Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH oncesi Universitelere Basvurmak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
EKYlmaz

Mesaj gönderen EKYlmaz » Sal Mar 22, 2016 9:09 am

Herkese Merhaba,

Arkadaslar ben Braunschweig\'da universite dil kursuna gidiyorum, fakat Dsh\'ya Eylul ayinda girecegim. Okullarin basvuru tarihi Eylulden once oldugu icin DSH almadan okullara basvura bilir miyim? Bu konu hakkinda bilgisi olan var mi acaba? Bana danisman sirketim DHS\'ya girmeden de okula sartli basvurabilecegimi eger DSH\'yi alirsam Ekim ayinda Mastera baslayabilecegimi soyledi. Diger yandan kurstaki bir arkadasim DSH olmadan universitelere bas vuramayacagimi bu yuzden 2017 subat ayina kadar beklemem gerektigini soyledi. Bu da asagi yukari 6 ay bosta beklemek demek. Daha bu konuyu okul sekreterligine sormadim ama ilk isim bu olacak. Fakat bu konu hakkinda bilgisi olan arkadaslar yardim edebilir mi? Simdiden tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 22, 2016 5:28 pm

Danisman sirketin tam net bir bilgi verememis sanirim ?

Sartli kabul icin basvuru tarihlerini dikkate almayin.
Basvurmak istediginiz universitenin, DSH olmadan kabul verip vermedigini ogrenin, ona gore hangi seviyede Almanca istedigine bakin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari