Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Aile yani konaklama secenegi

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
death11

Mesaj gönderen death11 » Prş Haz 02, 2011 2:22 pm

merhaba arkadaslar,Almanya\'ya gittigimizde secebilecegimiz diger bir konaklama tipi de aile yani konaklama secenegi.Dili cok daha hizli ve iyi bir sekilde ogrenebilmemizi saglayabilecek bu durumun negatif yanlari da olabilir tabi ki.Kultur soku,uyusmazliklar vs.
Bu konu hakkinda bilgisi olan bir arkadas bize bu konaklama seceneginin + ve - yanlarini anlatabilir mi? simdiden tesekkurler..

pardon

Mesaj gönderen pardon » Prş Haz 02, 2011 2:46 pm

[quote]death11 tarafindan yazilan metin:
merhaba arkadaslar,Almanya\'ya gittigimizde secebilecegimiz diger bir konaklama tipi de aile yani konaklama secenegi.Dili cok daha hizli ve iyi bir sekilde ogrenebilmemizi saglayabilecek bu durumun negatif yanlari da olabilir tabi ki.Kultur soku,uyusmazliklar vs.
Bu konu hakkinda bilgisi olan bir arkadas bize bu konaklama seceneginin + ve - yanlarini anlatabilir mi? simdiden tesekkurler..[/quote]

ben ilk geldigimde 50li yaslarda bi bayanin yaninda kaldim. kira olarak 370 euro verdim. o fiyata her turlu wg, yurt ya da tek kisilik ev bulabilirsin. ayrica ilk geldigimde subatti cok soguktu ve kadin kaloriferleri 2 de tutuodu ben odamda 4 veya 5 te aciodum ama kadin ben fark etmeden yine kisiodu onlari. ayrica biraz da irkciydi. normal bi aile yaninda kalcaksan daha iyi olabilir. yani yasitin cocuklari falan varsa onlarla arkadaslik yapip dili gelistirirsin ama benim gibi kalcaksan pek dile faydasi olcagini sanmam. uzun donem kalinca da bence ufak tefek sorunlar cikmaya baslar.

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Prş Haz 02, 2011 7:25 pm

[quote]death11 tarafindan yazilan metin:
Bu konu hakkinda bilgisi olan bir arkadas bize bu konaklama seceneginin + ve - yanlarini anlatabilir mi? simdiden tesekkurler..[/quote]

Ben Almanya\'ya dil kursu icin geldigim zaman aile yaninda kalmayi secmistim. Tek bir aile kalmisti ve o da Turk\'tu tesadufen. Ama yine de aramizda anlasmazliklar gerceklesti, gerek kultur farkliligi dersin gerekse kisisel sorunlar. Her ne kadar cici olsan da sorun cikartabilirler yani, buna hazirlikli ol derim. Ama yine de terbiyeni takinir, onlarin ev kurallarina uyarsan buyuk sorunlar cikmaz.

Benim yaninda kaldigim kisi Turk olsa da yine de pek Turkce konusmamisti benle, benim de isime geliyordu tabii ki, amacim dili ogrenmek. Birkac kez beraber film izledik, sohbet ettik vs. Genel olarak pozitif bir tecrubeydi benim icin. Ancak sen kendi ailenden memnun olmazsan, ciddi sorunlar yasarsan, sikayet edebilme sansin var diye biliyorum.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Haz 03, 2011 5:35 pm

Bu durum yaninda kalacagin aileye bagli.Alman bir ailenin yaninda kalmani tavsiye ederim ben.ben de almanyaya ilk gelisimde alman bir ailenin yaninda kalmistim ve cok guzel gunler gecirdim bu aile ile birlikte.hala bana mektuplar hediyeler gonderirler.ayrica o surec icinde alman kulturunu de yakindan tanima olanigi bulabilirsin.bence dil egitiminde o dilin kulturunu de yakindan tanimak gerekli-Kultur soku olarak degerlendirmiyorum ben bunu.bence denemelisin

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Haz 03, 2011 7:38 pm

peki ozellikle alman ailelerin yaninda kalmamiz icin ne yapmamiz gerekiyor ? boyle bir kurum var mi mesela internet sayfasi ya da siz oradan bize bulabilirmsiniz deutschstudent olarak ( fazla mi oldu acaba :D) alman ailelerin yaninda kalmak bir surede olsa bence cok faydasini goruruz...tesekkurler iyi forumlar

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cum Haz 03, 2011 9:26 pm

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:
peki ozellikle alman ailelerin yaninda kalmamiz icin ne yapmamiz gerekiyor ? boyle bir kurum var mi mesela internet sayfasi ya da siz oradan bize bulabilirmsiniz deutschstudent olarak ( fazla mi oldu acaba :D) alman ailelerin yaninda kalmak bir surede olsa bence cok faydasini goruruz...tesekkurler iyi forumlar[/quote]

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=3 adresinde istedgni bulabilecegni inaniyorum bi bak kardes
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Haz 03, 2011 11:58 pm

verdigin linki biliyorum zaten ben sadece ailelerin kendi istegi ile yanina almasini dusunmustum..bunlarin hepsi ticaret siteleri..

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Haz 04, 2011 12:04 am

ya arkadaslar sitemizden ornegin duisburga gidecek olan ogrenci adaylari var. vizesi cikar cikmaz irtibata gecelim 2 kisi de olsa bi ev tutalim biliyorum ilk bnm aklima gelmedi ama neden siklikla boyle yapmiyoruz yada yapiyoruz ben bilmiyorum:help
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Haz 04, 2011 3:33 am

Bir insanin iyi tanimadigi kisilerle ayni eve cikmasi loto oynamak gibi.
Bu yuzden yapilmiyor bence.

Oyle insanlar var ki cunku ,pes artik dedittiren. _)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari