Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Goethe Institut -Online Almanca Eğitimi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
nazooo

Goethe Institut -Online Almanca Eğitimi

Mesaj gönderen nazooo » Prş Nis 04, 2024 4:57 pm

Herkese merhaba,

Daha önce aramızdan hiç Goethe Institut'un Online Almanca Kursu'na kaydolan oldu mu ? Eğer aranızda daha önce kaydolmuş ve içeriğine vakıf birileri varsa deneyimlerini paylaşabilirler mi acaba?

Bahsettiğim kursun websitesi şudur: https://www.goethe.de/ins/de/tr/kur/typ/dto.html

Çok teşekkürler şimdiden!

av.omer

Re: Goethe Institut -Online Almanca Eğitimi

Mesaj gönderen av.omer » Prş Nis 04, 2024 9:43 pm

Merhaba, ben istanbul merkezli online kurs aldım, a1 ve a2 seviyesi için gayet iyiydi ,haftada 2 gün 1,5 saatlik online dersler ve bunun dışında yoğun şekilde ödev oluyordu. Şimdi ise eşim a1 seviye munich merkezli hafta içi 5 gün ve günde 4 saatlik kursu aldı, gayet memnun şimdilik. Ancak sizin linkini bıraktığınız kursu almadım, bildiğim kadarıyla bu kursta hoca olmuyor ,yalnızca online platformu kullanrak kendiniz öğreniyorsunuz, özellikle ilk kurlar için çok verimli olacağını sanmıyorum bir hoca eşliğinde öğrenmedikçe. DW nin sitesinde nicos weg isimli kendine kendine ogrenme platformu var, ordan ilerlemek daha mantıklı olur sanirim bunun yerine.

nazooo

Mesaj gönderen nazooo » Cum Nis 05, 2024 9:37 am

av.omer yazdı: Prş Nis 04, 2024 9:43 pm Merhaba, ben istanbul merkezli online kurs aldım, a1 ve a2 seviyesi için gayet iyiydi ,haftada 2 gün 1,5 saatlik online dersler ve bunun dışında yoğun şekilde ödev oluyordu. Şimdi ise eşim a1 seviye munich merkezli hafta içi 5 gün ve günde 4 saatlik kursu aldı, gayet memnun şimdilik. Ancak sizin linkini bıraktığınız kursu almadım, bildiğim kadarıyla bu kursta hoca olmuyor ,yalnızca online platformu kullanrak kendiniz öğreniyorsunuz, özellikle ilk kurlar için çok verimli olacağını sanmıyorum bir hoca eşliğinde öğrenmedikçe. DW nin sitesinde nicos weg isimli kendine kendine ogrenme platformu var, ordan ilerlemek daha mantıklı olur sanirim bunun yerine.
Merhaba meslektaşım teşekkürler detaylı bilgi için. Ben 8-9 yıl öncesine kadar B1-B2 seviyesine kadar öğrenmiştim, sonrasında dile dair birçok şeyi unuttum. Nicos Weg'i kesinlikle deneyeceğim. istanbul merkezli online kurs'taki ders işleyişi nasıldı? yavaş mı ilerliyorlar? derslere katılamazsak dersler kaydediliyor mu acaba ? Bir de siz bu kurslara katılımdan sonra sınava girmiş miydiniz? Çok teşekkürler şimdiden.

av.omer

Mesaj gönderen av.omer » Cum Nis 05, 2024 5:23 pm

Merhaba meslektaşım,
1. Derslerin işleyişi genel olarak pratik yapma üzerine kuruluydu. Ödevlerden sonra ilgili odevle alakalı pratik yapıyorduk genelde. Konu anlatımı olmuyordu süre kısıtlı olduğu için. Konu anlatım kısımlarını kendi kendinize ödevlerle ilerletmenizi bekliyorlar.
2. Evet işleyiş biraz yavaş. Yoğun ve normal olmak üzere iki kurs çeşidi var. Kurlar a.1.1 a.1.2. şeklinde oluyor. Yani her kur ikiye veya üçe bölünmüş şekilde. Normal kurda 2 ayda yarım kur , yani a.1.1 örneğin, bitiyor haftada 2 gün 1,5 saatten. Yoğun kurda 2 ayda tam bir kur bitiyor , yani a.1.1 ve a.1.2. örneğin, haftada 4 gün 1,5 saatten. Fiyat 6000 tl civarındaydı. Bu kurs yerine daha hızlı ilerlemek isterseniz, direk almanya munich merkezli kur çok daha hızlı. 3 haftada bir tam kur bitiyor haftada 5 gün 4 er saatten. Bu kurs ödev yoğunluklu değil. Derste de konu anlatıyorlar eşimin söylediğine göre. Tabi turkiye merkezli kurslara göre daha pahalı. Şu anda bir kur 899 euro.
3. Dersler kaydedilmiyor malesef. Devam zorunluluğu en az yüzde 75 katılım şeklinde. Aksi takdirde bir üst kuru alamıyorsunuz dogrudan.
4. Ben sınava girmedim çünkü almanca yerine ingilizce yuksek lisans yapmaya karar verdim ielts puanımı alınca. Eşim ielts puanı henüz alamadığı ve benimle birlikte geleceği için en az a1 seviye öğrenmek zorunda. Bu yüzden eşime almanya merkezli aşırı yoğun ve hızlı olan kursu aldık , önümüzde kabul için kısıtlı süre olduğu için.
Rica ederim.

nazooo

Mesaj gönderen nazooo » Pzt Nis 08, 2024 10:51 am

av.omer yazdı: Cum Nis 05, 2024 5:23 pm Merhaba meslektaşım,
1. Derslerin işleyişi genel olarak pratik yapma üzerine kuruluydu. Ödevlerden sonra ilgili odevle alakalı pratik yapıyorduk genelde. Konu anlatımı olmuyordu süre kısıtlı olduğu için. Konu anlatım kısımlarını kendi kendinize ödevlerle ilerletmenizi bekliyorlar.
2. Evet işleyiş biraz yavaş. Yoğun ve normal olmak üzere iki kurs çeşidi var. Kurlar a.1.1 a.1.2. şeklinde oluyor. Yani her kur ikiye veya üçe bölünmüş şekilde. Normal kurda 2 ayda yarım kur , yani a.1.1 örneğin, bitiyor haftada 2 gün 1,5 saatten. Yoğun kurda 2 ayda tam bir kur bitiyor , yani a.1.1 ve a.1.2. örneğin, haftada 4 gün 1,5 saatten. Fiyat 6000 tl civarındaydı. Bu kurs yerine daha hızlı ilerlemek isterseniz, direk almanya munich merkezli kur çok daha hızlı. 3 haftada bir tam kur bitiyor haftada 5 gün 4 er saatten. Bu kurs ödev yoğunluklu değil. Derste de konu anlatıyorlar eşimin söylediğine göre. Tabi turkiye merkezli kurslara göre daha pahalı. Şu anda bir kur 899 euro.
3. Dersler kaydedilmiyor malesef. Devam zorunluluğu en az yüzde 75 katılım şeklinde. Aksi takdirde bir üst kuru alamıyorsunuz dogrudan.
4. Ben sınava girmedim çünkü almanca yerine ingilizce yuksek lisans yapmaya karar verdim ielts puanımı alınca. Eşim ielts puanı henüz alamadığı ve benimle birlikte geleceği için en az a1 seviye öğrenmek zorunda. Bu yüzden eşime almanya merkezli aşırı yoğun ve hızlı olan kursu aldık , önümüzde kabul için kısıtlı süre olduğu için.
Rica ederim.
Çok teşekkür ederim tüm bilgilendirmeleriniz için!

someoneoutthere

Mesaj gönderen someoneoutthere » Sal Nis 09, 2024 2:35 pm

Merhaba. Ben iki defa Goethe'nin B1.1 kursuna kaydoldum. Vizede B1 e devam ediyor şeklinde göstermek için. Kursun online platformu bence fena değil her yönden geliştiriyor ama hocayla olan derslerden ben bir verim alamadım. A2'yi kendi başıma bitirdiğim için zaten yeteri kadar iyi değilken ders boyunca tamamen almanca konuşuldu ve konuşmam istendi. Anlamakta ve konuşmakta baya sıkıntı çektim. A2'yi bitirmiş ama B1'e de seviyem yetmiyor gibi hissettirdi. Şahsi deneyimim bu şekilde belki başkaları böyle olmasından çok memnun olmuş olabilir. Hocayla olan online derslerde sınıftaki herkes tüm ders boyunca konuşturuluyor. Konuşmak isteyen biri için çok iyi bir pratik olabilir.
Vize Türü: 36F / İstanbul - Freiburg
İDATA Başvuru : 15.11.2023
Randevu Atama: 06.02.2024
Randevu Tarihi : 28.02.2024
Ups maili : 26.03.2024
Pasaport geliş : 27.03.2024 (Onaylandı)