Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Duisburg-Essen Uni. Master

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
candas01

Mesaj gönderen candas01 » Sal Mar 22, 2016 11:40 am

Merhabalar,

Duisburg-Essen Uni. Automation Control bolumune basvurdum fakat yetersiz not gerekcesiyle basvurum geri cevirildi. Almanya\'da master yapmayi gercekten istiyorum. Kis donemine tekrar basvuru yapabilme hakkim var mi, merak ediyorum. Ayrica diger merak ettigim bir konu da donem arasi basvurusu ile donem basi basvurularinda farklilik var mi?

Su an ki planim is bulup deneyim kazanip tekrardan basvurmak, bu konuda fikirleriniz ve onerileriniz nelerdir? Tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 22, 2016 12:33 pm

Hakkin var ama ingilizce ISE bolumleri icin cok yuksek not ortalamasi isterler. Almanca bolumlere basvuru yapmani tavsiye ederim ve sadece tek bir uniye degil bir cok universiteye basvuru yap.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

candas01

Mesaj gönderen candas01 » Sal Mar 22, 2016 8:05 pm

Donem basinda kabul edilen ogrenci sayisinin, donem ortasinda kabul edilen ogrenci sayisindan daha fazla oldugunu dusunuyorum fakat ne kadar dogru ne kadar yanlis bilemiyorum. O yuzden sanki donem basinda basvurmak biraz daha avantajli gibi geliyor.

Ortalama haric istedikleri sartlari karsiliyordum fakat maalesef olmadi. Ve deneyim oldu, tek bir universiteye basvurmak gibi bir yanlisi bir daha yapmam

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 22, 2016 8:19 pm

Yok asagi yukari ayni olur basvurular, ama kisa yine dene tabiki.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Denizz

Re: Duisburg-Essen Uni. Master

Mesaj gönderen Denizz » Pzr Oca 08, 2017 1:41 am

Candas ortalaman kaçtı acaba?

Physiker, 3.20 ile ingilizce ISE bölümlerden kabul alma olasılığı var mıdır? TU dortmund, Stuttgart, Siegen uni gibi okullardan? Hochschule lerde şansımız artar mı yada?

Teşekkürler.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Pzr Oca 08, 2017 11:34 pm

Candaş kaç ortalamaya red verdiler ?

Diğer başvuralarının başırılı olması dileğimle..

orhun_93

Mesaj gönderen orhun_93 » Pzt Oca 09, 2017 5:09 pm

candas01 yazdı:Merhabalar,

Duisburg-Essen Uni. Automation Control bolumune basvurdum fakat yetersiz not gerekcesiyle basvurum geri cevirildi. Almanya\'da master yapmayi gercekten istiyorum. Kis donemine tekrar basvuru yapabilme hakkim var mi, merak ediyorum. Ayrica diger merak ettigim bir konu da donem arasi basvurusu ile donem basi basvurularinda farklilik var mi?

Su an ki planim is bulup deneyim kazanip tekrardan basvurmak, bu konuda fikirleriniz ve onerileriniz nelerdir? Tesekkurler
Merhaba , Cukrurova otomotıv muhendıslıgı mezunu olarak oncelıkle gecmıs olsun darısı bıdahakı donem ıcın alacagın kabulune olsun. Ben de duısburg essen unıversıtesıne makıne muhendıslıgı ıcın basvurdum 23.11.2016 tarıhınde ve hala bana net bır cevap gelmıs degıl evet veya hayır olarak. Sana yoneltecegım soru sudur ne zaman basvurdun master programına ve ne zaman karar geldı sana kardesım , belırlı tarıhlerı hatırlıyor musun?

ulashes

Mesaj gönderen ulashes » Cum Oca 13, 2017 1:33 am

Merhaba arkadaşlar.Bende duisburga başvurdum ve cevabı 2 gün önce geldi yetersiz not diye şimdi diğer üniversitelere bakıyorum makina mühendisiyim hangi üniversitelere başvurmalıyım önerileriniz var mı acaba?
Phantasie ist wichtiger als wissen denn wissen ist begrenzt.

orhun_93

Mesaj gönderen orhun_93 » Cum Oca 13, 2017 11:59 am

DUısburg essen herhalde turklere karsı katı bır polıtıka uyguluyor bu aralar. Benim de dun ıtıbarı ıle basvurum reddedılmıs ortalamam bahane gosterılerek. 2.71 idi ortalamam.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Cum Oca 13, 2017 1:57 pm

Evet bütün dünya gibi Duisburg-Essen de kafayi bize takmis durumda:)

Yav yok öyle seyler, genelde 3 ün altindaki ortalamalara üniversite red verir. Ben masterimi DUE de bitirdim, hocalarin veya üniversite calisanlarinin yaklasimi son derece iyiydi.

orhun_93

Mesaj gönderen orhun_93 » Cum Oca 13, 2017 2:03 pm

duisburger yazdı:Evet bütün dünya gibi Duisburg-Essen de kafayi bize takmis durumda:)

Yav yok öyle seyler, genelde 3 ün altindaki ortalamalara üniversite red verir. Ben masterimi DUE de bitirdim, hocalarin veya üniversite calisanlarinin yaklasimi son derece iyiydi.
Sımdı neler yapıyorsunuz pekı masterdan sonra?

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Çrş Oca 18, 2017 9:36 am

Calisiyorum.

orhun_93

Mesaj gönderen orhun_93 » Çrş Oca 18, 2017 3:46 pm

duisburger yazdı:Calisiyorum.
Mukemmel acıkladın kardesım gercekten :)))

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Çrş Oca 18, 2017 11:21 pm

Konuyla alakasi olmadigi icindir..

caglartsr

Mesaj gönderen caglartsr » Çrş Oca 18, 2017 11:51 pm

duisburger yazdı:Evet bütün dünya gibi Duisburg-Essen de kafayi bize takmis durumda:)

söylediğiniz bilgi ingilizce bölümler için mi yoksa her iki dilde ki bölümler için mi geçerlidir? almanca dili üzerinden yapılan başvurularda çok fazla 3 ortalama şartı aranmadığı için merak ettim.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Cmt Oca 21, 2017 12:47 pm

Bölüme göre degisiyor ama ingilizce bölümlerde cok daha yüksek ortalama isteniyor.