Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universiteye sartli kabul ile gelip dil kursundan sonra Ausbildung' a gecis mümkün mü?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
isilwen

Universiteye sartli kabul ile gelip dil kursundan sonra Ausbildung' a gecis mümkün mü?

Mesaj gönderen isilwen » Çrş May 22, 2024 11:25 pm

Arkadaslar merhaba ben gecen sene ikinci lisansim icin sartli kabul ile Almanya' ya geldim, su anda üniversitenin dil kursuna devam ediyorum. Vizem bitti, su an FIktionsbescheinigung' um var ve belediyeden randevum gelince bir yillik dil ogrencisi olarak (ya da hazirlik ogrencisi, dogru terimi bilmiyorum) oturum karti verecekler.

Ancak maddi durumlar ve birkac sorun sebebiyle Ausbildung yappmanin benim icin daha mantikli olduguna karar verdim. Sorum da basliktan anlasilacagi gibi ben Ausbildung yapacak bir yer bulsam dil hazirligi ogrencisi oturum kartim ile Ausbildung yapabilir miyim ya da is yeri buldugum zaman oturum kartimi degistirebilir miyim? Nasil bir yol izlemem gerek, yardimci olabilir misiniz?

Tam olarak o süreci de bilmemekle birlikte 1 yil bir yede calisip daha sonra isci vizesine gecme sansim yok. Gelecegimi de Ausbildung a göre sekillendirmek istiyorum.

Tesekkürler iyi forumlar.

Feramis2001

Re: Universiteye sartli kabul ile gelip dil kursundan sonra Ausbildung' a gecis mümkün mü?

Mesaj gönderen Feramis2001 » Çrş May 22, 2024 11:29 pm

Bende bu konu hakkında bilgi edinmek istiyorum.up

isilwen

Re: Universiteye sartli kabul ile gelip dil kursundan sonra Ausbildung' a gecis mümkün mü?

Mesaj gönderen isilwen » Sal Haz 04, 2024 6:00 pm

Dostlar bilgisi olan kimse yok mu?