Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Marburg Hazırlık Hakkında

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
d.d.l.

Marburg Hazırlık Hakkında

Mesaj gönderen d.d.l. » Sal Mar 26, 2024 3:38 pm

Merhaba arkadaşlar. Marburg'tan şartlı kabul aldıktan sonra dil kursu için Studienkolleg'e yönlendiriyorlarmış. Ancak burada kurslara erken kayıt olmuyor anladığım kadarıyla. Önce seviye tespit sınavına girmek gerekiyormuş ve öncesinde yer garantisi yok. Sınav da kurs başlamadan yaklaşık 1 ay önce, haliyle o arada vize almak imkansız. Burayla ilgili tecrübesi olan, kursa katılan var mıdır?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Marburg Hazırlık Hakkında

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 26, 2024 3:44 pm

Daha önce bir kac ögrenciyi oraya hazirlik egitimi icin göndermistik. Sinavi online da yapabiliyorlar diye biliyorum veya bir sertifikaniz varsa örnegin telc, ösd veya goethe gibi, sizi seviye tespit sinavindan muaf da tutabiliyorlar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

d.d.l.

Mesaj gönderen d.d.l. » Sal Mar 26, 2024 4:03 pm

Physiker yazdı: Sal Mar 26, 2024 3:44 pm Daha önce bir kac ögrenciyi oraya hazirlik egitimi icin göndermistik. Sinavi online da yapabiliyorlar diye biliyorum veya bir sertifikaniz varsa örnegin telc, ösd veya goethe gibi, sizi seviye tespit sinavindan muaf da tutabiliyorlar.
teşekkürler

Fatihmrza

Mesaj gönderen Fatihmrza » Prş Mar 28, 2024 10:43 am

Bu benim yaklaşık 1.5 ay önce her gün araştırıp bulamadığım çıkmaza girdiğim bir şeydi. Marburg şartlı kabulüm var. Goethe uni hazıelık eğitimi almak istiyorum. Ben de şöyle bir yol izledim çünkü her türlü vizeyi yerleştirme testi ile kurs arasına getirince de yetişmiyordu ki o araya gelmesi de çok zordu. Bundan dolayı önce gidip üninin intensiv kursları vardı ona kayıt oldum 1 ay sürüyor bunlar. Herhangi bir giriş sınavı tam olarak yoktu gibi online bi sınav oldum sadece.(herhangi bir zaman girebileceğin) Vizeye bu dil kursu kaydıyla gidip sonrasına yerleştirme sınavına gireceğim orada. Eğer senin de böyle bir durumun olursa bölgede herhangi bir dil kursuna ön kayıt yaptırıp onunla vizeye gidebilirsin. Sonra oraya gittiğinde marburgun dil kursu sınavına girersin