Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

LGS Sonucunu Yararıma Kullanabilir Miyim?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
igokochi

LGS Sonucunu Yararıma Kullanabilir Miyim?

Mesaj gönderen igokochi » Pzt Nis 29, 2024 4:33 am

Merhabalar,
Ben ne yazık ki bir açık lise mezunuyum, Türkiye'de okumayı düşünürken son sene geçtim ve de yanlışlıkla ilk dönemde okulu bitirdim. Bilen bilir Açık Lise mezunları için Einzelfallentscheidung olarak karar verilecek diyor anabinde. Bunun üstüne zaten neresi çıkarsa çıksın farketmez kafasıyla YKS sonuçlarını seçerken de yanlışlıkla 24-1 diye gittiğini farketmediğimden normalde en sona yazmak istediğim başka kimsenin seçmediği kıbrısta bir özel yazılım mühendisliğinden paralı kabul aldım. Bunun da üstüne E-okul'a giremiyorum, Halk Eğitim Merkezinden aldığım transkript'de gittiğim okullar yazmıyor ve eski liselerimden aldığım karneler dışında oralarda okuduğumu kanıtlayabileceğim bir belgem yok. Bu durumu Uni-Assist'e yazdığımda da bir non-answer yazıp geçtiler.
Şimdi anlatıyorum bahane sunuyorum tabi ama böyle öğrenciyi görsem ben kendim kabul etmem, ful bahane (ki bunlar dışında tonlarca daha bahanem var) ama yanlış kararlar vere vere öğreniyoruz. Yine de bana bu halimle dahi TU Clausthal'dan bedingte Zulassung verdiler. Benim şu anki planım Almanya'da 1 yıl okuyup duruma göre belki de erkenden externe FSP vererek başka bir üniversiteye geçip belki kredileri de saydırmak. Tabi bu 1 seneyi gidip de Clausthal-Zellerfeld gibi köylük yerlerde geçirmek istemiyorum. viewtopic.php?f=17&t=13533 postunda yazılan bazı üniversitelere başvuran benim gibi bir açık lise mezunu buldum ama bana kapı gibi uni-assist'den Studienkolleg yap emailini forward etti. Önceden Gürkan beyin yazdıklarına göre üniversite politikası diye düşünürdüm ama galiba görevli kendisi karar veriyor geçerli mi geçersiz mi diye.
Bu yukarıda yazdığım defektleri *belki* kapatabilecek SAT ve TOEFL sonuçlarım var ama bunlar da çok akademik başarıyı göstermiyor. Zamanında LGS'den %1 yapmıştım, kontrol de ettim şu an da MEB sitesinden sonucu alabiliyorum ama yüzdelik dilimi göstermiyor. Acaba bunu da üniversitelere başvurumda yollasam pozitif etki eder mi?
Ayrıca okumaya zahmet ettiyseniz planımla ilgili fikrinizi söylerseniz de sevinirim. Genel olarak forumdan okuduklarıma göre bu planı kafamda oluşturdum, bir eksiği varsa veya aklınızda başvurumu iyileştirebileceğim farklı metotlar varsa lütfen söyleyin.