Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyayi Onerirmisiniz ???

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
peace3

Mesaj gönderen peace3 » Sal Tem 05, 2011 11:29 am

Merhaba

Bundan oncede degisik mesajlar yazdim, degisik yazilar okudum ama kesin bir kac fikir almak istiyorum Almanya da okuyanlardan.

Bir turlu karar veremedim...

Turkiye de kayitli oldugum universiteyi birakip Almanya ya gitmemi onerirmisiniz ? (Bolumum veterinerlik)

(Sadece ingilizce biliyorum, Almancam hic yok, orada dil kursuyla ogrenmeyi planliyordum)

Yoksa, hic bulasma sen su an ks universitene devam etmi dersiniz ?

(Egitimin zorlugu yada kolayligi, dil ogrenmek vb. bir cok acidan degerlendirirseniz sevinirim: )

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Tem 05, 2011 1:10 pm

Bitirip master icin gelmeni tavsiye ederim ama yarim birakmani tavsiye etmem.

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Sal Tem 05, 2011 4:59 pm

physiker e katiliyorum master icin gelinebilir . veterinerlik almanyada cok saglam bir meslek eger burda bitirebilirsen cok guzel cokta iyi olurdu tamammi .
gdld

peace3

Mesaj gönderen peace3 » Sal Tem 05, 2011 5:33 pm

[quote]Jamir tarafindan yazilan metin:
physiker e katiliyorum master icin gelinebilir . veterinerlik almanyada cok saglam bir meslek eger burda bitirebilirsen cok guzel cokta iyi olurdu tamammi .[/quote]

Iste benim sorma nedenimde , hic almanca bilmeden gelen birisinin o bolumu bitirme ihtimali ne, yani gelip denemek riskli olur mu yoksa cok zorlamazmiydi.

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Sal Tem 05, 2011 5:43 pm

[quote]peace3 tarafindan yazilan metin:
[quote]Jamir tarafindan yazilan metin:
physiker e katiliyorum master icin gelinebilir . veterinerlik almanyada cok saglam bir meslek eger burda bitirebilirsen cok guzel cokta iyi olurdu tamammi .[/quote]

Iste benim sorma nedenimde , hic almanca bilmeden gelen birisinin o bolumu bitirme ihtimali ne, yani gelip denemek riskli olur mu yoksa cok zorlamazmiydi.[/quote]

%13,75.
Biz nereden bilelim :D Bu tamamen sana bagli.. ;)
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Sal Tem 05, 2011 5:56 pm

peace Risk nedir ? risk sonucunu tahmin edemedigin kazanma veye kaybetme ihtimalininide goze almak gibi biseydir . bu soruyu sadece sen degil yurtdisinda okuyan herkes universitede 1-2 semester gecirine kadar kendine soruyor . Bu bir risk degildir eger kendine guvenen planli programli calisan bir ogrenciysen gucunun disinda gelisen olaylar harici ( olum , saglik , para , ask ) bunun sonucunu simdiden senin bilmen lazim !!!
gdld

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Sal Tem 05, 2011 6:08 pm

Aynen katiliyorum Jamir\'e. Bunu senin bilmen lazim..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

marcelo07

Mesaj gönderen marcelo07 » Sal Tem 19, 2011 3:58 pm

master ve yuksek lisanslar ingilizce diye biliyorum cogu uni de ondan dolayi ingilizcen ileri duzeyse zorluk yasayacagini dusunmuyorum...