Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Zweitstudium Türk üniversitesinden alınmış lisans

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
valerias

Zweitstudium Türk üniversitesinden alınmış lisans

Mesaj gönderen valerias » Pzt Şub 26, 2024 6:32 pm

merhaba,

ikinci lisans için bazı sitelerde yalnızca Avrupadan alınan lisans diploması geçerli olurken bazılarında bu konuda bir şey yazmıyor. Türkiyeden alınan (İTÜ) lisans diploması ile Zweitstudium a başvurabilir miyiz?

io94

Re: Zweitstudium Türk üniversitesinden alınmış lisans

Mesaj gönderen io94 » Cum Mar 08, 2024 11:00 am

Biz bunu yaptigimizda zweitstudium olarak mi degerlendiriliyor bilmiyorum ama evet. Bu durumda lisans diploma notunuz alman sistemindeki NC karsiligina cevriliyor ve bu diploma notunuzla kabul alabiliyorsunuz.

Yabanci ögrenci oldugunuz icin not kriteri de biraz daha düsük oluyor. Örnegin NC 1'le kabul alan bir bölüme NC 1.3 -1.5'le kabul alabiliyorsunuz.

cemildlklc

Mesaj gönderen cemildlklc » Cum Mar 08, 2024 12:00 pm

valerias yazdı: Pzt Şub 26, 2024 6:32 pm merhaba,

ikinci lisans için bazı sitelerde yalnızca Avrupadan alınan lisans diploması geçerli olurken bazılarında bu konuda bir şey yazmıyor. Türkiyeden alınan (İTÜ) lisans diploması ile Zweitstudium a başvurabilir miyiz?
Selam,

Evet ben başvurdum ve kabulüm gelmişti. Herhangi bir ekstra belge veya farklı bir formalitesi yok normal başvuru yaptım ekstra olarak türkiyeden lisans diplomamı da ekledim.

Bence kabul alma şansı daha fazla zweitstudium’da

valerias

Mesaj gönderen valerias » Cum Mar 08, 2024 10:10 pm

cevaplar için teşekkür ederim, okulu uzatmış olmanın nasıl bir dezavantajı olur? deprem ve ulke sartları, bağlı dersler derken 1 yıl uzadı okul.

io94

Mesaj gönderen io94 » Cmt Mar 09, 2024 3:31 pm

Önemli olan diplomanizi almaniz. Zaten baktiklari diploma puaniniz. Kac yilda mezun oldugunuz degil. :)