusmende olumsuz bir durum gorunmuyor.oncelikle sunu sormak istiyorum: gorusme esnasinda kalacagin yer olarak hangi sehri soyledin? benim okul ve uni farkli sehirlerde oldugu icin adres karisikligi nedeniyle belgelerim yanlis bir sehre gitmisti.bunu o yuzden soruyorum.Cok buyuk ihtimal belgelerin bu kadar uzun sure icinde almanyaya gonderilmistir.karisikligin burada olabilecegini dusunuyorum ben.benim pasaportumu kaybetmislerdi burada ve nerede oldugunu ogrenmemiz 15 gunu almisti. o telefon gorusmesini yaptiktan sonra eger olumsuz bir cevap alirsan konsolosluga hemen almanca bir dilekce yaz ve durumu bildir.belgelerinin kaybedilmis olabilecegini dusundugunu yaz.ben boyle yapmistim ve 10 gun sonra benim icin almanyaya fax cekilmisti

ctuezuen

Mesaj gönderen ctuezuen » Sal Eki 04, 2011 9:05 pm

Iyi aksamlar herkese,

Yaklasik 1 ay oldu bu siteye uye olali ve formlari takip ediyorum sizlerle vize gorusmemi paylasmak istiyorum.

29.07.2011 tarihinde bloke hesap form kons. onaylattim Hamburga ups ile gonderdim (Cuma gunu saat15;00 \'de). Formlar Hamburga Bankaya 03.08.2011 de ulasmis email geldi. Fakat Iban +hesap no 25.08.2011 de saat 16.50 de geldi.Malesef 26.08.2011 tarihindede vize red mektubu geldi.

05.08.2011 tarhinde dil kursu+universite egitimi icin 1.vize gorusmem oldu red geldi.Red sebebi evraklar olmasi gerekirken Almanca dilini Turkiye de ogrenilebilecegi ve Almanya\'da basarili olup olmayacagim konusunda tereddutte olduklarini almanca olarak belirtilmis ayrica evraklarim yabancilar dairesine hic gonderilmemis.Acikcasi gorusme pek iyi gecmedi stresli ve gergin bir grevliye dnek geldim malesef sansizlik oldu.

Bu surecde bloke hesap dekontlarida Hamburg dan 30.08.2011 tarihinde email olarak geldi.Universite sartli kabul belgeside aldim ve bloke hesap dekontlarimda artik tamamdi.

2.Vize icin 14.09.2011 tarihinde vize termin aldim.Gorusme gayet bu sefer olumlu gecti Fakat 1. vizeden red aldigimi sordu ben de dedim evraklarim eksikti onlari tamamladim ve niyetimin egitim amacli ve gercekten okumak istiyorum basarabilecegime innaiyorum o yuzden de burdayim zaman gecmeden basvuruda bulundum geldim dedim.Evraklarim alindi hersey tamdi herhangi bir eksik evrak yoktu ayrica fazladan evrak da vardi yanimda mutlaka bulundurmak gerekiyor orda cidden gerekli oldu ve gorevli personele verdim .Pasaportu kendim almaya gelicem dedigim icin ups islem yapmadi.4 hafta gibi sonuc gelir dedi.Resim ve pasaportumu geri verdi acikcasi nedenini sordum oyle olmasi gerekiyor dedi.Bu arada gorustugum vize ogrevli personel Almandi gulzer yuzlu ce cok cana yakindi.

Vize gorusmem saat: 15:00 idi saat 14;45 gibi iceri cagirildim.Saat 15;00 gibi icerideydim 1. gorusme yarim saat kadar surdu.2.goursme 20 dk surdu.Ilk vize gorusmesi bu kadar uzun surmemisti.

Dil kursumda eylul sonu gibi basladi yetismem imkansiz o yuzden bir sonraki ekim sonu kursa gidecegim ins.Almanca dilimi gelistirmek icin kursa kayit oldum netten calisarak basararak A1, A2 Almanca kursu sertifkalari aldim.Vize olumlu olursa Almanya da dil kursuna belgeleri sunacagim.Halen Almanca diline calisiyorum zorgibi gorunsede insanin istedikten sonra basaramyacagi zor hic birsey yok bende nihayetinde sifirdan Almanca dilini ogrendim artik konusabiliyorum ve yazabiliyorum.

Vize basvurum 14.09.2011 tarihinde idi bugun tam 21 gun oldu sonuc bekleme sureci cok stresli geciyor ,ins hayirlisi ile olumlu gelir.

Tum vize alan herkesi kutluyorum, benim gibi vize sonucu bekleyenlere bol sabirlar diliyorumIns herkesin vizesi bir an once olumlu olarak gelir. Kolay gelsin herkese.....

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Eki 04, 2011 9:47 pm

umarim en yakin zamanda olumlu cevabi alirsin;)Netten a2 yi almak gercekten cok iyi bir disiplin gerektirir bence tebrikler.;)

Kilitli