Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya - Turkiye Telefon Hatti

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
octomat

Mesaj gönderen octomat » Pzr Şub 26, 2012 4:24 pm

merhablar;

Arkadaslar burda gecici olarak ay yildizin aystar tarifesini aldim ama hesapli oldugunu dusunmuyorum.Turkiyeyi dk/0.09 euro almanya ici dk/0.15euro konusabiliyorum.

Turk telekomun cikardigi kesin donus tarifesi var 20 euro ya turkiye avea ve sabit hatlar bedava her yone turkiye ve almanya 100 dk bu nasil kullanan varmi?

Kendi tarifesinin avantajli oldugunu dusunen varsa yazabilirmi.

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Pzr Şub 26, 2012 5:13 pm

Arkadaslar ben arastirma yaptim poivy en ucuzu android ve iphone da programi mevcut wifi uzerinden hem sabit-hemde cep tellerini cok ucuza ariyorsunuz.Sabit hatlari aramak ucretsiz cep tellerini aramakta 0,070 euro daha ucuzu yoktur.Tavsiye ederim.

Ben sadece int. fiyatlarini merak ediyorum.Mesela turkcell almanyanin sinirsiz interneti 10 euro daha ucuzu varmi?

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Pzr Şub 26, 2012 7:04 pm

@octomat

Ben Turktelekom mobile kullaniyorum ve memnunum.

@Borumu

8 Euro\'ya \'Aldi\' var. Bahsettigin Turkcell Avrupa\'nin internet hizmeti cok kotu, tavsiye etmem. Diger operatorlerde de 10 Euro genelde. Ama Turkcell\'den daha iyiler kesinlikle..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Şub 28, 2012 2:03 am

Sanirim en ucuz yontem WIROFON... yakinda detayli yazarim.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Mar 07, 2012 1:33 am

[quote]FarukDemir tarafindan yazilan metin:

@octomat

Ben Turktelekom mobile kullaniyorum ve memnunum.

@Borumu

8 Euro\'ya \'Aldi\' var. Bahsettigin Turkcell Avrupa\'nin internet hizmeti cok kotu, tavsiye etmem. Diger operatorlerde de 10 Euro genelde. Ama Turkcell\'den daha iyiler kesinlikle..[/quote]

aldi 15 euro aylik yahu..ilk sticki alirken 40 euro veriyon bi..sonra her ay 15 euro hatttindan kesiyor..ayrica anlasmada yapmiyorsun sizlere tavsiyem kesinlikle aldi net...vodafonu alan arkadaslar cok pisman.. :)
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Mar 07, 2012 1:36 am

ben tr deki sabit hatlari skype araciligi ile aramayi dusunuyorum cok daha ucuz arkadaslar 400 dk ayda 7.5 euro..aylik sinirsiz yada yillik sinirsiz tarifeleride mevcut.
bilmiyorum kullanan varsa ben almayi dusunuyorum tavsiye eder mi nasildir ?

memo

Mesaj gönderen memo » Çrş Mar 07, 2012 1:46 am

turkcell europa bence kraldir,

butun tr ve almanya her yone dk si 9 cent ve dun sitelerine baktim tarifeye gecince 5 cent oluyor.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 07, 2012 4:37 am

Simdi ;

Wirofon kisaca Skype gibi internet uzerinden telefonlasmayi saglayan Turk Telekom\'a ait olan bir sistemdir.
Eger aileniziz kullandigi ev telefonu uzerinden Wirofon\'u aktive etmek istiyorsaniz , o zaman Almanya\'dan Turkiye\'yi aradiginizda sanki ev telefonunuzla yan komsunuzu ariyormus gibi sehir ici tarifesiyle dakikasi 8.8 Kurus odersiniz.
Faturada gene ev telefonuna yansir.

Tabi GSM numarasi ararsaniz dakikasi 37 kurus olmus olur.

Wirofon icin sadece sizin kurulum yapmaniz lazim ve Turkiye\'de ki ailenizin ev telefonu kimin uzerine kayitliysa onun telefon uzerinden verecegi onayla sistem aktive edilmis oluyor.

Ve aksam 7 sabah 7 arasi ayda toplam 3.000 dk ucretsiz.Onun harici ev telefonlari genelde Turk Telekom\'un StandartHATT paketindedir ve sabit hatlari aramanin dakikasi 8,8 kurus.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 07, 2012 4:39 am

Yahut ailenizden birinin facebook veya Skype adresi varsa o zaman internet uzerinden ucretsiz konusabilirsiniz surekli.
Ben 2 yildir skype uzerinden konusuyorum ve simdi facebook\'da skyple birlesti ve videolu ucretsiz konusma yapabiliyoruz.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Mar 07, 2012 12:36 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:

Yahut ailenizden birinin facebook veya Skype adresi varsa o zaman internet uzerinden ucretsiz konusabilirsiniz surekli.
Ben 2 yildir skype uzerinden konusuyorum ve simdi facebook\'da skyple birlesti ve videolu ucretsiz konusma yapabiliyoruz.[/quote]
yok ben skype uzerinden kontor satin alarak evleri aramaktan bahsetmistim :)

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Çrş Mar 07, 2012 5:09 pm

[quote]mehmetcobanlar tarafindan yazilan metin:

aldi 15 euro aylik yahu..ilk sticki alirken 40 euro veriyon bi..sonra her ay 15 euro hatttindan kesiyor..ayrica anlasmada yapmiyorsun sizlere tavsiyem kesinlikle aldi net...vodafonu alan arkadaslar cok pisman.. :)[/quote]

Mehmet, biz Aldi\'nin cep telefonu icin olan internet paketinden bahsediyoruz, aylik 8 Euro olan :)
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

octomat

Mesaj gönderen octomat » Çrş Mar 07, 2012 7:47 pm

arkadaslar;

Inter Voip diye bi program var internet uzerinden calisiyo skyp gibi sabit hatlari 3 cent arayabiliyosun cep telefonlarida 9 cent gibi ucret soylemisti ama arastirabilirisiniz mennun oldugunu soyluyodu.

sway

Mesaj gönderen sway » Pzt Oca 20, 2014 6:05 pm

skype hesabiniza nasil para yukluyorsunuz. bankkartla yuklendigi soyleniyr ama suan turkiyedeyim. 1 ay sonra gidecegim gitmeden yukleme yapmak istiyorum. ancak kartla yukleyemedm. havale yapicam. havalenin onayinda sorun cikabiliyormus

siz almanyada skype a nasil yuklme yapyirsnz

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Pzt Oca 20, 2014 6:35 pm

frizbox modem alip o modeme telefonunuzu da baglarsaniz,internet uzerinden uygun fiyatli gorusebilirsiniz.hatta cep telefonunuzda modem arasinda wireless baglantisi kurarsaniz,cep aramalarinizida bu modem uzerinden yapabilirsiniz.
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Oca 21, 2014 7:05 pm

skype paypal odemesi de aliyo. paypal i da banka hesabinda eslestiriyosun. paypal in turkce sayfasi da olmasi lazim. o sekilde daha rahat yapabilirsin. ben bu sekilde odeme yapiyorum skype a

turkiyeyle uzun uzun konusanlar icin skype i tavsiye ederim. aylik 12 kusur euroya dunya paketi alirsaniz 60 ulkenin sabit hatlariyla sinirsiz konusuyosunuz. ister cep telefonundan ister bilgisayardan. internet olan heryerden konusulabiliyo.

sway

Mesaj gönderen sway » Sal Oca 21, 2014 7:19 pm

paypal a para yatirmasida dert . kredi karti yok. banka kartini denedim olmadi.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Oca 21, 2014 7:29 pm

yo hic de dert degil ben 2 gun icinde cok rahat halletmistim. simdi SEPA ya geciyolar ekleme sureci nasil oldu bilmiyorum ama bende su sekildeydi;

hesap no, BLZ,... vs paypal in sitesinden kaydediyodun hesabina. paypal senin hesabina ufak bi odeme yapiyodu ve sen aciklama kisminda bi kod gonderiyodu. dogrulama icin paypal in sayfasinda bu kodu verip dogrulama islemini gerceklestirip hesabi onayli duruma getirip tamamliyodun sureci. sonra her alisverisinde paypal otomatik kesiyo hesabindan parayi. sen ekstra paypal a yatirmiyosun bisey.

sway

Mesaj gönderen sway » Sal Oca 21, 2014 8:26 pm

kart kullanmadan paypala para aktarabiliyormuyum. cozemedim olayi.

son care iban la banka havalesi yapicam.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Oca 21, 2014 8:47 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

sen ekstra paypal a yatirmiyosun bisey.[/quote]

gayet acik soylemisim aslinda.

sen paypal ile alisveris ya da odeme yaptiginda paypal senin hesabindan otomatik cekiyo. havale falan yapma zorunlulugun yok tabi ben illaki havale yapicam demiyosan. turkiyede alisik olmadigimiz bi odeme yontemi bu. Lastschrift diye gecer adi almanyada, ingilizcesi de direct debit tir. Paypal almanyada bu sekilde odeme secenegi mevcut, ama paypal turkiyede yok boyle bi secenek.

sway

Mesaj gönderen sway » Sal Oca 21, 2014 9:37 pm

welly inan iyi bir bilgisayar kullanicisiyim. ama bu paypali cozemedim :)