Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Okul Kayıtlanma Öncesi Vize Başvurusu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
neutrino

Okul Kayıtlanma Öncesi Vize Başvurusu

Mesaj gönderen neutrino » Cmt May 04, 2024 5:32 pm

Arkadaşlar merhaba, yüksek lisans için başvurduğum üniversiteden admission letter elime ulaştı, yani bundan sonraki aşama olarak okula kayıt yaptırmam gerekiyor. Okul, evrakları posta yoluyla Almanya'ya göndermemi istiyor ve evrak gönderme süreci temmuz ayının sonunda başlayacak. Okulum ekim ayında başlayacağı için, ilk önce erkenden vizeye başvurup vizeyi alsam ve sonra evrakları okula kayıtlanma için göndersem, bu bir problem yaratır mı? Normalde ilk önce okula kayıtlanma, sonra vize başvurusu mu yapılıyor? Okulun göndermemi istediği belgeler içinde üniversite diploması var, yani vizede de kullanacağım bir evrak. Almanya'ya kayıtlanma için belge gönderdiğimde onların işleme alması ve postalama süreçleri uzun sürer ve vizem yetişmeyebilir diye endişe ediyorum, bu yüzden ilk önce vizeye mi başvursam diye düşünüyorum. Acaba bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Okul Kayıtlanma Öncesi Vize Başvurusu

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 06, 2024 1:00 pm

Kayit süresi bitene kadar postayla veya elden götürebilirsiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

neutrino

Mesaj gönderen neutrino » Pzt May 06, 2024 10:37 pm

Physiker yazdı: Pzt May 06, 2024 1:00 pm Kayit süresi bitene kadar postayla veya elden götürebilirsiniz.
Merhaba, cevabınız için gerçekten çok teşekkür ederim. Kendimi tekrar etmiş olacağım ancak kafamda netleştirmek istiyorum, yani okula kayıt olmadan önce vizeye başvurabileceğimi mi söylüyorsunuz? Vizede diplomamın orijinalini vereceğim, acaba bu belgeyi bana geri verecekler mi? Okula kayıtlanmada lazım olacak çünkü. Tekrar çok teşekkür ederim.

admslv1

Mesaj gönderen admslv1 » Sal May 07, 2024 6:57 pm

neutrino yazdı: Pzt May 06, 2024 10:37 pm Merhaba, cevabınız için gerçekten çok teşekkür ederim. Kendimi tekrar etmiş olacağım ancak kafamda netleştirmek istiyorum, yani okula kayıt olmadan önce vizeye başvurabileceğimi mi söylüyorsunuz? Vizede diplomamın orijinalini vereceğim, acaba bu belgeyi bana geri verecekler mi? Okula kayıtlanmada lazım olacak çünkü. Tekrar çok teşekkür ederim.
Ben kendimden örnek verirsem benden kabul belgesi dışında öğrenci belgesi de istemişlerdi vize başvurusunda. İstersen vizeye başvur eksik belge talebi gelirse belgeyi gönderirsin. İstemeyebilirler de tabiki.
TU Darmstadt - Mechanics Master
İzmir 41F
Başvuru Tarihi: 01.12.2023
Görüşme Tarihi: 10.01.2024
Başvuru Sahibinin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024
Eşin Vize Geliş Tarihi: 13.03.2024