Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

rwth dil kursu

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Splut

rwth dil kursu

Mesaj gönderen Splut » Pzt Haz 27, 2011 6:25 pm

anlamadigim bir sey var.rwth sitesinde basvurunuzda dil kursu almak isteyip istemediginizi belirtiniz diyor ancak Rwth kabul sartlarinda zaten testdaf 4 istiyor tum bolumlerden dil kursu icin sart iste testdaf 3 universite ogrencisi olmadan orada sadece dil kursu almak icin mi basvurudan bahsediyor boyle bir sey mi ??

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

rwth dil kursu

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Haz 27, 2011 9:44 pm

Kabul sartlari direk lisans egitimine baslamak isteyenler icindir o..Aksi halde test-daf 4 istenmez dil kursu icin...
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Can

rwth dil kursu

Mesaj gönderen Can » Sal Haz 28, 2011 3:08 pm

Dogrudan baslamak isteyenler icin testdaf 4 ama hazirlik sinifina kabul edilebilmek icin testdaf 3 veya dsh 1 istiyor.

Splut

rwth dil kursu

Mesaj gönderen Splut » Çrş Haz 29, 2011 10:50 am

tamam anladim biliyorum onlari zaten.Rwth disaridan hazirlik ogrencisi aliyor yani bu dogru mu bunu soruyorum ben universitedeki kurs universitenin ogrencilerine yonelik bir olusum gibi yazilmis o yuzden sikinti oldu.

Zeynepp

rwth dil kursu

Mesaj gönderen Zeynepp » Çrş Haz 29, 2011 11:26 pm

rwth da sadece dsh vorbereitung kursu var. on almanca bilgisi isteniyor.

denizbrn1

rwth dil kursu

Mesaj gönderen denizbrn1 » Prş Şub 28, 2013 9:39 pm

Merhaba,ben rwth aachendan nisan, yani yaz donemi icin almanca kursuna kabul almis bir ogrenciyim ama aklimda birkac soru var eger yardimci olabilirseniz gercekten cok sevinirim.

Bana gelen e mailde martin sonunda bir kurs yerlestirme sinavina girilicegini soyluyor fakat benim soyle bir problemim var benim seviyem b1 degil aslinda kabul aldigimda da cok sevinmistim beklemiyordum cunku almanca kurslari icin b1 seviyesi istiyor diyolardi ve aachen universitesinin internet sitesinde kurslar b1 den basliyor gibi yazilar var ama ayni zamanda bu sinav sonrasi a1 a2 b1 b2 gibi siniflara yerlestiriliceksiniz diyede yazilar var benimde kafam karisti ve soyle bir endisem dogdu.

Eger ben o sinava girip de b1 seviyesi cikmazsam ornegin a1 a2 gibi bir seviye cikarsam, bana sen b1 degilsin git kendine baska kurs bul gibi seyler soylerlermi ?

Veya universitenize bagli a1 a2 den basliyan kurslariniz varmi beni oralara yerlestirirlermi ?

Ufak bir soru daha,aachen\'in internet sitesinde B1 den basliyan dsh hazirlik kurslarinin haftada 20 saat oldugu yaziyor ama a1 a2 kurslari haftada 8 saat falan gibi seyler yaziyordu dogrusu nedir acaba tum almanca kurslari haftada 20 saat midir ?

En kisa zamanda yardimci olabilirseniz cok sevinirim

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

rwth dil kursu

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 01, 2013 1:34 am

RWTH Aachen\'da yogunlastirilmis dil kursu veya DSH hazirlik kursu sadece B1 veya DSH 1 belgesi olanlar icin var.
Buda yetmiyor ve seviye tespit sinavina girmek zorundasin ki bu kurslara katilabilesin.

Burada yaziyor:
http://www.rwth-aachen.de/global/show_d ... aaaaacoevo

ve burada:
http://www.sz.rwth-aachen.de/dsh-testda ... skurs.html

Senin bahsettigin ise herkes icin gecerli olan bir kurs :
Semesterkurse (kostenpflichtig)
http://www.sz.rwth-aachen.de/semesterkurse-deutsch.html

Burada da 3 farkli kurs var ve seviyeleri hakkinda bilgi verilmemis.
- 2-SWS-Module Isine yaramaz , materyal veriyorlar sadece haftada bir kere

- 4-SWS-Kurse: Isine yaramaz , haftada 4 saat..

- 8-SWS-Kurse: Isine yaramaz , haftada 8 saat.240 Euro ve bir somestir suruyor bir kur...

Sanirim sen bunu kastediyorsun:
http://www.sz.rwth-aachen.de/dsh-testda ... skurs.html

B1.1 veya B1.2 si olanlar basvurabiliyor ve seviye tespit sinavi yapiliyor.
Haftada 20 saat
Toplamda 260 saat
Pazartesi -Cuma: 8:15 / 11:30 arasi

Ucret :
600 Euro , iki taksit

Uni\'den kabulu olanlara 400 Euro , iki taksit.

B1.1 Almanca seviyesi olanlar icin yukarida ki fiyat daha da artabilir.

Yani burayla ugrasma derim , cok pahali ve B1 degilim diyorsun bosuna zaman kaybetme burayla.

Bu cevabi 3 ayri yere yazdim , sasirmayin B)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari