Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ögrenci vizesi ile Ausbildung

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
emirtk10

Ögrenci vizesi ile Ausbildung

Mesaj gönderen emirtk10 » Prş Şub 22, 2024 2:18 pm

2022 agustostan beri almanyadayim, o günden bu güne hep gecici oturum belgesi verdiler. Ayni sartlarda gelen tüm arkadaslarim farkli yerlerden oturum karti ve direkt 1 senelik oturum aldilar. Gecen ayda da girdigim c1 sinavini veremedim. Oturum sürem martta bitiyor, bunun icin randevu maili attim ayni zamanda bu sürecte de bi yer ile ausbildung ile anlastigimdan da mailde bahsettim. Bana sürecin cok uzadigini ve hic bir sekilde ausbildunga gecis yapmamin mümkün olmadigini söylediler. Kime sorsam, ausbildung bulduysan sana oturum vermek zorundalar vs dedi. Sizin bu konudaki düsünceniz nedir.
NOT: konu vardi daha önce fakat kimse bi sey yazmamis ve acan kisi en son gecen sene aktif olmus.

yyeeii

Re: Ögrenci vizesi ile Ausbildung

Mesaj gönderen yyeeii » Prş Şub 22, 2024 2:52 pm

Hocam ben de Studium için geleceğim fakat Ausbildung olayını da araştırıyorum. Öğrenci vizesinden Ausbildung vizesine geçiş için dün şöyle bir yazı okumuştum, belki işinize yarar. Bir de sağlıkla ilgili Ausbildung bölümlerine daha iyimser baktıklarını duydum.

Anstelle des Studiums können internationale Studierende in eine qualifizierte Berufsausbildung wechseln, wenn sie das Studium vor dem Abschluss abbrechen wollen. Vor Aufnahme der Berufsausbildung müssen sie die entsprechende Aufenthaltserlaubnis nach § 16a AufenthG bei der zuständigen Ausländerbehörde beantragen.

(https://www.make-it-in-germany.com/de/i ... beantragen)
Duisburg-München

emirtk10

Mesaj gönderen emirtk10 » Prş Şub 22, 2024 3:47 pm

yyeeii yazdı: Prş Şub 22, 2024 2:52 pm Hocam ben de Studium için geleceğim fakat Ausbildung olayını da araştırıyorum. Öğrenci vizesinden Ausbildung vizesine geçiş için dün şöyle bir yazı okumuştum, belki işinize yarar. Bir de sağlıkla ilgili Ausbildung bölümlerine daha iyimser baktıklarını duydum.

Anstelle des Studiums können internationale Studierende in eine qualifizierte Berufsausbildung wechseln, wenn sie das Studium vor dem Abschluss abbrechen wollen. Vor Aufnahme der Berufsausbildung müssen sie die entsprechende Aufenthaltserlaubnis nach § 16a AufenthG bei der zuständigen Ausländerbehörde beantragen.

(https://www.make-it-in-germany.com/de/i ... beantragen)
tesekkür ederim yanitin icin, fakat attigin sey üni sonrasi egitimle alakali bir yazi yanlis okumadiysam.

yyeeii

Mesaj gönderen yyeeii » Prş Şub 22, 2024 3:57 pm

emirtk10 yazdı: Prş Şub 22, 2024 3:47 pm tesekkür ederim yanitin icin, fakat attigin sey üni sonrasi egitimle alakali bir yazi yanlis okumadiysam.
Hocam tamamını anlayamadım B1 seviyesiyim ama attığım kısımda “eğitimi tamamlamadan meslek eğitimine geçiş yapabilirler” yazıyor
Duisburg-München

emirtk10

Mesaj gönderen emirtk10 » Prş Şub 22, 2024 4:14 pm

yyeeii yazdı: Prş Şub 22, 2024 3:57 pm Hocam tamamını anlayamadım B1 seviyesiyim ama attığım kısımda “eğitimi tamamlamadan meslek eğitimine geçiş yapabilirler” yazıyor
attigin seye bir daha baktim simdi gördüm bahsettigin yeri, henüz c1 vermedigim icin egitime baslamis sayilmiyorum maalesef

yyeeii

Mesaj gönderen yyeeii » Prş Şub 22, 2024 9:38 pm

emirtk10 yazdı: Prş Şub 22, 2024 4:14 pm attigin seye bir daha baktim simdi gördüm bahsettigin yeri, henüz c1 vermedigim icin egitime baslamis sayilmiyorum maalesef
Hocam ben daad.de’ye girip okulların listesini yapmıştım, hangi okul hangi sertifikayı istiyor diye ama silmişim, 1-2 okul direkt B2 ile başlatıyordu, başvuru tarihleri açıksa oralardan kabul alıp kalmayı deneyebilirsiniz böyle bir fikir geldi aklıma :)
Duisburg-München

emirtk10

Mesaj gönderen emirtk10 » Cum Şub 23, 2024 10:42 am

yyeeii yazdı: Prş Şub 22, 2024 9:38 pm Hocam ben daad.de’ye girip okulların listesini yapmıştım, hangi okul hangi sertifikayı istiyor diye ama silmişim, 1-2 okul direkt B2 ile başlatıyordu, başvuru tarihleri açıksa oralardan kabul alıp kalmayı deneyebilirsiniz böyle bir fikir geldi aklıma :)
tesekkür ederim, bakayim bi ben de