Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Goethe B1 sınavı

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Cycraft4

Goethe B1 sınavı

Mesaj gönderen Cycraft4 » Cum Nis 19, 2024 3:01 am

Merhabalar, normalde Eylül - Ekim ayı gibi telc b1 girecektim lakin vazgeçip temmuz ayında Goethe b1 girmeye karar verdim,3 ayda nasıl çalışarak sınav geneli yüzde 85 başarı oranı yakalayabiliriz? grammer yönünde bir eksiğim yok lakin kelime yönünden a2 belki varım belki yokum çok eksiğim kelime
sprechen için dilim tutuluyor Almanca konuşurken, diğerleri için aşırı sıkıntım yok

emirogan9

Re: Goethe B1 sınavı

Mesaj gönderen emirogan9 » Cum Nis 19, 2024 8:39 pm

Cycraft4 yazdı: Cum Nis 19, 2024 3:01 am Merhabalar, normalde Eylül - Ekim ayı gibi telc b1 girecektim lakin vazgeçip temmuz ayında Goethe b1 girmeye karar verdim,3 ayda nasıl çalışarak sınav geneli yüzde 85 başarı oranı yakalayabiliriz? grammer yönünde bir eksiğim yok lakin kelime yönünden a2 belki varım belki yokum çok eksiğim kelime
sprechen için dilim tutuluyor Almanca konuşurken, diğerleri için aşırı sıkıntım yok
Kelime bilgisi geliştirmek için çeşitli instagram sayfalarını takip edebilirsiniz güzel içerikler oluyor b1 civarı seviyeler için. Konuşma için de sprachclub denilen konuşma kulüpleri oluyor. Hatta goethe enstitüsünün sprachcafe diye bir etkinliği var her hafta ücretsiz şekilde aynı seviyeden insanlarla alıştırma yapabilirsiniz. Aynı şekilde ücretli olan konuşma kulüpleri de mevcut. Bunlar dışında sınav formatını öğrenin ve düzenli yazma, konuşma alıştırmaları yapın. Okuma ve dinleme için de ağırlıklı olarak denemeler çözmeniz yeterli olur diye düşünüyorum, en azından ben b1'e hazırlanırken öyle olmuştu. Evde kendi kendinize konuşabilirsiniz bu da konuşma için etkili oluyor. Kolaylıklar diliyorum.
Stuttgart/Baden-Württemberg

Cycraft4

Mesaj gönderen Cycraft4 » Cum Nis 19, 2024 9:52 pm

emirogan9 yazdı: Cum Nis 19, 2024 8:39 pm Kelime bilgisi geliştirmek için çeşitli instagram sayfalarını takip edebilirsiniz güzel içerikler oluyor b1 civarı seviyeler için. Konuşma için de sprachclub denilen konuşma kulüpleri oluyor. Hatta goethe enstitüsünün sprachcafe diye bir etkinliği var her hafta ücretsiz şekilde aynı seviyeden insanlarla alıştırma yapabilirsiniz. Aynı şekilde ücretli olan konuşma kulüpleri de mevcut. Bunlar dışında sınav formatını öğrenin ve düzenli yazma, konuşma alıştırmaları yapın. Okuma ve dinleme için de ağırlıklı olarak denemeler çözmeniz yeterli olur diye düşünüyorum, en azından ben b1'e hazırlanırken öyle olmuştu. Evde kendi kendinize konuşabilirsiniz bu da konuşma için etkili oluyor. Kolaylıklar diliyorum.
merhabalar,bir arkadaşım ile konuştuğumda " b1 değil B2 gir aralarında fark yok gibi bişi" dedi doğruluğu nedir bilginiz varmı acaba

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Cum Nis 19, 2024 10:39 pm

Cycraft4 yazdı: Cum Nis 19, 2024 9:52 pm merhabalar,bir arkadaşım ile konuştuğumda " b1 değil B2 gir aralarında fark yok gibi bişi" dedi doğruluğu nedir bilginiz varmı acaba
ben b1'den sonra direkt c1 yaptım o yüzden maalesef pek bilgim bulunmuyor

Cycraft4

Mesaj gönderen Cycraft4 » Cmt Nis 20, 2024 12:24 am

emirogan9 yazdı: Cum Nis 19, 2024 10:39 pm ben b1'den sonra direkt c1 yaptım o yüzden maalesef pek bilgim bulunmuyor
sizin tavsiyeniz nedir peki,direk b1 gireyim mi yoksa B2 mi gireyim arkadaşımın dediği gibi çünkü kimse b1'ken ya ben B2 gireyim dememiş en azından dil sınavına girip geçenlerden fikir almak istiyorum

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Cmt Nis 20, 2024 2:56 pm

Cycraft4 yazdı: Cmt Nis 20, 2024 12:24 am sizin tavsiyeniz nedir peki,direk b1 gireyim mi yoksa B2 mi gireyim arkadaşımın dediği gibi çünkü kimse b1'ken ya ben B2 gireyim dememiş en azından dil sınavına girip geçenlerden fikir almak istiyorum
Bu biraz da size bağlı bir durum. Aslında arkadaşınızın dediği doğru görünüyor, b2 fazla grammer ağırlıklı olmamakla birlikte ciddi anlamda tonla kelime öğrendiğiniz bir kur diyebiliriz. Kelime dağarcığınızı b2-c1 seviyelerinde geliştirebilmeniz adına uni sicher 3 kitabını kullanabilirsiniz. Kendinize güveniyorsanız ve 3 ay gibi bir süre içinde bunu yapabileceğinize inancınız varsa b2 almak mantıklı olabilir. B2 tanınırlığı belli yerlerde işinize daha çok yarayabilecek bir sertifika. Ama vize işleri için şu anda sertifika alacaksanız riske atmaya gerek yok diye düşünüyorum şahsi olarak. Genel profiliniz yeterliyse b1 de gayet yeterli olur bence.

Cycraft4

Mesaj gönderen Cycraft4 » Cmt Nis 20, 2024 3:57 pm

emirogan9 yazdı: Cmt Nis 20, 2024 2:56 pm Bu biraz da size bağlı bir durum. Aslında arkadaşınızın dediği doğru görünüyor, b2 fazla grammer ağırlıklı olmamakla birlikte ciddi anlamda tonla kelime öğrendiğiniz bir kur diyebiliriz. Kelime dağarcığınızı b2-c1 seviyelerinde geliştirebilmeniz adına uni sicher 3 kitabını kullanabilirsiniz. Kendinize güveniyorsanız ve 3 ay gibi bir süre içinde bunu yapabileceğinize inancınız varsa b2 almak mantıklı olabilir. B2 tanınırlığı belli yerlerde işinize daha çok yarayabilecek bir sertifika. Ama vize işleri için şu anda sertifika alacaksanız riske atmaya gerek yok diye düşünüyorum şahsi olarak. Genel profiliniz yeterliyse b1 de gayet yeterli olur bence.
üniversite için istiyorum,kursa yazılacağım üniversitenin sınav geneli yüzde 75 başarı istiyor b1 için b2'de geçsek yeter diyorlar

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Cmt Nis 20, 2024 5:14 pm

Cycraft4 yazdı: Cmt Nis 20, 2024 3:57 pm üniversite için istiyorum,kursa yazılacağım üniversitenin sınav geneli yüzde 75 başarı istiyor b1 için b2'de geçsek yeter diyorlar
O zaman B2 mantıklı olabilir hocam. Kolaylıklar diliyorum başarılar