Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

36F Vizesi Alıp Çalışmaya Başlayan Var Mı?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Jumbo

36F Vizesi Alıp Çalışmaya Başlayan Var Mı?

Mesaj gönderen Jumbo » Pzr Nis 07, 2024 11:36 am

Arkadaşlar merhaba. Biliyorsunuz artık yeni yasayla beraber şartlı kabul öğrencisi olduğunuzda da çalışabiliyorsunuz. Aranızda yeni yasanın çıkışından sonra 36F vizesi alıp çalışmaya başlayan var mı?

millie

Re: 36F Vizesi Alıp Çalışmaya Başlayan Var Mı?

Mesaj gönderen millie » Pzr Nis 07, 2024 12:46 pm

uçuşum bu hafta ama ben öncesinde auslanderbehörde'ye mail atıp sordum, vize sayfasını da ekleyerek. vizem 6 aylık oturum izni alana kadar çalışma iznimi (işverene gösterebilmek için) gösteren bir belge verir misiniz dedim. çalışma iznim olduğunu belirttiler, aşağıdaki maili attılar:

so eine Bescheinigung gibt es nicht. Sie dürfen kraft Gesetz 140 Tage oder 280 halbe Tage im Jahr arbeiten, das ist im § 16b Abs. 3 AufenhG geregelt.

Sie können Ihrem zukünftigen Arbeitsgeber diese Mail vorlegen. Die Beschäftigungserlaubnis wird als Nebenbestimmung auf Ihrem Aufenthaltstitel vermerkt sein.

16b yazıyor vizemde
36F Master Şartlı Kabul JLU Gießen
İstanbul Konsolosluk - Goethe A1 sertfikası
Vize başvuru: 6 Ekim 2023 | Randevu Atanma: 5 Ocak 2024 | Randevu Günü: 1 Şubat 2024
Kargo Mesajı & Teslim: 29 Şubat 2024
6 aylık multi - Studium & Sprachkurs - 16b

emirogan9

Mesaj gönderen emirogan9 » Pzr Nis 07, 2024 1:07 pm

Jumbo yazdı: Pzr Nis 07, 2024 11:36 am Arkadaşlar merhaba. Biliyorsunuz artık yeni yasayla beraber şartlı kabul öğrencisi olduğunuzda da çalışabiliyorsunuz. Aranızda yeni yasanın çıkışından sonra 36F vizesi alıp çalışmaya başlayan var mı?
Merhaba, bu hafta Lieferando'ya başvuruda bulundum. Vize sayfasını da ilettim herhangi bir problem çıkmadı şu ana kadar. Haftaya görüşme yapacağım, olumsuz bir durum olursa yine buraya iletirim. Vizem dediğiniz gibi 36f ve üstünde 16b maddesi ile ilgili kısım yer alıyor.
Stuttgart/Baden-Württemberg

kaan-zi

Mesaj gönderen kaan-zi » Pzr Nis 07, 2024 6:03 pm

emirogan9 yazdı: Pzr Nis 07, 2024 1:07 pm Merhaba, bu hafta Lieferando'ya başvuruda bulundum. Vize sayfasını da ilettim herhangi bir problem çıkmadı şu ana kadar. Haftaya görüşme yapacağım, olumsuz bir durum olursa yine buraya iletirim. Vizem dediğiniz gibi 36f ve üstünde 16b maddesi ile ilgili kısım yer alıyor.
yaklaşık 2 hafta önce başvuru attım, fakat yeteri kadar kurye oldugunu boş durumda geri döneceklerini söylediler gecen gün mail aldim, başvuru sayfasına girdim benden çalışma izni kağıdı ve oturum kartı istediler suan ikiside bende yok onun yerine 36f 16b maddesiyle alakalı kanunu yükledim çalışma izni yerine dün mail geldi belgeler onaylanmış gözüküyor sizle iletişime geçicez önümüzdeki günlerde dediler beklemedeyim güncellerim burayi

Jumbo

Mesaj gönderen Jumbo » Pzt Nis 08, 2024 8:22 pm

kaan-zi yazdı: Pzr Nis 07, 2024 6:03 pm yaklaşık 2 hafta önce başvuru attım, fakat yeteri kadar kurye oldugunu boş durumda geri döneceklerini söylediler gecen gün mail aldim, başvuru sayfasına girdim benden çalışma izni kağıdı ve oturum kartı istediler suan ikiside bende yok onun yerine 36f 16b maddesiyle alakalı kanunu yükledim çalışma izni yerine dün mail geldi belgeler onaylanmış gözüküyor sizle iletişime geçicez önümüzdeki günlerde dediler beklemedeyim güncellerim burayi
Çok iyi olur. Lütfen işler tamamlandığında buraya yazmayı unutma

Jumbo

Mesaj gönderen Jumbo » Pzr Nis 21, 2024 3:50 pm

kaan-zi yazdı: Pzr Nis 07, 2024 6:03 pm yaklaşık 2 hafta önce başvuru attım, fakat yeteri kadar kurye oldugunu boş durumda geri döneceklerini söylediler gecen gün mail aldim, başvuru sayfasına girdim benden çalışma izni kağıdı ve oturum kartı istediler suan ikiside bende yok onun yerine 36f 16b maddesiyle alakalı kanunu yükledim çalışma izni yerine dün mail geldi belgeler onaylanmış gözüküyor sizle iletişime geçicez önümüzdeki günlerde dediler beklemedeyim güncellerim burayi
Merhaba. Bir sonuç aldınız mı başvurunuza?