Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Genel Hatlariyla Almanya Vizesi 3

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Oca 05, 2012 3:26 pm

[quote][quote]Metin K tarafindan yazilan metin:

beyanname derken neyi kastediyorlar arkadaslar?[/quote][/quote]

Formalite bir belge sana Almanyadaki yapacagin seyleri soyluyorlar imzaliyorsun okadar.

mcann

Mesaj gönderen mcann » Sal Oca 17, 2012 11:17 pm

Merhaba siteyi uzun zamandir takip ediyorum. Universite egitimi icin Almanya\'ya gidecegim.Vize hakkinda size bir soru sormak istiyorum.
Ben uni-assist ile giessen universitesine basvurumu yaptim.Onlarda belgelerimi universiteye yolladilar.Universitede belgelerimi dil kursuna gonderdi ve dil kursu kaydim tamamlandi elime kabul belgesi geldi.Simdi Vizeye basvurumu yapacagim ama aklima takilan soru Basvuru kosullarindaki \'\'Yuksek ogrenim hakkini gosteren belgelerden biri\'\' yazan yerde universite kabul belgem yok dil kursu kabul belgem var bunumu verecegim ?
7.madde\'de ise Dil kursu kayit belgesi seklinde aciklama var
Simdi ben herhangi bir alman universitesinden kabul belgesi almadim.Dil kursundan aldim Vize de sorun cikarmi onu sormak istiyorum.

Cok uzun oldu kusura bakmayin. Cevaplarsaniz cok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Oca 17, 2012 11:41 pm

Uni-Assist \'den herhangi bir kagit gelmedi mi universiteye basvurduguna dair ?
Sadece dil kursu ilede basvurabilirsin ogrenci vizesine , ancak cogu zaman universiteden kabul isteniiliyor Almanya da universitelerle ilgilendigine dair.
Ve tabi uni kabulun olunca vize de olumlu bir etki birakiyor.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Oca 18, 2012 9:45 am

vize de diplomanin noter onaylisini kabul ederler mi ? Eger turkiyedeki okuldan ilisigimi kesersem ve vizeden red alirsam acikta kalacagim. Bu risk adami intihar ettirir. Cevap bekliyorum cunku bugun en gec 3 e kadar dilekce yazip dekanliga sunmak zorundayim.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Oca 18, 2012 12:19 pm

Genelde yani normal sartlarda diplomanin asli goturuluyo vize gorusmesinde konsolosluga ama senin durumunda olanlar noter onaylisini gotururse olur mu bilmiyorum yinede aslini gormek isteyeceklerdir
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Oca 18, 2012 12:21 pm

okulla ilisigimi kesmeye karar verdim.Bana red vermeleri icin bi neden olmadigini dusunerekten veya dusunemeyerekten (cunku kafam cok bulandi) 1 saate kadar dilekcemi dekanliga sunacagim.Ben yarim donem burada egitim gordu gozuktum benden transkript falan isterler mi ? ama kayit sildirecegim icin ve mezun olmadigim icin transkripte falan gerek olmayacagini dusunuyorum. Zaten istemiyorlar genelde.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Oca 18, 2012 12:24 pm

su an okuldayim internetten kazandi belgesinin ciktisini aldim. Asli gibidir diye muhurletmeye gittim ogrenci islerine.Adamlarin bana bi kufretmedigi kaldi. Zaten posta gelmiyor o internetten aldiginiz belge aslinin ta kendisidir diyorlar.Ama ben burada o kagida okuldan asli gibidir diye onaylatilacak diye bir yazi okumustum. Simdi ne yapmaliyim ? O kagidin yeminli tercumesi yeterlimidir ?

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Oca 18, 2012 12:29 pm

Orasi sana kalmis tabi okulla ilisigini kesip kesmemen sonucta garanti degil vize alip alamayacagin ama hepimiz risk aliyoruz bu asamada. Riske girmeyende ilerleyemez. Kaplumbaga bile ilerlemek icin boynunu disari cikarmak zorundadir. Risk :)

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Oca 18, 2012 12:32 pm

ya ben okulu birakmasam devamsizliktan kaldigim ortaya cikacak. O daha kotu bir durum. yoksa ben noter onaylisini da gotururum. Ama o bir sekilde transkriptlerimi isterler devam ediyorsan bakalim bi diye. E adamlar hakli tabi istemekte. Ama ortada sinava giren \'\'ben\'\' yokum :D sinava giren kisi yok ortalikta ama devamsizlik var.Cunku bu okul o kadar berbat ki bi dondurma isini bile gerceklestiremedim bunlar yuzunden ki kalmis gorunuyorum su an . Cunku almanyadaydim 3 aydir okul isleri icin. dogal olarak okulu astim turkiyedekini.

sen bide su 2. soruya bakiver :)

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Çrş Oca 18, 2012 12:42 pm

2. sorunda asli gibidir damgasini noterden vurdurabiliyosun iste internetten bakiyolar ha tamam diyip vuruyolar damgayi. Okuldanda vuruluyor bildigim kadariyla ama niye oyle muamele yapmislar anlamiyorum alti ustu bi damga vuracaksin sanki tas atipta kolumu yorulacak.

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş Oca 18, 2012 12:45 pm

ustteki sorumu cevapladiktan sonra alttaki soruma bakan herkese benden kocaman sevgi :))

-Okul veya universite bittikten sonra yapilan isler hakkinda belgeler.
Ben 2010 da liseden mezun oldum. 2011 e kadar dersaneye gittim. 2011 de makine muh. kazandim . Yani burada neyi belirtmem gerekiyor ? dersane belirtmek sacma degilmi veya benmi yanlis anladim veya hicbirsey belirtmeyecekmiyim bu durumda :D

-Ogrenim gorulecek universitenin hangi sehirde bulunduguna,okunacak bolum,sehir vs. hakkinda bilgiler istiyor. Bu ne demek bunu ilk defa duyuyorum. :S

bu sorular konsoloslugun sitesinden alintidir.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Oca 18, 2012 2:35 pm

gercekten okumaya giden biri hem gittigi sehir hakkinda hem de bolum hakkinda genis bilgilere sahip olur dusuncesindeler bence;)yani adam sana neden duisburg dedigin de sartli kabul icin demek yerine baska detayli bilgiler sunmalisin bence;)

mcann

Mesaj gönderen mcann » Prş Oca 19, 2012 12:32 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:

Sadece dil kursu ilede basvurabilirsin ogrenci vizesine , ancak cogu zaman universiteden kabul isteniiliyor Almanya da universitelerle ilgilendigine dair.
Ve tabi uni kabulun olunca vize de olumlu bir etki birakiyor.[/quote]

Bana gelen kagit okuldan gelmis bende almanca olmadigi icin dil kursun\'dan geldi sanmistim.Dil kursunun belgeside pazartesi elime ulasacak.Vizeye basvuru yaparken Dil kursuna para yatirmis olmam gerekiyormu vize icin isterlermi ?
Birde son bir sorum var ogrenci saglik sigortasini nasil ve nereden yaptiracagiz ?

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Prş Oca 19, 2012 2:52 pm

[quote]mcann tarafindan yazilan metin:

Bana gelen kagit okuldan gelmis bende almanca olmadigi icin dil kursun\'dan geldi sanmistim.Dil kursunun belgeside pazartesi elime ulasacak.Vizeye basvuru yaparken Dil kursuna para yatirmis olmam gerekiyormu vize icin isterlermi ?
Birde son bir sorum var ogrenci saglik sigortasini nasil ve nereden yaptiracagiz ?[/quote]
ankara.diplo.de orada sigorlari kabul edilen sirketlerin ismi var
konsolosluk senin dil kursuna ne kadar odeme yaptigini gosteren
belgeyi kurs planini(kac peryot olduguna) gormek isteyecekler.
Bunlar senin okuma konusunda ciddiyetini gosteren belegelerdir :)

mcann

Mesaj gönderen mcann » Prş Oca 19, 2012 3:26 pm

[quote]mbasalak tarafindan yazilan metin:

Birde son bir sorum var ogrenci saglik sigortasini nasil ve nereden yaptiracagiz ?[/quote]
Bunlar senin okuma konusunda ciddiyetini gosteren belegelerdir :)[/quote]

Cevapladiginiz icin tesekkurler. ankara.diplo.de sitesinde her yeri aradim ama malesef sigorta sirketlerinin isimlerini bulamadim.Dil kursuna ben a1 seviyesinden baslicagim a1-a2 seviyeleri icin para odesem yeterli olurmu yoksa b1 demi odeyim ?
Birde vize icin bazi kisilerden bazi belgeleri istemiyorlar benden hangi belgeleri istediklerini randevu aldigim zamanmi ogrenecegim ?

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Prş Oca 19, 2012 3:55 pm

[quote]mbasalak tarafindan yazilan metin:

Bunlar senin okuma konusunda ciddiyetini gosteren belegelerdir :)[/quote]

Cevapladiginiz icin tesekkurler. ankara.diplo.de sitesinde her yeri aradim ama malesef sigorta sirketlerinin isimlerini bulamadim.Dil kursuna ben a1 seviyesinden baslicagim a1-a2 seviyeleri icin para odesem yeterli olurmu yoksa b1 demi odeyim ?
Birde vize icin bazi kisilerden bazi belgeleri istemiyorlar benden hangi belgeleri istediklerini randevu aldigim zamanmi ogrenecegim ?[/quote]
link:
http://www.ankara.diplo.de/contentblob/ ... kblatt.pdf
buradan bakabilirsin
1.sayfaya bak genelde bircok sorunun cevabi ordadir :)

kubilay

Mesaj gönderen kubilay » Prş Oca 19, 2012 4:07 pm

Merhaba arkadaslar siteyi uzun zamandir takip ediyorum duisburg-essen ursitesinden sartli kabulum var yaklasik 2ay oldu kabul alali ama garantor garantor ayarlamaya calisiyorum bu sure gecikirse herhangi bir sorun olurmu ve KREDI muracatinda nasil bulunabilirim. emegi gecen arkadaslra tesekkur edrim.

mcann

Mesaj gönderen mcann » Prş Oca 19, 2012 4:08 pm

[quote]
link:
http://www.ankara.diplo.de/contentblob/ ... kblatt.pdf
buradan bakabilirsin
1.sayfaya bak genelde bircok sorunun cevabi ordadir :)[/quote]

Cok tesekkurler :)

mbasalak

Mesaj gönderen mbasalak » Prş Oca 19, 2012 5:45 pm

[quote]kubilay tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar siteyi uzun zamandir takip ediyorum duisburg-essen ursitesinden sartli kabulum var yaklasik 2ay oldu kabul alali ama garantor garantor ayarlamaya calisiyorum bu sure gecikirse herhangi bir sorun olurmu ve KREDI muracatinda nasil bulunabilirim. emegi gecen arkadaslra tesekkur edrim.[/quote]
Kardes imkanin varsa en saglami bloke hesap :)

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Prş Oca 19, 2012 6:04 pm

Arkadaslar okulun ogrenci isleriyle en sonunda kavga edicem 2 gundur bi dekanlik bi ogrenci isleri arada kaldim.

Kazandi belgesinin internet ciktisini okula asli gibidir seklinde onaylatmak istiyorum diye gittim.Onlar biz aslini gormeden yapamayiz dediler. Daha sonra osym burosunu aradim ve dedi ki:her okulun ogrenci islerine biz sifre veriyoruz verdigimiz sifreyle bakabilirler dedi. Tekrar gittim ogrenci islerine bizde boyle bir sifre yok diyorlar. Asli gibidir yapamayiz konsolosluk onu kabul etmesi gerekirmis. Onlara gore. Notere gittim onlar da noter onayi koymuyor cunku elektronik ortam ciktisini onaylamiyorlarmis ve zaten o asli diyor noterdekilerde. Simdi ben o belgenin yeminli tercumesiyle gitsem kabul ederler mi ? 2 gundur yapmadigim sey konusmadigim mudur sef kalmadi kimse bisey yapmiyor. :S:S:S:S

Kilitli