Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sağlık Sigortası

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ozcanhalil

Sağlık Sigortası

Mesaj gönderen ozcanhalil » Sal Şub 20, 2024 3:23 pm

Arkadaşlar selam. Ben üniversiteden şartlı kabul aldım ve vizem de geldi. Dil kursuna gideceğim. Bildiğim kadarıyla dil kursu öğrencileri farklı bir sağlık sigortası yapması gerekiyor. Türkiye'den bu sağlık sigortasını yapabileceğim kurum var mı? Veya Almanya'dan nasıl yapabilirim? AT-11 belgem var ancak okul kayıt için özel sigorta da istiyor. Önerileriniz nelerdir? Şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Sağlık Sigortası

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 21, 2024 1:01 pm

At11 niz yoksa dil kursu sürecinde özel sigorta yaptirmaniz gerekiyor. Aylik fiyatlari 25-50 euro arasi degisiyor. En kapsamli ve uygun olanlardan biri Care concept:

https://www.care-concept.de/sprachschue ... vilang=trk
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

millie

Mesaj gönderen millie » Prş Şub 22, 2024 10:02 am

Physiker yazdı: Çrş Şub 21, 2024 1:01 pm At11 niz yoksa dil kursu sürecinde özel sigorta yaptirmaniz gerekiyor. Aylik fiyatlari 25-50 euro arasi degisiyor. En kapsamli ve uygun olanlardan biri Care concept:

https://www.care-concept.de/sprachschue ... vilang=trk
Physiker selam, bu özel sağlık sigortaları eğer marttan sonra dil kursu öğrencilerine de gelen çalışma izni verilirse, part time çalışma konusunda engel yaratır mı? care concepte mail attım ama bir dönüş alamadım.
36F Master Şartlı Kabul JLU Gießen
İstanbul Konsolosluk - Goethe A1 sertfikası
Vize başvuru: 6 Ekim 2023 | Randevu Atanma: 5 Ocak 2024 | Randevu Günü: 1 Şubat 2024
Kargo Mesajı & Teslim: 29 Şubat 2024
6 aylık multi - Studium & Sprachkurs - 16b

1munich

Mesaj gönderen 1munich » Cum Şub 23, 2024 9:34 am

Merhabalar,

Tum master kaydı için sağlık sigortası yaptırmam gerekiyor. SGK dan 15 günlük AT 11 belgesi alabileceğim söylendi. Bu 15 günlük AT 11 belgesini M10 Meldung için AOK, TK vs. göndersem okul kaydı için yeterli olur mu şimdilik?

Teşekkürler.