Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

universite diplomasi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
trickyyy

universite diplomasi

Mesaj gönderen trickyyy » Çrş May 25, 2011 2:54 pm

arkadaslar benim bi kac sorum olacak. 1 hafta sonra vize icin randevum var. Almanyadan masteri icin kabul belgem var. Garantorle gitmeye caliscam ama eger bu bloke hesabi isterlerse yapabilirim. benim bi kac sorum olacak eger cevaplayabilirseniz cok sevinirim.
1 - Bitirdigim uniye bir miktar borcum kaldigi icin diplomam elimde yok ama gecici mezuniyet belgesi var ama okulu bitireli 5 sene oldu problem olurmu niye bu kadar zamandir diplomayi almadim diye. Yoksa bu belge zaten yeterlimi ? mutlaka diploma lazimmi.

2- Yasim 28 ve yastan dolayi sizce problem olurmu. Master icin kabulum var. Almancam yok ama gidecegim bolum tamamen ingilizce. Bu arada gecen surede calistim zaten. Bunu belgeleyebilirim. Yas problem yaratirmi?

3- Almanyaya pasaportumda 6 tane vize var cunku kiz arkadasim Alman ve ben bunu vizeye giderken soylemeyi dusunmuyorum. Bu vizeler problem yaratir mi yoksa mantikli bir aciklama yaparsak daha mi iyi?

yani okul kabul belgem + garantor + (uzerime tapular, araba ve gelirim var) vize sansim normal den dusukmu veya bu kadari yeterlimi? fikirlerinizi paylasabilirseniz sevinirim...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

universite diplomasi

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş May 25, 2011 6:18 pm

- Diploma konusunda sikinti yaratabilirler ama borc derken sanirim maddi bir borc ?
Eger oyleyse problem olmaz kanimca ,ozel unilerin Turkiye\'de ne kadar pahali olduklarini biliyordur konsolosluklar.
Sende anlatirsin derdini acikca ve taksitle odedigini vs soyleyebilirsin.
Yada 5 yil zarfinda calistigini ve para biriktirdigini vs..

- Yas sorun olmaz.Senin yasinda olup lisans bolumunden daha mezun olmayanlar var.

- TR\'den ingilizce bir bolumden mezun olduysan ya da TOEFL\'in varsa bunlari kanit olarak kons. gosterebilirsin.

- Daha once aldigin vizelerin olumlu bir izlenim birakir.Kiz arkadasindan bahsetme ,turistik olarak gittigini Almanya\'yi ve Avrupa\'yi *** *** dolastigini soyleyebilirsin.
Ama kiz arkadasindan bahsetmemen daha iyi,aksi halde konsolosluktakilerin kafasinda soru isaretleri belirebilir.

- Gecenlerde fabrikator adamin Hannover\'de ki fuara vize engeli yuzunden gidemedigi haberini okudum...
Hersyin %100 tamamda olsa vize konusunda kimse garanti veremez.
Ancak ingizlice master kabulun + ingilizce bildigina dair deliller,garantor ,banka hesabi , daha onceki Almanya vizeleri sana fazlasiyla yardimci olacaktir.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

trickyyy

universite diplomasi

Mesaj gönderen trickyyy » Çrş May 25, 2011 7:20 pm

cok tesekkur ederim arkadaslar yardimci oldugunuz icin..Gercekten bu forum inanilmaz yardimci oluyor..Tesekkur ederim Funderschatten

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

universite diplomasi

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş May 25, 2011 8:26 pm

Rica ederiz ,bol sanslar.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

barca-1986

universite diplomasi

Mesaj gönderen barca-1986 » Prş May 26, 2011 12:49 am

[quote]Okyanus tarafindan yazilan metin:
eski pasaportunda alman vizesi olmasi olumsuz degil olumlu yonde etkiler yas konusundada fazla bir sikinti olmaz 30 yasinda universiteye gidenler bile oluyor :)[/quote]

yas konusunda icimi ferahlatttigin icin danke Ozean :)
Eger Orta Sahanizda XAVI-INIESTA varsa mac btimistir...