Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Çalışma Öncesi Dil Kursu

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
primus

Almanya'da Çalışma Öncesi Dil Kursu

Mesaj gönderen primus » Pzr Mar 10, 2024 4:22 pm

Herkese Merhaba,

Türkiye'de A1-A2 kurları sonrasında dil eğitimime daha sağlıklı olacağını düşündüğüm için, Almanya'da devam etme kararı aldım. B1-B2 ve C1 kurlarını Almanya'da almayı düşünüyorum ve sonrasında burada iş fırsatlarını değerlendirmeyi düşünüyorum. Yazılımcı olduğum için, iş bilgime de güvenerek iş bulabileceğime inanıyorum.

Ancak bazı sitelerde dil kursu vizelerinde red alan kişilerin olduğunu okudum. Niyet mektubunda bu arzumdan bahsetmeli miyim?

Sanırım daha çok üniversite için gidenler dil kursu vizesine başvuruyor. Niyetim Almanca kursu sonrasında iş bulma odaklı olduğu için vizede red alma şansım var mı?

Teşekkürler.

Not: Almanca kurs önerileri için de açığım. Şimdilik aklımda Sprachschule Aktiv'in Köln şubesi var.

sgunn

Re: Almanya'da Çalışma Öncesi Dil Kursu

Mesaj gönderen sgunn » Sal Mar 12, 2024 9:53 am

primus yazdı: Pzr Mar 10, 2024 4:22 pm Herkese Merhaba,

Türkiye'de A1-A2 kurları sonrasında dil eğitimime daha sağlıklı olacağını düşündüğüm için, Almanya'da devam etme kararı aldım. B1-B2 ve C1 kurlarını Almanya'da almayı düşünüyorum ve sonrasında burada iş fırsatlarını değerlendirmeyi düşünüyorum. Yazılımcı olduğum için, iş bilgime de güvenerek iş bulabileceğime inanıyorum.

Ancak bazı sitelerde dil kursu vizelerinde red alan kişilerin olduğunu okudum. Niyet mektubunda bu arzumdan bahsetmeli miyim?

Sanırım daha çok üniversite için gidenler dil kursu vizesine başvuruyor. Niyetim Almanca kursu sonrasında iş bulma odaklı olduğu için vizede red alma şansım var mı?

Teşekkürler.

Not: Almanca kurs önerileri için de açığım. Şimdilik aklımda Sprachschule Aktiv'in Köln şubesi var.

Merhaba,

Öncelikle eğer bu vize türüyle gelmeyi düşünüyorsanız bir an önce başvurmanızı tavsiye ederim. Ben ekim ayında başvurdum ve hala randevu atanmasını bekliyorum. Süreç maalesef çok uzun sürüyor. Bende aynı sizin gibi dil kursu sonrası çalışmayı istiyorum. Bu niyetimi motivasyon mektubumda yazmak konusunda kararsızdım. Forumda bir kaç kişinin bu şekilde niyetini yazıp vizesinin çıktığına şahit oldum. Büyük ihtimalle bende gerçek niyetim neyse şeffaf bir şekilde onu yazacağım. Ben Köln'de activlernen kursuna kayıt oldum hakkında iyi yorumlar okudum ve diğer kurslara göre de baya uygun fiyatlı.
İstanbul 44F
Başvuru: 04.10.2023
Atama tarihi:08.04.2024
Görüşme tarihi:29.04.2024

primus

Mesaj gönderen primus » Çrş Mar 13, 2024 2:21 pm

sgunn yazdı: Sal Mar 12, 2024 9:53 am Merhaba,

Öncelikle eğer bu vize türüyle gelmeyi düşünüyorsanız bir an önce başvurmanızı tavsiye ederim. Ben ekim ayında başvurdum ve hala randevu atanmasını bekliyorum. Süreç maalesef çok uzun sürüyor. Bende aynı sizin gibi dil kursu sonrası çalışmayı istiyorum. Bu niyetimi motivasyon mektubumda yazmak konusunda kararsızdım. Forumda bir kaç kişinin bu şekilde niyetini yazıp vizesinin çıktığına şahit oldum. Büyük ihtimalle bende gerçek niyetim neyse şeffaf bir şekilde onu yazacağım. Ben Köln'de activlernen kursuna kayıt oldum hakkında iyi yorumlar okudum ve diğer kurslara göre de baya uygun fiyatlı.
Yanıtınız için çok teşekkür ederim.

Öncelikle sizin mesleğiniz nedir? Bir vize danışmanlığı firmasında yazılımcı olduğum için Almanca öğrenmemin gereksiz olduğunu düşünebilecekleri ve bu yüzden red alabileceğim konusunda şeklinde bir bilgilendirme yapıldı. Bu biraz modumu düşürdü açıkçası. Dil kursundan çok vize süreci düşündürüyor.

Ayrıca felsefe de okumuştum. Yüksek lisans yapmak istemiyorum ancak belki vize için öne sürebilirim.

sgunn

Mesaj gönderen sgunn » Çrş Mar 13, 2024 4:30 pm

primus yazdı: Çrş Mar 13, 2024 2:21 pm Yanıtınız için çok teşekkür ederim.

Öncelikle sizin mesleğiniz nedir? Bir vize danışmanlığı firmasında yazılımcı olduğum için Almanca öğrenmemin gereksiz olduğunu düşünebilecekleri ve bu yüzden red alabileceğim konusunda şeklinde bir bilgilendirme yapıldı. Bu biraz modumu düşürdü açıkçası. Dil kursundan çok vize süreci düşündürüyor.

Ayrıca felsefe de okumuştum. Yüksek lisans yapmak istemiyorum ancak belki vize için öne sürebilirim.
Ben özel sektörde çalışıyorum, devlet destekleri ve teşvikler üzerine. Almanya'da yazılımcı gibi meslekleri neredeyse havada kapıyorlar diye biliyorum. Bu sebeple dil kursu sonrasında orada çalışma istediğinizin çok mantıklı geleceğini düşünüyorum. Forumdan gördüğüm kadarıyla en hızlı üniversite kabulü olanların süreçleri gerçekleşiyor. Bende sizin gibi direkt çalışmak istediğim için en mantıklısı kendim için dil kursunu uygun gördüm.
İstanbul 44F
Başvuru: 04.10.2023
Atama tarihi:08.04.2024
Görüşme tarihi:29.04.2024

primus

Mesaj gönderen primus » Çrş Mar 13, 2024 8:50 pm

sgunn yazdı: Çrş Mar 13, 2024 4:30 pm Ben özel sektörde çalışıyorum, devlet destekleri ve teşvikler üzerine. Almanya'da yazılımcı gibi meslekleri neredeyse havada kapıyorlar diye biliyorum. Bu sebeple dil kursu sonrasında orada çalışma istediğinizin çok mantıklı geleceğini düşünüyorum. Forumdan gördüğüm kadarıyla en hızlı üniversite kabulü olanların süreçleri gerçekleşiyor. Bende sizin gibi direkt çalışmak istediğim için en mantıklısı kendim için dil kursunu uygun gördüm.
Çok sağ olun. Umarım konsolosluktakiler de bu şekilde düşünür :lol: Umarım hayırlısıyla kabul alırız hocam