Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

UNI ASSIST VE SARTLI BASVURU

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ebru59

Mesaj gönderen ebru59 » Cum Haz 17, 2011 9:23 pm

Arkadaslar ben bu sene winter semestr - master icin basvuru yaptim. Fakat Testdaf ve Dsh\'ya girmedim sadece b1 sertifikasini aldim. Agustos 20 de dsh hannover\'e , 10 eylulde de testdafa girmeyi dusunuyordum. Belki unilerden sartli master kabulu alirim dil belgemi de sonra gonderirim dedim. Fakat sunu bilmek istiyorum.UNI ASSIST araciliyla yaptigim basvurularda bu yontem gecerli olur mu? Bu sekilde uni assit ile kabul alan uniler dsh yada testdaf belgesini sonradan da gondersem, sartli kabul yapiyormu?
2.sorum ise direkt yapilan basvurular icin. Hannover Uni\'ye B1 sertifikasiyla basvuru yaptim. (Uni assistte bagli olmayan bir uni )Belki kendi yapacagi 20.agustostaki dsh sinavina girsem sonucunu beklerler diye dusunuyorum fakat hannover uninin sartli basvuru verip vermedigini bilmiyorum.Hannover uni icin bu konuda bilgi sahibi olan varsa lutfen cevap yazsin....yardimlarinizi ve cevaplarinizi bekliyorum

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Haz 17, 2011 11:13 pm

hangi bolume basvuru yaptigina bagli. Ayrica hannover universitesi uni assist ile calisiyor(keyiflerine gore, bazen uni assist olmadan da calisiorlar)

ebru59

Mesaj gönderen ebru59 » Cmt Haz 18, 2011 11:35 am

Benim bolumum Erziehungswissenschaften.Turkiye\'de sosyal bilgiler ogretmenligini bitirdim.Hannover\'de Bildungswissenschaften - master bolumune basvuru yaptim.Hannover uni\' de master bolumlerine direk basvuru yapiyorsun uni assiste gerek yok. Uni Assist\'ten Kiel - Osnabruck - Giessen uni\'ye basvurdum. Ama bu uniler uni assiste bagli oldugu icin sartli basvuru alamayabilirsin diye duydum.Dogru olup olmadigini bilmiyorum.Direk olarak Muster Uni ve Hannover Uni\'ye basvurdum.Munster sadece 15 temmuza kadar DSH yada Testdaf belgeni beklerim dedi.1 temmuzdaki dsh sinavina basvuracaktim bu seferde giremezsin bizim unide vorbereitungkurs yapman gerekiyor dedi.Gordugun almanca dersleri yeterli degil dedi.Bu zamana kadar 800 saat almanca kursu gormus olmama ragmen.Bende 20 agustosta hannover uni\'de dshya girmeyi dusunuyorum.Hannover uni 800 saat almanca kursunu dshya katilmak icin kabul ediyor.Bildigim kadariyla unide vorberetungkurs yapma zorunlulugu da yok.Sadece sorularin oldugu cd satin oliyorsun.Ama 20 agustosta sinav ben sonucu bir hafta sonra alsam ve hannover uniye gondersem kabul edermi?Boyle bir sartli master kabulu alabilirmiyim sizce?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Haz 18, 2011 8:43 pm

basvurdugun unilerdeki bolumler nc ile aliyorsa 15 temmuz a kadar dsh veya testdaf zeugnis istiyorlar. yoksa 22 eylul hatta cogu uni de 1 ekim e kadar zamaniniz var. uni assist veya direk basvuru olmasi bu durumu degistirmez. ayrica hannover dsh ya girebilmek icin herhangi bir sertifikaya gerek yok. her isteyen girebilir hannover dsh ya. hannover master a basvuru yapmis olmaniz, onlarin 20 agustosdaki sonucu beklemek zorunda oldugu anlamina gelmiyor. 11 haziranda sinav vardi ve sonuclari 5 temmuz gibi belli olacak. o zaman ona girseydin derler. yani durum tamamen nc ile alakali.

ebru59

Mesaj gönderen ebru59 » Cmt Haz 18, 2011 10:59 pm

Unilerdeki bolumler zulassungsfrei ve zulassungsbeschraenkt olarak ikiye ayriliyor sanirim.Eger sinirli basvuru varsa yani bolum zulassungsbeschraenkt ise NC var demek mi oluyor. BU durumda ben zulassungsfrei olan bolumlere basvurursam dsh belgemi eylule kadar gonderme sansim oluyor demektir. Simdi Hannover Uni Bildungswissenschaft bolumune baktim sinirli kabul yaziyordu sanirim sansim yok. Ama soyle bir durum olabiliyor mu: Hannover Uni sinirli kabul ediyor ve diyeli ki 10 kisi aliyor ama basvuru sayisi 10 kisiden az kontenjan dolmadigi icin benim durumunda olanlara sartli kabul verebiliyorlar mi bolum zulassungsbeschraenkt olmasina ragmen? Bu konuda bilginiz var mi?

Berkay

Mesaj gönderen Berkay » Pzr Haz 19, 2011 1:49 am

Arkadaslar oncelikle hosbuldum :D Ben turkiyede sakarya ilinde liseyi bu sene bitirmis ve ossye girmis bir ogrenciyim.Almanyada ogrenim gormek istiyorum sifira yakin almancam var yani sartli kabul sart! Esit agirlikci(hukuk;isletme;iktisat;siyaset bilimi ve kamu yonetimi;uluslararasi iliskiler vb) biri olarak onerdiginiz almanyada prestijli iyi sartli kabul veren universiteler hangileri ? Siteniz bayagi yardimci oldu anckuniversiteler hakkinda cok fazla blgi sahibi olamadim.Bu konularda aydinlatirsaniz sevinirim..

maykireos

Mesaj gönderen maykireos » Pzr Haz 19, 2011 2:24 am

Arkadaslar bu isi FH Bochum yapmiyor. Bana once DSH getir dediler yani 15 temmuza kadar eger getiremiyorsan seneye basvur yazmis bide altina utanmadan.

kadir12

Mesaj gönderen kadir12 » Prş Eyl 27, 2012 11:42 pm

ben bir universiteden sartli kabul almak icin uni assisti kullandim diyelim. 68 euro verdim, almanyaya gittim almanca kursu gordum ve bir sonraki donem dil yeterliligini aldigimda birkac farkli okula daha basvuru yapmak istedim. farkli donemlerde oldugu icin ekstradan tekrar 68 euro yatirmam gerekecek mi yoksa 15 euro mu olacak?

taytay

Mesaj gönderen taytay » Prş Eyl 27, 2012 11:45 pm

[quote]kadir12 tarafindan yazilan metin:

ben bir universiteden sartli kabul almak icin uni assisti kullandim diyelim. 68 euro verdim, almanyaya gittim almanca kursu gordum ve bir sonraki donem dil yeterliligini aldigimda birkac farkli okula daha basvuru yapmak istedim. farkli donemlerde oldugu icin ekstradan tekrar 68 euro yatirmam gerekecek mi yoksa 15 euro mu olacak?[/quote]

Yine Uni-Assist ile basvuru yapacaksan ve farkli donem basvurusuysa 68 € yatiracaksin.

caramel

Mesaj gönderen caramel » Çrş Kas 14, 2012 11:50 am

Peki evraklari tekrar gondermek gerekiyorumu? Belgeler uni-assistin arsivinde nekadar sure saklaniyor bilgisi olan var mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Kas 15, 2012 4:01 am

donem sonuna kadar.

caramel

Mesaj gönderen caramel » Prş Kas 29, 2012 5:57 pm

arkadaslar ben bugun uni assist uzerinden wuppertale basvuru yapiyorum hem wintersemester hemde summersemester icin basvurular acik. Amacim En yakin surede Almanyada dil kursuna baslamak. 2013 sumersemester mi yoksa wintersemestere mi basvuru yapmam gerekiyor?