Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

uluslar arasi ilskiler

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
cebieric

uluslar arasi ilskiler

Mesaj gönderen cebieric » Pzt May 30, 2011 9:52 pm

ben almanyada uluslar arasi iliskiler okumak istiyorum suan lise 4 deyim almanyada okumak icin oncelikle turkiyede bir unuversite kazanip kaydolup burdan nakilmi yaptiracam yoksa direkmi alman unuversitelerine basvuracam beni nasil degerlendirip kabul edecekler. yani basvuru sartlari neler. bu yaz almanyada temmuzdan sonra 2 ay dil kursuna gitmek istiyorum, benim yesil pasaportum var ve bunun suresi 18 yasina girdigim icin temmuzun sonunda doluyor 1 ay icin vize basvurusu yapmam mi gerekiyor yoksa almanyaya gittikten sonra konsoloslukta halledile bilirmi veya 1 aylik para cezasi odeyip gelebilirmiyim ,?
123

FarukDemir

uluslar arasi ilskiler

Mesaj gönderen FarukDemir » Pzt May 30, 2011 10:31 pm

Oncelikle aramiza hosgeldin. Sordugun sorularin cogu daha once forumda cevaplanmis olan sorular. Biraz arastirma yapip sonrasinda aklina takilanlari sorarsan seviniriz. Ayrica yesil pasaportlar 25 yasina kadar gecerli artik..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

cebieric

uluslar arasi ilskiler

Mesaj gönderen cebieric » Pzt May 30, 2011 10:40 pm

25 yasina kadar devam ediyor ama unuversite kazanirsan eger 25 yasina kadar devam ediyor bu temmuzda bittigine gore seneye unuversite kazanana kadar pasaportu uzatamam
123

FarukDemir

uluslar arasi ilskiler

Mesaj gönderen FarukDemir » Pzt May 30, 2011 10:49 pm

Haklisin onu dusunemedim :) Hatta benim de yesil pasaport alma imkanim var ama sirf su anda universiteye gitmedigim icin alamiyorum.
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]