Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

iş arama vizesine hak kazanıldıktan sonra y.lisans için hak kazanılması hk.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
caladdict

iş arama vizesine hak kazanıldıktan sonra y.lisans için hak kazanılması hk.

Mesaj gönderen caladdict » Cmt Nis 20, 2024 9:12 pm

Merhaba,
İş arama vizesi için hak kazandıktan sonra y.lisans için de hak kazanırsam iş arama vizesinden öğrenci vizesine dönüşüm mümkün mü? bu durumda tekrar mı başvurmak gerekiyor?

trukun

Re: iş arama vizesine hak kazanıldıktan sonra y.lisans için hak kazanılması hk.

Mesaj gönderen trukun » Pzr Nis 21, 2024 3:34 pm

caladdict yazdı: Cmt Nis 20, 2024 9:12 pm Merhaba,
İş arama vizesi için hak kazandıktan sonra y.lisans için de hak kazanırsam iş arama vizesinden öğrenci vizesine dönüşüm mümkün mü? bu durumda tekrar mı başvurmak gerekiyor?
Merhaba,
Bu bence tamamen gittiğiniz şehrin yabancılar polisine bağlı. Ben de aynı şeyi yapmak istedim. İş arama vizesiyle gidip sonra osnabrück'den kabul aldım master için. Daha sonra Osnabrück'e taşınıp adres kaydı yapıp yabancılar polisine öğrenci vizesine çevirebilir miyiz dedim ancak bana iş arama vizesi sadece iş sözleşmesiyle oturum iznine çevrilir diyip Türkiyeden Başvurmamı söylediler. Biraz şansa dayalı bir durum bence, gideceğiniz okulun olduğu şehirdeki Ausländerbehördeye mail atarsanız daha sağlıklı olur
Osnabrück University - Cognitive Science Master
İstanbul 41F
Başvuru Tarihi: 02.01.2024
Randevu Atanma Tarihi: 17.01.2024
Görüşme Tarihi: 22.02.2024
Dijital iletim: 14.03.2024
Başvuru Sahibinin Vize Geliş Tarihi: -
Eşin Vize Geliş Tarihi: -

edmrshn

Mesaj gönderen edmrshn » Pzt Nis 22, 2024 3:50 pm

trukun yazdı: Pzr Nis 21, 2024 3:34 pm Merhaba,
Bu bence tamamen gittiğiniz şehrin yabancılar polisine bağlı. Ben de aynı şeyi yapmak istedim. İş arama vizesiyle gidip sonra osnabrück'den kabul aldım master için. Daha sonra Osnabrück'e taşınıp adres kaydı yapıp yabancılar polisine öğrenci vizesine çevirebilir miyiz dedim ancak bana iş arama vizesi sadece iş sözleşmesiyle oturum iznine çevrilir diyip Türkiyeden Başvurmamı söylediler. Biraz şansa dayalı bir durum bence, gideceğiniz okulun olduğu şehirdeki Ausländerbehördeye mail atarsanız daha sağlıklı olur
peki iş arama vizeniz ile yarı zamanlı bi işe girip kalan boslukta okula gidemiyor musunuz? öğrenci oturumuna çevirmeden.. saçma gelebilir meraktan soruyorum :)

trukun

Mesaj gönderen trukun » Pzt Nis 22, 2024 5:08 pm

edmrshn yazdı: Pzt Nis 22, 2024 3:50 pm peki iş arama vizeniz ile yarı zamanlı bi işe girip kalan boslukta okula gidemiyor musunuz? öğrenci oturumuna çevirmeden.. saçma gelebilir meraktan soruyorum :)
Maalesef, iş arama vizesi ile gidince çalışma izniniz olmuyor. Vizenin süresi de 6 ay sadece sonrasında iş bulamazsanız uzatamıyorsunuz, tabi istisnalar vardır eminim ki :).
Osnabrück University - Cognitive Science Master
İstanbul 41F
Başvuru Tarihi: 02.01.2024
Randevu Atanma Tarihi: 17.01.2024
Görüşme Tarihi: 22.02.2024
Dijital iletim: 14.03.2024
Başvuru Sahibinin Vize Geliş Tarihi: -
Eşin Vize Geliş Tarihi: -