Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

3. Sinav Denemesi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

3. Sinav Denemesi

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 14, 2011 6:13 pm

Her turk gencinin basina gelir derler ya. Bizim de basimiza geldi..

Almanyada bir cok universitedeki yururluluge gore bir dersin sinavina en fazla 3 kere girebiliyorsun. 3. sinavda da basaramazsan atiliyorsun universiteden ve 1 ay icerisinde yabancilar polisinden 3 hafta icinde gelip oturumunuzu kapattirin ve ulkeyi terkedin diye bir yazi gelir. Cevremde bir kac kisinin basina geldigini duymustum ve hep de korkardim.

Almanya da bachelor 3. semesterdan basladim Duisburg Essen de. Bir labaratuarda hayatimda gordugum en aksi insan olan profun yuzune yazdigim raporu firlatip burdan ciktim ve dusseldorf universitesine gecis yaptim 5. semesterdan baslattilar. Ama benim coktan 7 olmustu bile calistigimiz icin surekli okul uzamisti. Lisans tezini(Bachelorarbeit) yazarken baska hic bir dersim yoktu ve dedim master derslerini de o semester gireyim bi bakayim diye. Daha sonra masteri da elden cikariyim diye hocalarla anlastim ve bachelor ve masterdeki dersleri karistirdim. Ornegin bachelordaki A dersi ile ona yakin olan B dersinin sinavlarini beraber vermeye basladim. Bir kacindan kaldim 2. denemede verdim vs. Lisans tezini verdim bu arada derslerini de ve masterdaki dersleri de verdim. Su siralar master tezi yaziyorum ve 1 aya kadar bitecek. Fakat o korktugum sey basima geldi:) Artik son ders ve 3. deneme. Gecen sene 2 kere girip cok sacma bir sekilde basaramamistim. Keskin bir bicagin uzerinde dans etmeye calismak gibi. Ne tarafa dusecegin belli degil. Ama guzel tarafa dusersen okulun 1 aya bitiyor ve 5 senedir cektigin o sikintilari geride birakmis oluyorsun. Kalirsan yillarin butun emegi kayboluyor. Turkiyedeki oss stresinden basla, turkiye de universite, gel buraya dsh hazirligi sonra fizik gibi kafayi siyirtan bir bolum ve arada surekli calismak zorunda kal(gecenlerde saydim da geleli Almanya ya su anda 20. farkli isimi yapiyorum) ve hersey gelip dayanip son sinava catti.

Bu sali sinava girdim ve gercekten son 3 aydir surekli bu stressle yasiyordum. Bugun sonucu aldim ve cok guzel bir notla gectim.. Ama Allah gercekten kimseye boyle birsey yasatmasin.. Siz siz olun surekli elinizdeki ipi kacirmamaya calisin. Bir anlik rehavet bile insani geri donusu olmayan batagin icine cekebiliyor.. Cok sukur ben atlattim ama umarim icinizden kimse boyle birseyi yasamaz. Heleki son ders ve gecersen okul bitiyor, doktorana basliyorsun - kalirsan atiliyorsun hersey bitiyor ama hersey..

Bi de su havalar duzelseydi..:help

reportr05

3. Sinav Denemesi

Mesaj gönderen reportr05 » Prş Tem 14, 2011 6:37 pm

bizim unide de var bu. yani 3. denemeye kadar hakkin oluyor ama yabanci ogrencilere karsi biraz daha toleransli hocalar. tabi bu bolumden bolume ve de senin profla yada asistanlariyla olan yakinligina bagli. biz de genelde 2. ve 3. sinavlar mundlich olur. bakarsan daha okula kabul edilmedim :D ama onceden butun bilgileri topladim. Psikolojinin zorlugu herkes tarafindan kabul edilmis oldugundan zaten hayat kutuphanede geciyor yabanci ogrenciler icin ozellikle. gerci pek benim bolumde yabanci olmasa da yine de almanca ikinci dili olanlar var ve bu insanlar calismaktan baska bisey yapmayan insanlar.

sana hak veriyorum bizim durumda olanlar bir de almanyada yasamini surdurmek icin calismak zorundalar. benim daha 3 ay oluyor normal ogrenci vizesine kavusali 3. isimi biraktim. belki yine calisirim tatil sonrasi bilinmez.

almanya ya gelmek ayri bi dert okumaya calismak hele uniyi bitirmek ayri bir dert. Turkiyede af cikma ihtimali cok yuksekken burda oyle bi sansin da yok. yine biz sansliyiz. 2 hakki olan ogrenciler var ki bunu en cok baden-wuttenberg eyaletindeki uniler uyguluyor. dusun birinciden kaldin mi hayatin kaydi gibi. ama gidip hocayla konusmak da gerekir bu durumda. biraz acitasyonla olabilecek seyler. biraz da calismak gerek tabi :D

son olarak tebrik ederim :D doktoranda daha dikkatli olman dilegiyle gerci sinav yok ama proflara rapor firlatma en azindan :D

crazyfb

3. Sinav Denemesi

Mesaj gönderen crazyfb » Cum Tem 15, 2011 11:40 am

gurkan son paragrafa kadar korkuttun he...dedim bu isleri en iyi bilen adam evin yolunu tutuyor. :D neyse gecmis olsun hadi. emeklerin degerini bulmus. tebrikler.:lol

bjk_oguz

3. Sinav Denemesi

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum Tem 15, 2011 12:16 pm

Gecmis olsun vallahi ucurumdan onceki son virajdan donmussun hocam tebrikler, bicagin keskin tarafina dusen kan kaybindan oluyor heralde:)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

3. Sinav Denemesi

Mesaj gönderen Physiker » Cum Tem 15, 2011 10:40 pm

Tesekkurler. Bir kac aydir bunun stresiyle yasiyordum.

Bu arada bu zor gunlerimde yardimci olan arkadaslara ozellikle iki kisiye burdan cok tesekkur ediyorum. onlar kendilerini biliyor.:)

MERVE ASCI

3. Sinav Denemesi

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Tem 15, 2011 11:28 pm

:) :) :) Evet Physiker arkadasim hally ile ben kendimizi biliyoruzz:) gercekten cok calistin bu sinavin icin ve hakettigin notu aldinn.
SENINLE GURUR DUYUYORUZZ:L SEN BIZIM IDOLUMUZSUNNN

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

3. Sinav Denemesi

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Tem 16, 2011 12:31 am

Tebrikler Gurkan\'im inan senin kadar sevindim..Yasadigin stresi cok iyi tahmin edebiliyordum ama sukur ki bununda ustesinden geldin. :)Ben gelince bunu kutlayalim!
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

3. Sinav Denemesi

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Tem 16, 2011 4:17 pm

tesekkurler tekinim. biz de seni ozledik gel artik bayagi uzun tatil yaptin. geldiginde kutlama yapariz. ayrica eylul sonu bi NRW bulusmasi daha yapabiliriz siteden.

FarukDemir

3. Sinav Denemesi

Mesaj gönderen FarukDemir » Cmt Tem 16, 2011 4:43 pm

Tebrikler Gurkan Abi (: Umarim o bulusmaya yetisirim :yummy
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

derbederyk

3. Sinav Denemesi

Mesaj gönderen derbederyk » Pzr Tem 17, 2011 1:48 am

Guzel bir basari hikayesi. Kitabini yazsak yok satarr heralde.
Gurkan sen bir kitap yazmayi dusun en iyisi..:)
Tebrikler buarada.

Zeynepp

3. Sinav Denemesi

Mesaj gönderen Zeynepp » Pzt Tem 18, 2011 11:46 am

hayirli olsun gurkancim. yolun acik olsun :)

MERVE ASCI

3. Sinav Denemesi

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzt Tem 18, 2011 6:17 pm

Physiker arkadasimiz yakinda bir kitap cikarmayi dusunuyor zaten :) ayrica sinavlardan sonra guzel bir bulusma ayarlycz yine.Tikin seni de ozledik.ben bile dusunn :)