Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Itiraz Dilekcesi..

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
guneyaman

Itiraz Dilekcesi..

Mesaj gönderen guneyaman » Çrş Mar 23, 2011 1:31 am

Selamlar arkadaslar ilk basvurumu yaptigimda bitirdigim fizik bolumunden basvuru yaptm ve ret aldim sebebi ise fizik bitirmissin bidaha neden fizik okumaya gidiyosun die onun ustune dier somestirda baska bi universitenin kucuklugumden beri dusundugum jeoloji bolumune kaydim oldu ve kabulum geldi yine eksiksiz butun ewraklarimla beraber yine basvurdum kadin hicbiseyin eksik deil dedi motivasyon yazima kadar orda kalmayip geri doncegimi sadece daha iyi bi egitimi oldugu icin orda okumak istedigimi motivasyon yazimdada belirttim. Sonuc olarak yine ret geldi bu seferde fizikden basvuru yapmissin simdide jeolojiden basvuru yapiyosun bu kararin bize inandirici gelmedi okuma istegin inandirici bulunmadi die yine ret :S ben napiyim arkadaslar itiraz dilekcemi yazicam simdi herhangi bi fikri olan bana yardim edebilcek neler yazmam gerektigini bilen birisi varsa fikirlerinize acigim herkese simdiden iyi dilekleri ve yardimlari icin tesekkur ederim.
Okumak evrenseldir unutmayalim herkesin hakki!!!

MERVE ASCI

Itiraz Dilekcesi..

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Mar 23, 2011 1:38 am

fizik bolumunden anladigim kadari ile lisans kabulu elmissin.o zamanki red karari icin suna one surebilirsin: "Turkiye\'de fizik bolumunu bitirdim ve Almanya\'da kendi bolumumde master yapmak istiyorum;fakat oncelikle bazi lisans derslerini almam gerekiyor.Bu yuzden uni ilk olarak lisans kabulu verdi." bu cok mantikli bir aciklama olur.jeoloji konusunda da yan ciz ya da yan dal olarak okumak istiyorm yaz.

MERVE ASCI

Itiraz Dilekcesi..

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Çrş Mar 23, 2011 1:41 am

itiraz dilekcelerinin cok fazla ise yaradigini dusunmuyorum.yine de denemekte fayda var tabii ki.eger ise yaramazsa fizik kabulun ile yukarida yazdigim bilgilere benzer bir mativasyon mektube yaz ve basvur derim.

guneyaman

Itiraz Dilekcesi..

Mesaj gönderen guneyaman » Çrş Mar 23, 2011 2:55 pm

[quote]MERVE ASCI tarafindan yazilan metin:
itiraz dilekcelerinin cok fazla ise yaradigini dusunmuyorum.yine de denemekte fayda var tabii ki.eger ise yaramazsa fizik kabulun ile yukarida yazdigim bilgilere benzer bir mativasyon mektube yaz ve basvur derim.[/quote]

bu 3.ret kadin buda olmazsa bidaha basvurma demisti son basvurumu yaptigimda mahkemeye basvur demisti S:

alp22

Itiraz Dilekcesi..

Mesaj gönderen alp22 » Çrş Mar 23, 2011 6:37 pm

senin adina uzuldum.ama dilekceni yazcaksan hukuki icerigi saglam olmali.farazi ihtimaller delil teskil etmez .yani senin niyetin okuma olmayabilir dusuncesiyle red alman hukuki degil.ama bu konuda sahsi basvurulardan cok hukumetin bu konuda birsey yapmasi lazim.ben bizim ulkenin dis isleri ,egitim bakanligi kadar pasif bir kurum gormedim.ulan o kadar insanin gidiyor basvuruyor bir o kadar da red aliyor.yaptigin o kadar anlasma var.o anlasmalara gore bu cocuklarin haklari neler anlatsana.bilgilendirsene.ne is yapiyor bu egitim bakanligi anlamis degilim.bu avrupaya giris surecinde birsuru olanak tanindi dediler ama kimseyi bilgilendirmediler.vizesiz gidis hakki var kismini da gene zannedersem yabanci bir avukat turklerin bu hakki var demisti de ogrenilmisti.

yani demem o ki,sen dilekce yazcaksan icinde hukuki gerekcelerin olmasi lazim.onun disinda yazacagin hersey hikaye.su su anlasmaya su su kanuna gore benm okuma hakkim var.suna gore boyle bir gerekce hukuki degil tarzinda bir dilekce olmasi lazim.yoksa su anda sen dilekcende niyetim gercekten okumak diye dil doksen bi anlami yok.isin kotu tarafi bu konuda uzmanlasmadigi muddetce bir avukat sana bilgi de veremez.bu konularda uzman birini bulman lazim.

guneyaman

Itiraz Dilekcesi..

Mesaj gönderen guneyaman » Prş Mar 24, 2011 12:12 am

Evet tamamen haklisin :S elimden gelen herseyi deniycem hayalimden gelecegimden vazgecmek gibi bi dusuncem yok insallah herseyde olumlu gider..