Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Turkiye Yolcusu Kalmasin!!!

Biraz da eglenelim degil mi canim?...
hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Sal Oca 20, 2009 5:46 pm

Gidenler, donenler.. =) Pek bi hareketlilik var =)

Simdiden hayirli yolculuklar..

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Sal Oca 20, 2009 10:09 pm

[quote]hiPoKoNdRiyAk yazdi:

[/quote]

sende hic gorunmuyorsun bu aralar tuba hanim yogunmusunuz yoksa :)

hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Sal Oca 20, 2009 10:49 pm

[quote]maniaturk yazdi:
[quote]hiPoKoNdRiyAk yazdi:

[/quote]

sende hic gorunmuyorsun bu aralar tuba hanim yogunmusunuz yoksa :)[/quote]

Sorma Denizcim ya sinavlar, oss derken dagildim.. Hele su siralar degisen oss sistemiyle daha bi panik oldum.. Calisma saatlerimde %100 artirma yaptim.. Mezuniyet calismalari olmasa netten de tamamen kopcam bu gidisle :/

hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Sal Oca 20, 2009 10:55 pm

Ben bi su gunleri atlatayim, rahatlayayim, tum aciklamalari yapicam.. Kafana takilanlari cevaplarim.. Ancak su durumda senin kafandakileri gidermeyi birak, ben daha kotu olurum..

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Sal Oca 20, 2009 11:01 pm

[quote]ya harbiden bu yeni oss sistemi nasi bisey bnmde kafam takildi..[/quote]

Cok iyi bisey akin merak etme Ben sana Anlatirim Sonra (tabi benim acimdan iyi )

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Mar 06, 2009 4:01 am

turkiye yolcusu kalmasin =)

5 gun kaldim 4 gun edirne de.. hersey gercekten harikaydi.. ilk defa gittim edirneye ve gercekten cok sevdim..ayrica cok iyi agirlandigimi soyleyebilirim =) ruya gibi bi tatildi edirne kismi :D

ama ya istanbul.. o ne bicim bi yer. ist da yasayan insanlarin psikolojisi bozulmus, omrumde o kadar karisik berbat bi yer gormedim. sahili disinda heryer gecekondu gibi 3-4 katli apartmanlar yanyana ve biri kuzeye bakiyor biri guneye =) onlarin yaninda 10-20 katli binalar.. ustelik devamli depremle yasayan bi sehirde.. yetkililer 20 yil icinde buyuk bi deprem olacak ve en az 15 bin insan olecek diye gayet curetkar ve insan hayatinin ne kadar degerli !! olduguna binayen aciklamalar yapabildigi bi ortam.. insanlari berbat tek kelimeyle.. bu sitede de gormustum hatta, almanya yi begenmeyip giderim istanbulumda yasarim diyen bana gore biraz avanakca yazilari =) 20 km yi 1 saat de gidebildigin bi sehir, hic bi zaman kendini guvende hissedemedigin kim vurduya her an rahatca gidebilecegin kisaca igrenc otesi , bi insanin yasamasi gereken en son sehir bence istanbul =) Allah orda yasayanlara bol sabir, almanyayi istanbul a tercih edenlere de bol akil versin ne diyim :D

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 06, 2009 4:15 am

Aslinda haklisin bir cok yonden..Kargasa,stres,trafik,kosusturmaca,carpik yapilasma,bozuk yollar vs vs vs vs...
Ama Istanbul\'un sakin,duzenli,refah muhitleride cok hizlada artiyor ama malesef kotu yonleri daha cok..Yani tamamiyle olumsuz bi sehir degil birde tabi herkes dogdugu buyudugu ortam daha farklidir =)
Ancak herneolursa olsun daha cok ama cokk yol almasi lazim insanca yasanabilcen bir sehir olmasi icin..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Cum Mar 06, 2009 12:20 pm

pyhiker bence herseye olumlu yonunden bakmak daha guzel ama newyork\'un nasil arka sokaklari varsa istanbulda da olmasi normal bide neresine geldin yaf ist\'nin:o

ugurkaraman88

Mesaj gönderen ugurkaraman88 » Cum Mar 06, 2009 3:04 pm

istbul ne kadar kotu gibi gorunsede harika bi sehir bnce... bnde bazen sinirleniyorum kiziyorum ama yinede bir cok ulkenin metropollerine degisemeyecegim bir sehirr ve waroslari oldugu gibi mukemmel otesi yerleri de warr ;)

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cum Mar 06, 2009 5:06 pm

[quote]Physiker yazdi:
turkiye yolcusu kalmasin =)

5 gun kaldim 4 gun edirne de.. hersey gercekten harikaydi.. ilk defa gittim edirneye ve gercekten cok sevdim..ayrica cok iyi agirlandigimi soyleyebilirim =) ruya gibi bi tatildi edirne kismi :D

ama ya istanbul.. o ne bicim bi yer. ist da yasayan insanlarin psikolojisi bozulmus, omrumde o kadar karisik berbat bi yer gormedim. sahili disinda heryer gecekondu gibi 3-4 katli apartmanlar yanyana ve biri kuzeye bakiyor biri guneye =) onlarin yaninda 10-20 katli binalar.. ustelik devamli depremle yasayan bi sehirde.. yetkililer 20 yil icinde buyuk bi deprem olacak ve en az 15 bin insan olecek diye gayet curetkar ve insan hayatinin ne kadar degerli !! olduguna binayen aciklamalar yapabildigi bi ortam.. insanlari berbat tek kelimeyle.. bu sitede de gormustum hatta, almanya yi begenmeyip giderim istanbulumda yasarim diyen bana gore biraz avanakca yazilari =) 20 km yi 1 saat de gidebildigin bi sehir, hic bi zaman kendini guvende hissedemedigin kim vurduya her an rahatca gidebilecegin kisaca igrenc otesi , bi insanin yasamasi gereken en son sehir bence istanbul =) Allah orda yasayanlara bol sabir, almanyayi istanbul a tercih edenlere de bol akil versin ne diyim :D[/quote]

++++++++++++++++++++ gurkana katiliyorum. bu arda hos geldin kardess

kitty26

Mesaj gönderen kitty26 » Cum Mar 06, 2009 5:07 pm

istanbul....bogazda raki balik icin neler vermezdim:):) zamanla o kargasanin icinde varolmaya oyle bir alisiyorsunki...istanbuldan sonra hayat durmus gibi geliyor bana:)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Mar 06, 2009 6:49 pm

istanbul un her yeri on sokak olsa nolur ki ? :D heryeri ayni gibi buyuk bi koy bence.. yani senede bi iki kere bogazda raki ( hic sevmem ) icecem diye hayatimi neden mahvedeyim veya bi kac tane gorulecek yeri var diye deymez psikolojimin bozulmasina.. oturmaya gidiyorsun sahil e rahat vermiyor saticilar, kiminin elinde bi kac tane bi yerden arakladiklari guller, veya sahte parfumler abi al sunu , ver elini falina bakiyim.. insanlari oldukca kaba ve cakallasmis iyice.. millet birbirini nasil kaziklarim onun derdinde.. zaten heralde dunyada en cok soygun, kapkac , cinayet, tecavuz bos yere istanbul da olmuyor.. bunlarla yasamaktan mutluluk duyuyorsaniz senede bi kac kere o guzel !!! :D yerleri gorebilmek icin ne diyim Allah akil fikir versin hepinize :D

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Cum Mar 06, 2009 9:56 pm

ya gezmeyi bildikten sonra o beyoglunu ara sokaklarinda kaybolup nevizadede bira cakip cicek pasajinda bi cilingir sofrasi bogaz hattinda 10 numara aksam gezileri
karsida sessiz bi ortam ortakoyde ona gore canli bi hayat
bogazdaki yalilari seyredip birgun bende bunlardan birinde oturucam hayali.....
sur icinin ona gore tarihi yapilari
anliyorum ulasim sorun ama onlarda metrobustu yeni kurulan metro hatlariydi falan duzelir ins. :p
bilmiyorum ama ben seviyorum sehrimi:D

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Mar 07, 2009 1:32 am

gezmeyi bildikten sonra =) iste o cilingir sofralari bi gun burda yasiycam edecem soyle yapacam boyle yapacam gibi ruyalarla anca insan kendini istanbul da kandirir.. :D

istanbul da kayitli 3 milyon tasit var, gecip gidenlerle 4 milyon diyelim bunlarin bi gunde ortalam 1.5 milyonu trafige ciktigini varsayin ve kaos a bakin :D diger yandan nrw eyaletinin nufusu 19 milyon, 8 milyon kayitli tasit var . duisburg - koln arasi 100 km.. ayrica ist da otobanlar, kopru gecisleri hersey parali.. burda beles.. 3 milyon aracli istanbul da 20 km yi 1 saat de gidebilirken sizce 100 km lik duisburg - koln arasi ne kadar suruyor dersiniz ? :D

burda da bi suru karisik insan yasiyor, bi suru yabanci var nrw de 1.5 milyon turk var en azindan :D bilmem anlatabildim mi ?;)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Nis 25, 2009 11:32 pm

ve persembe yine yolculuk istanbul ordan edirne...

bileti aldim bugun =) bekle beni turkey ! :D:D

hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Cmt Nis 25, 2009 11:43 pm

Simdiden hayirli yolculuklar.. =)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Nis 26, 2009 3:22 am

Haydi hayirli yolculuklar..!
Umidim yok ama belki bu sefer hosuna gider birazda olsa..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzr Nis 26, 2009 2:56 pm

iyi yolculuklar gurkan simdiden ben geldigimde almanyada olmayacak misin yaww ziyarete gelecektim..B)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 26, 2009 4:36 pm

tesekkurler arkadas.. tekin sanmiyorum istanbul a her gittigimde biraz daha tiksiniyorum..

ridvan bu arada cok kalmiycam sadece 6 gun.. 5 mayis da tekrar almanyadayim..

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzr Nis 26, 2009 7:20 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
tesekkurler arkadas.. tekin sanmiyorum istanbul a her gittigimde biraz daha tiksiniyorum..

ridvan bu arada cok kalmiycam sadece 6 gun.. 5 mayis da tekrar almanyadayim..[/quote]

tamam gurkan valla planlarim arasinda gorusmek var tabiki sende istersen...
insallah sole gorusur muhabbet ederiz azda olsa...