Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni Duisburg-Essen hakkinda bilgisi olanlardan yardim bekliyorum

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
umut07

Mesaj gönderen umut07 » Pzt Mar 07, 2011 10:29 pm

Arkadaslar bu universiteyi dusunuyorum. "International Studies in Engireering" diye bir programlari var muhendislik icin.

Dil olarak %50 Almanca, %50 Ingilizce oluyormus dersler yani herhalde kredi olarak esit agirlikli ders seciliyor, adindan da anlasilacagi gibi cogunlugu yabanci ogrenciden olusuyor bolumun.

Acaba ilk sene dil kursu var ya hani hem Almanca hem Ingilizce mi kurs yoksa sadece Almanca kursu mu var? Gerci Ingilizce seviyem fena degil.

Diger bir nokta sifir Almanca ile kabul veriyor sanirim bu universite o yuzden oncelikli tercihim. Baska o sekilde kabul veren universiteler var mi tavsiye edebileceginiz?

Ayrica eyalet olarak da NRW cazip geldi konum olarak ozellikle. Ulasim agi, Belcika-Hollanda yakinligi ve harclarin kalkmasi da bana cazip gelen noktalar.

Danismanlik hizmeti icin de bu siteye basvurmayi dusunuyorum . Bu universiteye baska basvuracak olanlar varsa ozel mesaj veya MSN yoluyla iletisim kurabiliriz.

Eger bu universitede okuyan ve bilgi-tecrubelerini aktaracak olan abiler varsa cok memnun olurum. Ozellikle yasam kosullarini da merak ediyorum, tutumlu olursak aylik 550-600 euro ile gecinebilir miyiz? Bir de dil kursu ucretlerini merak ediyorum tabi.

Herkese iyi forumlar.

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Pzt Mar 07, 2011 10:37 pm

[quote]umut07 tarafindan yazilan metin:
Diger bir nokta sifir Almanca ile kabul veriyor sanirim bu universite o yuzden oncelikli tercihim. Baska o sekilde kabul veren universiteler var mi tavsiye edebileceginiz? [/quote]

Merak ettiginiz herseyin cevabi Duisburg Universitesi makalesinde mevcut :) Sifir almanca ile kabul veren universitelerin sayisi ne yazik ki kisitli. Duisburg,Wuppertal,Paderborn vs.. Ama zaten DSH sinavini verdikten sonra istediginiz universiteye basvuru yapabilirsiniz.

Iyi forumlar..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

umut07

Mesaj gönderen umut07 » Pzt Mar 07, 2011 10:47 pm

Cevaplar icin sagolun. Makaleyi okudum da orada International Studies in Engineering ten bahsedilmemis.

TOEFL vermek gerekiyor ama onu da sanirim 1 yil dil egitimi aldiktan sonra vermek lazim, 1 yilda Ingilizce+Almanca halledebilirim diye dusunuyorum zaten orta seviye Ingilizce biliyorum.

Sifir Almanca ile kabul veren diger uniler Wuppertal-Paderborn demissiniz. Duisburg onlara oranla daha tercih edilen bir universite sanirim? Ayrica dediginiz gibi Almanca\'yi halledip diger universiteler basvurma sansi var.

OSS yerlestirme belgesi de 10 yil gecerli sanirim?

Son olarak forumun sponsoru oldugu dil okulunun yillik maliyeti yaklasik kac euro dur ? BIr rakam var mi bu konuda?

Ilgi gosteren herkese tesekkurler

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Pzt Mar 07, 2011 10:53 pm

Gerci bunun hakkinda da bir sorum var. Ben bu sene TR de muhendislik kazanip basvuracagim ya hani Uni Duisburg\'a. Sartli kabul geldi diyelim, 1 sene sonunda verdim dil sinavini. Sonra diger universitelere basvurma sansi var ama o sene gene mi TR den sinav kazanmak lazim? 1 yil once kazandigimiz bolumu basvurdugumuz universite kabul eder mi? Bu konuda kafam karisik biraz. [/quote]

Tekrar girmene gerek yok, 10 yil gecerli oss belgesi, dil kursu fiyati icin sponsorun kendi sitesine bakabilirsin

Istersen ozelden msn adresini ver, anlatabilirim sana bunlari. Ayni durumdayiz ve yardimci olabilirim sana :)

umut07

Mesaj gönderen umut07 » Pzt Mar 07, 2011 10:55 pm

[quote]afd92 tarafindan yazilan metin:
Gerci bunun hakkinda da bir sorum var. Ben bu sene TR de muhendislik kazanip basvuracagim ya hani Uni Duisburg\'a. Sartli kabul geldi diyelim, 1 sene sonunda verdim dil sinavini. Sonra diger universitelere basvurma sansi var ama o sene gene mi TR den sinav kazanmak lazim? 1 yil once kazandigimiz bolumu basvurdugumuz universite kabul eder mi? Bu konuda kafam karisik biraz. [/quote]

Umut istersen ozelden msn adresini ver, anlatabilirim sana bunlari. Ayni durumdayiz ve yardimci olabilirim sana :)[/quote]

gonderdim ozel mesajdan, tesekkurler ilgin icin :)

umut07

Mesaj gönderen umut07 » Sal Mar 08, 2011 1:03 am

arkadaslar bir sorum daha olacak

OSYM yerlesti belgesi agustos ortasi gibi geliyor, gelir gelmez basvuru yaparsak 1-2 ay icinde sartli kabul gelir mi?

makalede 15 temmuz - 15 ocak denmis somestrlar icin son basvuru tarihleri , fakat ilk sene dil kursu olacagi icin bunlardan etkilenmez diye dusunuyorum. orada okuyan bir arkasim da oyle dedi ama emin olamadim.

yoksa 15 temmuz gececegi icin 15 ocagi beklemek sart mi ?

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Sal Mar 08, 2011 1:13 am

Duisburg Essen\'den istedigin zaman sartli kabul alabiliyorsun.Tarih problemi yok.Zaten once dil kursu yapacaksin.Kein Problem:)

umut07

Mesaj gönderen umut07 » Sal Mar 08, 2011 1:44 am

[quote]MERVE ASCI tarafindan yazilan metin:
Duisburg Essen\'den istedigin zaman sartli kabul alabiliyorsun.Tarih problemi yok.Zaten once dil kursu yapacaksin.Kein Problem:)[/quote]

Cevap icin tesekkurler .Cok iyi o zaman.

Size basvurmayi dusunuyorum danismanlik icin. O zaman OSYM tercihlerinden sonra basvurmak mantikli gibi . Erken basvurmanin bir anlami yok herhalde.

Bir de sponsoru oldugunuz dil okulu hakkinda bilgi alabilir miyim acaba? Kur sayisi ve ucretlerini merak ediyorum.

Iyi gunler.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Sal Mar 08, 2011 1:57 am

kesinlikle haklisin.sonuctan sonra basvurmak en mantiklisi.kisa sure icinde sartsi kabulun alinir zaten.kurlar ve ucretler hakkinda ayrinitli bilgiyi kursun sitesinten edinebilirsin.Ben de Rheinlan ile hazirlandm kursa.Gercekten bu konuda cok tecrubeli bir kurum.

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Sal Mar 08, 2011 7:29 am

Umut hadi gozumuz aydin (: Benim de yanlis bildigim birseyi duzeltmis Merve Abla,tesekkurler

O zaman biz sinav sonucundan sonra basvururuz hemen :D

umut07

Mesaj gönderen umut07 » Sal Mar 08, 2011 12:02 pm

[quote]afd92 tarafindan yazilan metin:
Umut hadi gozumuz aydin (: Benim de yanlis bildigim birseyi duzeltmis Merve Abla,tesekkurler

O zaman biz sinav sonucundan sonra basvururuz hemen :D[/quote]

Aynen ya. Cok iyi oldu. Ben de tam sana mail atacaktim simdi, sen gormussun bile :)

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Sal Mar 08, 2011 3:47 pm

Merve Abla bir sorum var, Bu istedigin zaman sartli kabul alma olayi sadece Duisburg icin mi gecerli? Diger sartli kabul veren universitelerden de alabiliriz heralde? (Paderborn,Wuppertal vs.)

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Sal Mar 08, 2011 4:23 pm

Bu konu acilmisken bende sorayim Dui.Essende online basvurular belli bir sure sonra kapaniyor,heralde bize yani uni. yerlesti belgesi geldikten sonra basvuracaklar(agustosun son haftasi-eylul), elle doldurup gondercekler degl mi basvurularini???
@@EmRe@@

denizby61

Mesaj gönderen denizby61 » Cmt Mar 12, 2011 1:11 am

arkadaslar durumum sizinkiyle tamamen ayni.yalniz ben sunu ogrenmek istiyorum.diyelim ben turkiye\'d hukuk kazanip almanya\'da okumak istiyorum.duisburg-essen uni\'ye basvuru yapabilirmiyim ? hukuk bolumu duisburg-essen de yok.biri bana yapilabilir demisti.yada ben yanlis anladim.ama beni bu konuda aydinlatabilir misiniz?

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Cmt Mar 12, 2011 10:34 am

Istedigin universitede o bolum yoksa nasil basvuru yapabilirsin ki? hmmm

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cmt Mar 12, 2011 4:11 pm

eger Duisburg\'ta hukuk yoksa okumak mumkun olmaz di mi?!Dusseldorf\'ta var.Duisburg\'a da cok yakin orasi.orayi tercih edebilirsin.

denizby61

Mesaj gönderen denizby61 » Pzr Mar 13, 2011 1:51 am

.zaten yanlis oldugunu biliyordum emin olmak istedim.kabul sartlari da cok zor dusseldorf\'un,ayrica koln\'un.bildigim kadariyla nrw\'de 4 uni\'de hukuk var.koln,dusseldorf,bielefeld,bonn. sanirim baska yok.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Pzr Mar 13, 2011 2:28 am

Eger once dil kursuna gideceksen Duisburg Essen Uni\'den bir bolumden vize icin sartli kabul al.Zaten dil sinavini verdikten sonra Dusseldorf\'a Hukuk bolumune basvurursun.

denizby61

Mesaj gönderen denizby61 » Pzr Mar 13, 2011 12:12 pm

aklim karisti.duisbur-essen\'den sartli kabul almak icin o uni\'de olan bir bolumu oss\'de kazanmak gerekmez mi? yani diyelim ben hukuk\'u kazandim,duisburg-essen\'de de hukuk yok.ben orada dil kursuna gitmek icin,duisburg-essen\'in her hangi bir bolumune,mesela siyasal veya isletmeye basvurabilirmiyim? .yani bana sunu demezler mi , "sen turkiye\'de hukuk kazandin , neden isletmeye siyasal\'a basvuru yapiyorsun?

umut07

Mesaj gönderen umut07 » Çrş Nis 06, 2011 2:19 am

Arkadaslar International Studies in Engineering programinda egitim ucreti donemlik 480 Euro olarak yazilmis. NRW de harclar kalkti deniliyordu , acaba gelecek sene kalkacagi icin mi hala sitesinde yer aliyor universitenin? Yoksa bu ISE programina ozel bir durum mu?

Yasam maliyeti olarak da 585 Euro yazmislar , bu gayet uygun gibi :)

Bir de danismanlik icin bu siteye basvurmayi dusunuyorum acaba bu International Studies in Engineering programi icin kabul aliniyor mu danismanlik hizmeti kapsaminda?

Tesekkurler simdiden ...

Edit: Simdi makaleye baktim egitim danismanligi bolumunden, Bilgisayar Muhendisligi (B )(M) (E) yazmis, yani herhalde hem lisans hem de yuksek lisansi Ingilizce ? Oyleyse TestDAF falan istemiyordur herhalde, peki Almanca olmadigi icin sartli kabul olmamasi gibi bir durum olur mu acaba?