Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

studentkolleg

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ossie

studentkolleg

Mesaj gönderen ossie » Pzt Haz 06, 2011 11:24 pm

merhaba arkadaslar ben su an lise 4. siniftayim eger kazanabilirsem ikinci ogretim makine muhendisligi istiyorum burada.ikinci ogretim okumayi istememin sebebi su anda bloke hesap icin gerekli olan para gunduzleri hali hazirda calistigim bir is zaten var orada calismaya devam edecegim,bloke hesap parasini biriktirip vize icin basvuru yapmak simdi arkadaslar ben burada 1 yil universite okuyup ikinci yilimda almanyada lisans programi icin vizeye basvurursam burada 1 yil okudugum icin studentkolleg\'ten muaf mi oluyorum(meslek lisesi okuyorumve studentkoleg yapmak zorudnayim),eger muaf oluyorsam ayni durum meslek yuksek okuluicin de gecerli mi?

bjk_oguz

studentkolleg

Mesaj gönderen bjk_oguz » Sal Haz 07, 2011 3:51 am

3 veya 4 yillik meslek lisesi ogrencileri , 4 yillik bir programda en az 1 yil okudugunda stk yapmalarina gerek kalmiyor.Ayrica gerekli makaleyide okumani tavsiye ederim.

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=83