Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Heidelberg Universitesi\'ne Kabul Hakkinda

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kalamarus

Mesaj gönderen kalamarus » Çrş Nis 06, 2011 2:12 am

Merhaba arkadaslar. Araniza yeni katildim. Oncelikle siteyi hazirlayanlara cok tesekkur ediyorum burada buldugum bilgileri baska forum sayfalarimda bulamadim gercekten cok yararli bir site.

Simdi ben Heidelberg universitesinde politikwissenschaft okumak istiyorum. Az cok arastirdigim kadar bu universite sifir Almancayla aliyormus. Simdi ayni universitenin dil kursu sayfasinda evraklar eksiksiz olursa kabul alinir diye bir ifade okudum universiteye kabulde ne gibi kriterler dikkate aliniyor ? Evraklari eksiksiz tamamladigimda direkt kabulumu alabiliyor muyum ? Reddedilmemem icin nasil bir donanima sahip olmam lazim ?

Simdiden Tesekkurler...

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Çrş Nis 06, 2011 11:11 pm

cok muallak bir soru olmus.napsam reddetmezler diye birsey yok.istersen agzinda kus tut,basvuran ogrencileri degerlendirdik.kalifiye sirasina gore aldik,yer kalmadi dese birsey diyemezsin.yani evraklarini hazirla gonder,sonrasini beklemek disinda yapcak birsey yok.

kalamarus

Mesaj gönderen kalamarus » Prş Nis 07, 2011 3:17 pm

Tesekkurler alp... bir sorum daha olacak

Diyelim kabulum geldi universite beni dil kursuna yonlendirdi o zaman o universitenin bir ogrencisi statusunde oluyormusum peki calisma iznimde oluyormu yani vizeyi ogrenci vizesi olarak mi dil kursu vizesi olarak mi aliyoruz

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Nis 07, 2011 4:20 pm

ogrenci adayi vizesi aliyorsun,dil kursu sirasinda calisma iznide verilmiyor..

kalamarus

Mesaj gönderen kalamarus » Cum Nis 08, 2011 2:51 am

yani essen universitesindeki gibi sartli kabul almis oluyorum degil mi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Nis 08, 2011 3:27 pm

[quote]kalamarus tarafindan yazilan metin:
yani essen universitesindeki gibi sartli kabul almis oluyorum degil mi?[/quote]

Selamlar kalamarus aramiza hosgeldin ve keyifli forumlar..

Heidelberg\'in sartli onkabul verdigini bilmiyordum ama eger oyleyse evet kabul aldiginda artik universitenin ogrencisiymis gibi yani Duisburg-Essen Uni\'sinin verdigi haklarin aynisini almis olursun.
Ogrenci karti,uni kutuphanesi,internet ve ogrenci yurdlarindan faydalanabilirsin.

Politikwissenschaft icin NC uygulamasi vardir %90 olasilikla.Diploma notun onemli rol oynuyor.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

kalamarus

Mesaj gönderen kalamarus » Cum Nis 08, 2011 11:59 pm

Aslinda bende heidelberg universitesi sartli kabul veriyor diye kesin bir yargi duymadim ama arastirdigim kadar duisburg-essen paderborn ve heidelberg uni 0 almancayla kabul eden universiteler dendigini gordum ve universitede kabul alindigi takdirde kendi dil kursuna a1 kurundan baslama imkani varmis. Umarim NC yoktur cunku ortalamam 56.80. Adi yurtdisinda da yurticinde de gecen bir lisede okuyorum bunun katkisi olur mu ki ?

kalamarus

Mesaj gönderen kalamarus » Cmt Nis 09, 2011 12:25 am

Birde bu adresten baktigim kadariyla NC yok Heidelbergde

http://www.nc-werte.info/studiengang/po ... senschaft/