Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Darmstadt teknik -Makine muh.(hakkinda bilgi ve zorlugu)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Basar

Mesaj gönderen Basar » Çrş Haz 08, 2011 7:02 pm

Bu sene Almanya\'ya gitme karari aldim gerekli hersey var kabulum de gelir yuksek ihtimalle yanliz orda dil ogrenmenin zorlugu + derslerin zorlugu gozumu korkutuyor yani forumda gidip de donen bircok insana rastlayabiliyosunuz ve zaten gitmeden de bircok kisi size en zoru sectiginizden bahsediyor.Sormak istedigim universte hakkinda ve ozellikle makine bolumu hakkinda bilgi ve zorlugu nedir hani calisan insan illaki yapar ama oraya kampa mi gidiyoruz asosyal varliklar olarak mi cikiyoruz bunu merak ediyorum.

death11

Mesaj gönderen death11 » Çrş Haz 08, 2011 8:31 pm

aslinda sadece Darmstadt degil de bilgisi olan bir arkadas Almanya universiteleri makine muhendisligi acisindan bir siralama yapabilir mi en iyi uniler hangileridir zorluk dereceleri(zorluk derken goreceli bi kavram o yuzden yorum olarak degil de bolume baslayan sayisi ve mezun sayisi gibi) bilgisi olan bi arkadas aciklama yaparsa bize de gelecek icin bi yol olur.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Haz 09, 2011 3:30 pm

[quote]Basar tarafindan yazilan metin:
Bu sene Almanya\'ya gitme karari aldim gerekli hersey var kabulum de gelir yuksek ihtimalle yanliz orda dil ogrenmenin zorlugu + derslerin zorlugu gozumu korkutuyor yani forumda gidip de donen bircok insana rastlayabiliyosunuz ve zaten gitmeden de bircok kisi size en zoru sectiginizden bahsediyor.Sormak istedigim universte hakkinda ve ozellikle makine bolumu hakkinda bilgi ve zorlugu nedir hani calisan insan illaki yapar ama oraya kampa mi gidiyoruz asosyal varliklar olarak mi cikiyoruz bunu merak ediyorum.[/quote]

Selamlar Basar sitemize hosgeldin.
Darmstadt Universitesi gayet iyidir fazla dusunmeye gerek yok cok mu iyi cok mu kotu diye ,kalite acisindan gayet iyi bir universite.

Almanya\'da Universite okumak gercekten zordur.Ama bu zorluk demek degildir ki hersey zor...Universite okumak istiyorsaniz Almanya\'da gercekten ciddi ,kendinizden emin ve caliskan olmalisiniz..
Ha Almanya\'da tembel ogrenci yok mu ? Var elbette var bir suru var ama onlar yabanci ogrenci degiller yani dil sorunlari vs yok.
Onemli olan biraz duzenli,sistematik calismak...
Universite haricinde eger maddi durumunuz sizi zorlamayacaksa Almanya\'da memleket,aile,arkadas ozlemi haricinde pek bir sorununuz olmaz..
Yapmaniz gereken sadece derslere odaklanmak ve hayatinizi yasamaktir.

Insani kendisinden baska iyi taniyan yoktur..Buraya evet cok kisi geldi ve husranla geri dondu.Sahsen benim sevremde gelenlerin neredeyse ceyreginden fazlasi dondu,sebep dil kursunu basaramamak veya dil kursu sonrasi universite ortamini gorup geri donmek...
Sende kendini iyi taniyorsundur.Ona gore kararini ver..
Aksi halde Turkiye\'de universite okumak kotu bir durum degil.Master\'a da gelebilirsin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari