Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap Nasil Acilir ? - 3 -

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 18, 2011 9:17 pm

Bir onceki basliklari ve yorumlari incelemek isteyenler icin link

Bloke Hesap Nasil Acilir ? -2- TIKLAYIN
Bloke Hesap Nasil Acilir ? -1- TIKLAYIN

Bloke hesabi sadece Deutsche Bank\'da degil Almanya daki butun bankalarda acabilirsiniz..Hesabi acabilmek icin asagidaki mail adresine konto acilmasi icin gerekli formlari istediginizi belirten bir mail yaziyorsunuz :

[mail]db.student@db.com[/mail]

Bloke Hesap Basvuru formu icin yazisma ornegi ;

Sehr geehrter Damen und Herren;

ich waere Ihnen dankbar, wenn Sie mir die notigen Unterlagen fur die Eroffnung eines Sperrkontos bei der Deutsche Bank zumailen wurden

Mit freundlichen Grußen

Ad -Soyad

Daha sonra size bu adresten sperrkonto ile ilgili basvuru formu geliyor.. formu eksiksiz olarak dolduruyoruz fakat imza kisimlarini bos birakiyoruz..Bu kisimlari daha sonra basvuru yapacaginiz konsoloslugun hukuk bolumunde gorevli gozetiminde imzaliyorsunuz..
(bir kac gune kadar formu da burda yayinlayacagiz nasil dolduruldugunu )
Yani formu internetten indirmek yeterli degil,imzalatmak icin onceden konsolosluga gitmeniz gerekmektedir daha sonra posta ile Almanya\'da ki adrese gonderiyorsunuz.

* Hukuk bolumune gitmek icin randevu almaniza gerek yoktur
* Islem ucreti olarak yaninizda 20 Euro bulundurmayi unutmayin..
* Pasaportunuzu ve on sayfasinin fotokopisini yaninizda bulundurmayi unutmayin.
Tum islemler bittikten sonra Bloke Hesap formlarini asagidaki adrese yollayacaksiniz ;

Deutsche Bank Privat- und Geschaeftskunden AG
Service Center PBC Hamburg
IFC- Service -Auslaendische Studenten-
Grosser Burstah 18-30
20457 Hamburg.

Akabinde konto acildiktan sonra size IBAN numarasi ile hesap numaranizi mail yada posta yoluyla gondecekler.. gelen mail i veya mektubu goturup Turkiye deki herhangi bir bankada size verilen IBAN numarasina gerekli olan meblayi transfer ediyorsunuz.. Bir kac gun icinde hesabiniz aktif hale getirilmis olup yine posta veya mail yoluyla size hesabinizin acildigina dair bir belge yollarlar.. Mail yoluyla gelmis ise, ciktisini almaniz yeterli.. Belgeler otomatik olarak hazirlandigi icin imza yoktur, ama aldiginiz cikti konsoloslukta vize basvurusu yaparken orjinal olarak kabul edilir..

Su siralar Bloke Hesap ucreti ;

* 12 aylik toplam 7.908 Euro ,
* Aylik cekim miktari ise yaklasik 659 Euro\'dur..

Bloke Hesap miktari hakkinda en guncel miktari ogrenmek icin lutfen vize basvurusunda bulunacaginiz konsoloslugun internet sitesine bakiniz...
* Bloke Hesap yaparken bunu goz onunde bulundurmaniz lazim
* Ve yatirdiginiz para uzerinden 50 Euro islem parasi kesildiginide unutmayin,100 euro daha fazla yatirmaniz iyi olur.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Pzt Mar 21, 2011 11:07 am

15.03.2011 de bloke hesabima ek para yatirdim ama halen hesabin son hali gelmedi bankadan mail. ve konsolosluga vermem lazim bunu. simdi mail attim bekliyorum. fikri olan var mi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Mar 21, 2011 3:11 pm

Bankaya e-posta attiysan artik cevabi beklemek lazim.Cevaba gore diger yollar dusunulebilir.

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Pzt Mar 21, 2011 5:47 pm

gecen hafta atmistim maili gonderdiler hesabi ama son yatirdigim para eksikti simdi cevap geldi bankadan gecen ay gonderdik size hesabi diye. ama son gonderdigim meblag dahil degil buna da.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 22, 2011 3:26 am

Tekrar e-posta at durumunu anlat ben son gonderdigim meblag ile birlikte bir guncelleme istiyorum de ya da "kontoauszug " istiyorum de..

Ama konsolosluk icin bu kadar kasmana gerek yok diye dusunuyorum.
Havale dekondunu ve ilk actigin bloke hesap miktarini gostermen inandirici olacaktir kanimca.

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Sal Mar 22, 2011 5:10 am

tesekkur ederim.bir daha mail yazdim hatta dekontlarida gonderdim. ama olmazsa dedigin gibi yapar dekontu fakslarim konsolosluga. bir an once gelmem lazim oraya baksana aranizda cigkofte yapan bile yokmus :)

yildiz20

Mesaj gönderen yildiz20 » Sal Mar 22, 2011 4:06 pm

bloke hesap formlarini mail isteyince ilk sayfada gelen adres bu forum yazan adresemi gondereyim bu adresemi gondereyim

Die Deutsche Botschaft bzw. Sie selber senden die gesamten von Ihnen unterschriebenen Unterlagen
(beglaubigte Ausweiskopie, beglaubigter Kontoeroeffnungsantrag, Zusatzblatt, ggfls.
Auskunftsermaechtigung und soweit vorhanden eine Kopie der Bestaetigung der
Universitaet/Sprachschule ) an folgende Adresse:

Service Center Hamburg
Auslaendische Studenten
Alter Wall 53
20457 Hamburg
Germany

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Sal Mar 22, 2011 5:01 pm

sson gonderdigim tutar ortlaikta gorunmuyor hadi hayirlisi diyelim. dekontu gondercem artik konsolosluga. istanbul konsoloslugunun e postasi neydi?

yildiz20

Mesaj gönderen yildiz20 » Prş Mar 24, 2011 6:18 pm

bloke hesap formlarinin orjinalimi fotokopisi gonderilecek adres son yazdigim forumda yazanmi yarin onaylatip gonderecegimde helfen mir bitte

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 25, 2011 12:08 am

[quote]yildiz20 tarafindan yazilan metin:
bloke hesap formlarini mail isteyince ilk sayfada gelen adres bu forum yazan adresemi gondereyim bu adresemi gondereyim

Die Deutsche Botschaft bzw. Sie selber senden die gesamten von Ihnen unterschriebenen Unterlagen
(beglaubigte Ausweiskopie, beglaubigter Kontoeroeffnungsantrag, Zusatzblatt, ggfls.
Auskunftsermaechtigung und soweit vorhanden eine Kopie der Bestaetigung der
Universitaet/Sprachschule ) an folgende Adresse:

Service Center Hamburg
Auslaendische Studenten
Alter Wall 53
20457 Hamburg
Germany[/quote]

Selamlar Yildiz20 ,eger sana gelen e-posta\'da bu adres yaziyorsa o zaman dogrudur...
Sitede\'ki adres hali hazirda neredeyse 3 yillik.Adres degisikligi olmus olabilir.
Sana yazdiklara adrese gonderebilirsin gonul rahatligi ile.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 25, 2011 12:09 am

[quote]mohsen tarafindan yazilan metin:
sson gonderdigim tutar ortlaikta gorunmuyor hadi hayirlisi diyelim. dekontu gondercem artik konsolosluga. istanbul konsoloslugunun e postasi neydi?[/quote]

E-Posta adresini konsoloslugun sitesinde bulabilirsin kolayca.

ridwan_27

Mesaj gönderen ridwan_27 » Pzr Mar 27, 2011 5:33 pm

Bloke hesap miktariyla ilgili konsolosluk sitelerinden herhangi bir bilgi bulamadim burada arkadasimiz 7716 avro demis bazi sitelerde 7200 avro olarak geciyor. Tam olarak yatirilacak para ne kadar olmasi gerekiyor. Birde sunu sormak istiyorum bloke hesap actiktan sonra vizeden red gelirse parayi hemen alabiliyor muyuz gecenlerde bir arkadas mahkemelik oldugunu soyledi

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Pzr Mar 27, 2011 5:42 pm

[quote]ridwan_27 tarafindan yazilan metin:
Tam olarak yatirilacak para ne kadar olmasi gerekiyor[/quote]

7908 euro yaziyor..:

http://www.istanbul.diplo.de/contentblo ... ten_DD.pdf
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

ridwan_27

Mesaj gönderen ridwan_27 » Pzr Mar 27, 2011 5:48 pm

tsk ederim bloke hesap acmak icin konsolosluga gitmemize gerek var mi? Birde sunu sormak istiyorum bloke hesap actiktan sonra vizeden red gelirse parayi hemen alabiliyor muyuz gecenlerde bir arkadas mahkemelik oldugunu soyledi

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Mar 27, 2011 8:33 pm

tsk ederim bloke hesap acmak icin konsolosluga gitmemize gerek var mi? Birde sunu sormak istiyorum bloke hesap actiktan sonra vizeden red gelirse parayi hemen alabiliyor muyuz gecenlerde bir arkadas mahkemelik oldugunu soyledi [/quote]

Ilk sorunun cevabi birinci sayfada var.
Parani geri alabiliyorsun,mahkemelik olan arkadas nasil mahkemelik olmus bilmiyorum,belki yanlis anlasilma olmustur ya da belli bir miktar islem ucreti odemek zorunda kalabilir.
Bankaya hesap acmadan bu konudaki endiselerini dile getirirsen illaki cevap verirler.

ridwan_27

Mesaj gönderen ridwan_27 » Pzt Mar 28, 2011 2:47 pm

cevaplar icin tsk ederim suan ben G.antepte yasiyorum bloke hesap acarken Ankaraya gitmem gerek var mi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Mar 28, 2011 5:41 pm

cevaplar icin tsk ederim suan ben G.antepte yasiyorum bloke hesap acarken Ankaraya gitmem gerek var mi?[/quote]

Rica ederim,sorunun cevabi bu basligin ilk sayfasinda var,oradan bakabilirsin.

ridwan_27

Mesaj gönderen ridwan_27 » Pzt Mar 28, 2011 6:14 pm

cok tsk ederim okurken gozumden kacmis aslinda ilk sayfada direk ben yatirlacak paraya odaklanmistim:) yolumuz Ankara dusecek desenize. Almanyadaki akrabalarim bana bloke hesap acamaz mi parayi onlara gondersem

yildiz20

Mesaj gönderen yildiz20 » Sal Mar 29, 2011 4:21 pm

bloke hesap formunda Geburtsname yazan kisma kendi soyadimi yazdim formu onaylatip postaladim sorun cikarmi annekizlik soyadinimi yazmam gerekirdi

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 30, 2011 3:05 am

cok tsk ederim okurken gozumden kacmis aslinda ilk sayfada direk ben yatirlacak paraya odaklanmistim:) yolumuz Ankara dusecek desenize. Almanyadaki akrabalarim bana bloke hesap acamaz mi parayi onlara gondersem[/quote]

Acamazlar malesef cunku senin islak imzan vs gerekli...Formu dolduruken 2. kisiye yetki verilmesi kismi var oraya bir akrabanin ismini yazarsan para yatirma vs ve diger islemlerini senin adina yapabilirler...Ama hesap acamazlar.
Vekaletname ile de olur mu bilemiyorum...

Ya da telefonla onceden konsoloslugu bir ara iki kere git gel yapmak istemiyorum de ve vize gorusmesinin oldugu gun bloke hesabida ayni anda actiramaz miyim diye bir sansini dene derim..Belki yapiliyordur ve sanki boyle bir seyler daha onceden duymus gibiyim ama malesef hatirlamiyorum.

Kilitli