Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Semester Ticket nimetleri :)

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Oca 26, 2012 12:01 am

martta alabiliyorum galiba ole birsey..nese benim icin en buyuk sorun nrw de haftasonlari 2 kisiyi belirli yere kadar tasiyabilmemiz :( kiz arkadasimla kolnden duisburga giderken bi yere kadar para odemeyecekmis,bi yere kadar odeyecekmis.. bi cozumu yokmu arkadaslar bunun? yani koln-Dusseldorfun bi duragina kadar para odemek zorundaymis.Dusseldorf\'dan Duisburg\'a giderken semesterticketimdan yararlanabiliyomus..
para odeyeceksek de ne anlami kaldi tum nrw de 2 kisiyi tasiyabilmemiz felan...
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Oca 26, 2012 1:52 am

Aksam 19.00 dan sonra yaninda bir kisi goturmek de guzel bisey Mehmet :)

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Mar 03, 2012 3:24 pm

yokya hallettik kiz arkadasimin ogrenci ticket i var fakat Langenfeld e kadar gecerli sanirim ( Vrs bolgesi )..Onuda soylediginiz gibi Benrath dan sonra tasiyabiliyorum Langefeld-Benrath arasi 7km..Cok buyuk bir riskle karsilasmadik..
Vrs de biletci geldiginde daha yakin bir durakta inecegimizi soyleyebiliriz yada Benrath-Langenfeld arasi olmayan bir kisimda biletci ugradigi zaman baska bir durak soyleyebiliriz..
Birde solingen sanirim Ruhr a da bagli...Arkadasim Solingene de ucretsiz gidebiliyor..Oradan da getirebilirim ama azz bi risk alip Koln-Duisburg yapiyoruz.hmmm

jamjam

Mesaj gönderen jamjam » Cmt Mar 03, 2012 6:14 pm

[quote]mehmetcobanlar tarafindan yazilan metin:

yokya hallettik kiz arkadasimin ogrenci ticket i var fakat Langenfeld e kadar gecerli sanirim ( Vrs bolgesi )..Onuda soylediginiz gibi Benrath dan sonra tasiyabiliyorum Langefeld-Benrath arasi 7km..Cok buyuk bir riskle karsilasmadik..
Vrs de biletci geldiginde daha yakin bir durakta inecegimizi soyleyebiliriz yada Benrath-Langenfeld arasi olmayan bir kisimda biletci ugradigi zaman baska bir durak soyleyebiliriz..
Birde solingen sanirim Ruhr a da bagli...Arkadasim Solingene de ucretsiz gidebiliyor..Oradan da getirebilirim ama azz bi risk alip Koln-Duisburg yapiyoruz.hmmm[/quote]

zaten langelfelden(rheinl) sonra vrr giriorsun yani herhangi bir risk almiyorsun. schwarz degilsin. herhangi bir aciklama yapmana gerek yok kontrolore ;)

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzt Mar 05, 2012 12:30 pm

benim sartli kabul vardi. ticket almak icin bu belgeyi goturmem yetiyormuydu ? yani okula harc falan yatiracakmiyiz ayrica.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzt Mar 05, 2012 1:17 pm

[quote]nlhaarlem tarafindan yazilan metin:

benim sartli kabul vardi. ticket almak icin bu belgeyi goturmem yetiyormuydu ? yani okula harc falan yatiracakmiyiz ayrica.[/quote]

Ticketi bilmiyorum ama duisburg-essen universitesi senin galiba orada harc parasi yok kalkti vermiyorsunuz yani...Ayrica DSH vermeden neden harc parasi vericeksin ki
So geht nicht !

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzt Mar 05, 2012 1:22 pm

ticket parasi ve biseyler daha varmis onlarla 200 euro buluyor yine. mehmet oguz faruk bu yoldan gecti hala ayak izleri duruyor :))

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzt Mar 05, 2012 3:11 pm

Zam geldi bu semestr icin 253 Euro yatiriyoruz ve biran once almaya bak ticketini.Sadece kabul belgesi ile gitme ne varsa gotur saglik sigortasi da istiyorlar diploma vs cantani kap gotur iste :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 06, 2012 4:35 pm

Zam kotu oldu ama genede Semestergebuhrlerin yaninda devede kulak.. \'\')
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cmt Mar 31, 2012 8:44 pm

hafta sonu bi arkadasim duisburga gelecek ve onunla kolne gececegiz. Nrw ticketim var ve en iyi yol su mu ; DUISBURG-DUSSELDORF BENRATH(BURADA BENIM TICKET) akabinde DUSSELDORF BENRATH-KOLN 7.10 EURO. ?

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzr Nis 01, 2012 6:26 pm

[quote]MiTRaLYoZ tarafindan yazilan metin:

hafta sonu bi arkadasim duisburga gelecek ve onunla kolne gececegiz. Nrw ticketim var ve en iyi yol su mu ; DUISBURG-DUSSELDORF BENRATH(BURADA BENIM TICKET) akabinde DUSSELDORF BENRATH-KOLN 7.10 EURO. ?[/quote]
10.20 euro

memo

Mesaj gönderen memo » Pzr Nis 01, 2012 8:50 pm

NRW ticket ile sanirsam yaninda 2 kisi alabiliyorsun ya da haftasonu mu tek gecerliydi neydi ?

onur224

Mesaj gönderen onur224 » Prş Tem 12, 2012 4:52 pm

ben semesterticket icin gerekli ucreti havale ettim elimde Gebuhrbescheid ve ayri ogrenci belgesi... Ben semester ticket almak icin universiteye mi basvurmam lazim yoksa bahnhof ogrenci belgemlemi.. kisaca bu ticketi nasil alcam...

technonur

Mesaj gönderen technonur » Prş Tem 12, 2012 5:40 pm

[quote]onur224 tarafindan yazilan metin:

ben semesterticket icin gerekli ucreti havale ettim elimde Gebuhrbescheid ve ayri ogrenci belgesi... Ben semester ticket almak icin universiteye mi basvurmam lazim yoksa bahnhof ogrenci belgemlemi.. kisaca bu ticketi nasil alcam...[/quote]

okuldan aliyorsun uni sekreterligini ara sor ogrenci kimlikleri ciktimi diye herhangi ayri bir bilet degil zaten ogrenci kartin = ulasim karti

onur224

Mesaj gönderen onur224 » Prş Tem 12, 2012 5:51 pm

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

ben semesterticket icin gerekli ucreti havale ettim elimde Gebuhrbescheid ve ayri ogrenci belgesi... Ben semester ticket almak icin universiteye mi basvurmam lazim yoksa bahnhof ogrenci belgemlemi.. kisaca bu ticketi nasil alcam...[/quote]

okuldan aliyorsun uni sekreterligini ara sor ogrenci kimlikleri ciktimi diye herhangi ayri bir bilet degil zaten ogrenci kartin = ulasim karti[/quote]

Tesekkurler sanirim daha once internetten printer basilip yanimizda tasiniyor diye duymustum. Internet sifrem ile girdim sadece Ogrenci belgesinin basildigini gordum...

ayrica ben yanlislikla hesap numarami girip gelecek yilin 2012/2013 semerster tickit parasini odedim... Sitede hesabinizdan cekilmistir dedi ama hesabima girdigimde cekilmemis... acaba zamani gelincemi cekilecek otomatik... cekilecek o semestrin ucretini nasil kanitlayabilirim

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Prş Tem 12, 2012 6:15 pm

dekontla birlikte , international officeye git. onlar paranin kokusunu aldimi zaten kapida veriyorlar ticketini ;)

onur224

Mesaj gönderen onur224 » Prş Tem 12, 2012 6:31 pm

[quote]MiTRaLYoZ tarafindan yazilan metin:

dekontla birlikte , international officeye git. onlar paranin kokusunu aldimi zaten kapida veriyorlar ticketini ;)[/quote]

2 haftadir Astudentausweis basan makina bozuk.. surekli bugun git yarin gel diyolar

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Eyl 22, 2012 9:06 pm

Duisburg-Essen Unv. Kis semester ticket\'in son odeme tarihi bu ay sonumuydu ???

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzr Eyl 23, 2012 3:37 pm

Arti olarak kis semestiri icin ilkez kart aldim ne zaman bu kartla kullanabilirim 1 ekim tarihi ile olur mu( ilk kez kartimi aldim ))
So geht nicht !

pardon

Mesaj gönderen pardon » Pzr Eyl 23, 2012 6:55 pm

Kis donemi hangi ay basliyorsa o ayin basindan itibaren kullanabilirsin. Bizde mesela 10. ayin basindan 3. ayin sonuna kadar kullaniliyor.