Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH Sinavina Hazirlik

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
jaymz

DSH Sinavina Hazirlik

Mesaj gönderen jaymz » Cum Şub 11, 2011 4:56 pm

Merhaba arkadaslar !!

Bikac gorus ve onerilerinize ihtiyacim var. Almanca B2 seviyesindeyim. Belgemi aldim ama Almancamin B2 seviyesi kadar iyi oldugunu dusunmuyorum.

Bu seviyeden itibaren bir kisi DSH sinavina hazirlanirken nasil bir yol izlemeli ? hangi yontemlerle calismali ?

Ve DSH sinavini gecebilecek seviyeye ne kadar bir sure sonra gelebilir yaklasik olarak ??

simdiden tesekkur ederim..

MERVE ASCI

DSH Sinavina Hazirlik

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Şub 11, 2011 5:07 pm

Oncelikle Dsh sinavina hazirlanirken hangi kursa gittgin cok onemli.Cunku B2 den sonraki seviye C1 seviyesi ve bu kur Dsh hazirlik kuru.Dersine giren kisi bu konuda ne kadar tecrubeliyse senin basarin da ayni dogrultuda artacaktr.C1 seviyesindeki hazirlik kursu Dsh sinavi icin ilk gerekli sey bence.Cunku bu kurda surekli deneme sinavlari var ve sinava yonelik yollar gosteriliyr.Bunun haricinde surekli almanca kitaplar okumalisin ve mumkun oldugunca almanca kontaga girmeye calis cevrendeki insanlarla.Her gun muhakkak tv den biseyler izle almanca.Zaten bunlari yaptigin surece kelime haznen gelisecektir kendiliginden.Bunlari yapan birinin basarisi kacinilmazdir.Simdidien Dsh hazirlik kitaplari al ve okuma parcalarina,grammer sorularina basla derim ben

jaymz

DSH Sinavina Hazirlik

Mesaj gönderen jaymz » Cum Şub 11, 2011 5:14 pm

[quote]MERVE ASCI tarafindan yazilan metin:
Oncelikle Dsh sinavina hazirlanirken hangi kursa gittgin cok onemli.Cunku B2 den sonraki seviye C1 seviyesi ve bu kur Dsh hazirlik kuru.Dersine giren kisi bu konuda ne kadar tecrubeliyse senin basarin da ayni dogrultuda artacaktr.C1 seviyesindeki hazirlik kursu Dsh sinavi icin ilk gerekli sey bence.Cunku bu kurda surekli deneme sinavlari var ve sinava yonelik yollar gosteriliyr.Bunun haricinde surekli almanca kitaplar okumalisin ve mumkun oldugunca almanca kontaga girmeye calis cevrendeki insanlarla.Her gun muhakkak tv den biseyler izle almanca.Zaten bunlari yaptigin surece kelime haznen gelisecektir kendiliginden.Bunlari yapan birinin basarisi kacinilmazdir.Simdidien Dsh hazirlik kitaplari al ve okuma parcalarina,grammer sorularina basla derim ben[/quote]

peki merve bunlari yaptigimda ne kadar bir sure sonra DSH sinavina girmemi onerirsin ? sanirim nisandaki sinavlara kadar tam hazir olmak zor mu ??

MERVE ASCI

DSH Sinavina Hazirlik

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Şub 11, 2011 5:16 pm

ben suan C1 deyim ve 2 hafta sonra kursumuz bitiyr.siniftaki herkes Subat 19 daki sinava kayit oldu.C1 i okurken seviyene gore kendin karar vermelisin bence.cunku surekli deneme sinavlarinz olacak ve ornek dsh sinavlari cozup notunuzu seviyenizi goreceksinz.O zaman karar vermemlisin bence

jaymz

DSH Sinavina Hazirlik

Mesaj gönderen jaymz » Cum Şub 11, 2011 5:46 pm

[quote]MERVE ASCI tarafindan yazilan metin:
ben suan C1 deyim ve 2 hafta sonra kursumuz bitiyr.siniftaki herkes Subat 19 daki sinava kayit oldu.C1 i okurken seviyene gore kendin karar vermelisin bence.cunku surekli deneme sinavlarinz olacak ve ornek dsh sinavlari cozup notunuzu seviyenizi goreceksinz.O zaman karar vermemlisin bence[/quote]

anladim.. evde hazirlansak bu sinava sansimiz pek yok mu ki ?

MERVE ASCI

DSH Sinavina Hazirlik

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cmt Şub 12, 2011 4:46 am

Ya herkes kurs ile kazanmiyordur sonucta.Bu senin elinde;ama kursun rehberligi tartisilmaz.